آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 17 فروردین 2019
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
درمان بیماری سرطان نیاز به صبوری فراوان دارد. روزها و ساعت‌های متمادی درمان نياز به انديشه‌اي دارد تا گذار از روزهاي سخت را آسان سازد.
 
ذات و جان کودک، مشتاق حرکت و دویدن و نماندن است و اگر در روند مبارزه با بيماري، تدبيري براي مقابله با  روزمرگی‌ها انديشيده نشود، منجر به افت روحیه کودك و والدین و در نهايت اختلال در روند درمان می‌گردد. در محك سالهاست در پي افزايش كيفيت زندگي كودكان مبتلا به سرطان، كتاب و کتاب‌خوانی را همراه روزهاي درمان كرديم.
 
گروه‌های داوطلب مؤسسه، هر هفته بر بالین کودکان حاضر می‌شوند و با خواندن کتاب، افقي بدون محدوديت برايشان می‌گشایند. کودکان برای ساعتی از تخت بيمارستان جدا می‌شوند، با رستم هفت خوان را طی می‌کنند، با حسن کچل، چهل گیس را از دام دیو می‌رهانند، گاه به اندازه نخودی، کوچک و گاه به اندازه سهراب و سیاوش، پهلوان و رعنا مي‌شوند. آنگاه که داستان به پایان می‌رسد آغازِ ماجرایی دیگر است. ماجرایی از جنس آگاهي و بينش در ذهن کودکی که می‌داند با کتاب محدود به هیچ اتاق و تختی نخواهد شد.
 
روز کتاب و کتاب‌خوانی بر هر کس که به شکلی ارتباطي با کتاب دارد، مبارک باد؛ از نویسنده و ناشر و فروشنده تا کودکان محک که بر بال کتاب و با اميد به روزهاي روشن سلامتي، قهرمانانه با سرطان مبارزه مي‌كنند.
 
ارسال این صفحه برای دوستان