آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
سمينار پرستاري در آنكولوژي كودكان آبان ماه 1395 با حضور پرستاران آنكولوژي، پرستاران اطفال، پيراپزشكان و كارشناسان خدمات حمايتي در بيمارستان فوق‌تخصصي سرطان كودكان محك برگزار ‌شد.
 
دكتر عظيم مهرور، متخصص خون و آنكولوژي كودكان و رئيس بيمارستان فوق‌تخصصي محك با ابراز خرسندي از برگزاري اين سمينار و حضور در جمع خانواده صميمي پرستاران كه در خط اول مبارزه با سرطان هستند، گفت: «اميدوارم تداوم چنين رويدادهاي تخصصي در گروه‌هاي متفاوت موجب ارتقاي سطح علمي و رفع چالش‌هاي تشخيصي، درماني و حمايتي بيماران باشد.»  
 
طي شدن فرآيند درمان با توجه به كيفيت زندگي كودكان 
دكتر مهرور در ادامه با ارائه سخنراني خود درباره اصول شيمي‌درماني در آنكولوژي كودكان به لزوم حمايت‌هاي رفاهي و روانشناسي در درمان سرطان اشاره كرد و گفت: «توجه به كيفيت زندگي، روابط و سازگاري كودك بيمار و خانواده‌اش در طول فرآيند درمان از اهميت بالايي برخوردار است. از اين رو محك خدمات مددكاري و روان ‌شناسي را همزمان با خدمات درماني به كودكان مبتلا به سرطان و خانواده‌هايشان ارائه مي‌دهد. همچنين شناخت كافي نسبت به شرايط و مسائل هر يك از گروه‌هاي سني در كودكان، از نوزاد تا نوجوان، موجب همدلي و رشد احساس عاطفي ميان گروه درماني و بيمار مي‌شود كه اين موضوع تسهيل كننده روند درمان و كاهش درد و رنج بيماري است.»
 
محك همراه كودك مبتلا به سرطان از آغاز تا انتهاي مسير درمان 
وي در پايان با يادي از زنده ياد پروفسور پروانه وثوق، فوق‌تخصص خون و آنكولوژي و رئيس فقيد علمي بيمارستان محک گفت: «هدف بخش خدمات حمايتي محك حفظ كرامت كودك و خانواده در تمامي مراحل درماني است. اين رويكرد ميراثي است كه از زنده‌ياد پروفسور وثوق به جاي مانده تا محك از ابتدا تا انتهاي مسير درمان همراه كودك و خانواده‌اش باشد و مشكلات مسير را تسهيل كند.»
 
ارائه مقالات تخصصي در حوزه درماني و رفاهي بيماران مبتلا به سرطان
در ادامه اين سمينار، پزشكان، پرستاران و كارشناسان خدمات حمايتي با ارائه مقالات تخصصي و آموزشي درباره مباحثي چون اورژانس‌هاي آنكولوژي، عوارض كلي شيمي‌درماني، آشنايي با پيوند مغز استخوان، ايزولاسيون در بيماران مبتلا به سرطان، تغذيه در بيماران شيمي‌درماني، تغذيه در بيماران آي سي يو، مراقبت‌هاي پرستاري در نشت دارو، موكوزيت و درمان آن، نوتروپني و ريسك عفونت و تسهيل‌گري در فرآيند درمان به ايراد سخنراني پرداختند و دانش و تجربيات خود را به اشتراك گذاشتند.
مؤسسه خيريه محك در طول 25 سال فعاليت در حوزه سرطان كودكان، همواره مي‌كوشد با بهبود مستمر در عملكرد خود به ارائه شايسته‌ترين خدمات درماني و رفاهي به فرزندانش بپردازد. برپايي منظم رويدادهاي علمي- تخصصي كه موجب ارتقا سطح دانش و توسعه روشمند گروه‌هاي ذيربط مي‌شود، در راستاي همين تعهد است.
 
ارسال این صفحه برای دوستان