آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
مؤسسه خيريه محك در كنگره جهاني سرطان 2016 با پيام «اقدام جمعي- مشوقي براي تحول» كه 31 اكتبر تا 3 نوامبر با حضور بيش از سه هزار نماينده از كشورهاي مختلف در شهر پاريسِ فرانسه برگزار شد، شركت كرد. 
 
كنگره جهاني سرطان كه در جوايز انجمن‌هاي بين‌المللي اروپايي در سال 2016، جايزه «بهترين كنگره توسعه يافته» را كسب كرده است، امروزه به عنوان رويداد بين‌المللي پيشگام در دانش عملي سرطان توسط جامعه جهاني سرطان شناخته مي‌شود. اين كنگره دوسالانه كه از سوي سازمان بين‌المللي كنترل سرطان (UICC) و با ميزباني يكي از مؤسسات عضو اين سازمان برگزار مي‌شود، فضايي عالي براي ارتباط و تبادل تجربه و دانش و همچنين ارائه برترين روش‌ها درباره مسائل مربوط به سرطان را فراهم مي‌آورد.
 
در طول اين كنگره پنج محور اصلي درخصوص كنترل سرطان همراه با جلسات بسياري براي معارفه، بحث و تبادل نظر، كارگاه‌ها و فرصت‌هايي با ظرفيت توانمندسازي شركت‌كنندگان برپا شد. اين محورها عبارت بودند از:
1. جلوگيري از افزايش نرخ سرطان: نوآوري در كنترل و تشخيص بيماري
2. همگام سازي: كيفيت درمان و تشخيص در انواع سرطان
3. بهبود میزان رضایتمندی بیمار و خانواده از خدمات درمانی و رفاهي
4. بهبود میزان كنترل سرطان: ارتقا نتايج سيستم سلامت
5. توانمندسازي جوامع مدنی: فراهم ساختن ظرفيت براي تحول
 
طراحي برنامه‌ ويژه‌ مديرعامل يكي از مهم‌ترين بخش‌هاي اين كنگره چهار روزه بود كه جهت فراهم ساختن شبكه‌اي مشاركتي، متشكل از مديران عامل سازمان‌هاي مختلف برنامه‌ريزي شده بود. علاوه بر عناوين ذكر شده در محور‌هاي برنامه‌ريزي شده از سوي (UICC)، انتخابات رياست اين سازمان و اعضاي هيأت مديره منتخب نيز برگزار شد كه در نتيجه  12 نماينده به عنوان اعضاي هيأت مديره در دو سال آتي انتخاب شدند. محك نيز به عنوان عضو سازمان بين‌المللي كنترل سرطان (UICC) با تبريك نتايج انتخابات، برگزيده شدن اين افراد را چشم‌اندازي منحصر به فرد براي جامعه جهاني سرطان و توسعه ارتباطات آن با هدف دست‌يابي به سلامت جوامع و تحول در نظام بهداشت كشورها مي‌داند.
 
محك با 25 سال فعاليت در حوزه سرطان كودكان باور دارد كه مشاركت با سازمان‌هاي ملي و بين‌المللي مشابه در رويدادهاي علمي و تخصصي مي‌تواند موجب ارتقاي دانش و آگاهي و همچنين فرصتي براي ارتقاي ظرفيت‌هاي اين سازمان در حوزه تجربي و تخصصي باشد تا شايسته‌ترين خدمات درماني و رفاهي به كودكان مبتلا به سرطان و خانواده‌هايشان ارائه شود. 
 
ارسال این صفحه برای دوستان