آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 30 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
سامانه رسيدگي به نظرات در محک از اول دي ماه 1394 در بخش تضمين کيفيت با اين هدف راه‌اندازي شد که محک بتواند ضمن پاسخگويي مستمر، در رسيدگي و ارائه پاسخ به ذيربطان با سرعت بيشتري عمل کند.
 
بخش تضمين کيفيت محک از سال 1388 آغاز به فعاليت کرده است و همواره با تکيه بر دو اصل شفافيت و پاسخگويي، براي بهبود مستمر ارائه خدمات سازمان و يکپارچه‌سازي سطح کيفي تمامي فعاليت‎ها در مؤسسه و بيمارستان محک مي‌کوشد. در اين راستا يکي از فعاليت‌هاي اين بخش در 8 سال گذشته، انجام نظرسنجي داوطلبانه ماهانه از ذيربطان محک (خانواده کودکان مبتلا به سرطان، نيکوکاران، داوطلبان، شرکت‌هاي همکار و ...) بوده است که منجر به اقدامات اصلاحي در سازمان شده است. از ابتداي سال 95 تا پايان مهر ماه، مجموعاً 16792 نظرسنجي از طريق تماس تلفني موفق صورت گرفته است و اين تعداد در سال 94، 27863 و در سال 93 نيز 16299 مورد بوده است. به طور ميانگين در سال 95، 2399، در سال 94، 2320، در سال 93، 1357 نظرسنجي ماهانه تلفني انجام شده است.
 
بخش ديگري از فـعاليت تـضمين کـيفيت محک پاسخگويي به پيشنهادات، انتقادات و سؤالاتي است که ياوران از طـريق ارتباط اينترنتي، تلفني و حضوري در سامانه رسيدگي به نظرات ثبت مي‌کنند. اين واحد نظرات ثبت شده را براي پاسخگويي توسط واحدهاي تخصصي به بخش‌هاي مربوطه ارجاع ميدهد. مهمترين کارکرد اين سامانه، تحليل و جمع‌بندي بازخوردهاي دريافت شده از ذيربطان به منظور اصلاح رويه‌ها و عملکرد سازمان و ارتقاي سطح کيفي است.
در ادامه اطلاعات تکميلي درباره اين سامانه ارائه مي‌شود.
 
چگونه از سامانه رسيدگي به نظرات در محک استفاده کنم؟
شما ميتوانيد از طريق بخش «ميخواهم با محک گفتگو کنم» در وبسايت رسمي محک، ارسال ايميل، تماس تلفني و مراجعه حضوري، هرگونه نظر و يا سؤال در رابطه با عملکرد سازمان را با ما مطرح کنيد. بخش تضمين کيفيت محک تلاش ميکند تا پاسخ شما را پس از 5 روز کاري از طريق سايت محک، ايميل يا تلفن در اختيارتان قرار دهد.
 
سامانه رسيدگي به نظرات در محک چگونه کار مي‌کند؟
پس از ثبت بازخورد مطرح شده، بخش تضمين کيفيت اين بازخوردها را به نقاط پاسخگويي در بخش‌هاي مرتبط ارسال مي‌کند تا پاسخ به صورت شفاف و تخصصي براي ارائه آماده شود و سپس پاسخ دريافت شده به اطلاع شما مي‌رسد.
 
سامانه رسيدگي به نظرات در محک از نگاه آمار: 
از اول دي ماه 1394 تا سي‌ام مهر ماه 1395 مجموعاً 1052 نظر، پيشنهاد و سؤال در اين سامانه ثبت شده است. در مجموع تاکنون 91.3 % از اين موارد رسيدگي و پاسخ‌دهي شده‌اند و ساير موارد که نيازمند بررسي‌هاي طولاني‌تر بوده‌اند، در حال پيگيري مي‌باشند. در نتيجه جمع‌بندي و تحليل بازخوردها از ابتداي سال تا کنون، 8 مورد منجر به اصلاح و بهبود در رويه‌ها و فرآيندهاي سازمان شده‌اند.
 
 
چگونه از طريق وبسايت ميتوانم با محک در ارتباط باشم؟
شما با مراجعه به بخش «ميخواهم با محک گفتگو کنم» در وبسايت ميتوانيد هرگونه پيشنهاد، انتقاد و سؤال خود را درباره محک مطرح نماييد. پس از ثبت نظر، کد پيگيري براي دريافت پاسخ به شما ارائه مي‌شود.پس از 5 روز کاري با مراجعه مجدد به وبسايت و وارد کردن اين کد پيگيري، مي‌توانيد پاسخ خود را مشاهده کنيد. مواردي که براي بررسي نيازمند زمان بيشتر باشند، از همين طريق به اطلاع شما خواهند رسيد.
 
ما مشتاقانه منتظر دريافت نظرات شما هستيم تا بتوانيم با همراهي‌تان در مسير ارائه شايسته‌ترين خدمات به کودکان مبتلا به سرطان، مؤثرتر عمل کنيم.
روش‌هاي ارتباط با بخش تضمين کيفيت محک:
 
•  ايميل:  tazmin@mahak-charity.org 
•  تلفن: 021-2350118 
 
ارسال این صفحه برای دوستان