آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
درگذشت زنده‌یاد دنيا فني‌زاده، هنرمند تئاتر عروسكي و عروسك‌گردان را به خانواده ايشان، هنرمندان، هنردوستان و همچنين خانواده بزرگ محك تسليت مي‌گوييم و براي دوستدارانشان آرزوي شكيبايي داريم.
 
سينما، تلویزیون و تئاتر كودك ايران ‌زمين هرگز هنر خلاق و خاطره‌ساز ایشان را از یاد نمی‌برد. بی‌ترديد هنروري ايشان در عروسك‌گرداني شخصیت‌های محبوب کودکان همچون «كلاه‌قرمزي»، «شهرموش‌ها» و.... با لحظاتی شاد برای کودکان چند نسل پیوند دارد. سال 1393 که شهر موش‌ها به محک آمده بود، ما شاهد گوشه‌ای از این لحظات شاد برای کودکان مبتلا به سرطان بودیم. 
 
دنيا فني‌زاده خود سرسختانه و در طول يك دهه با بيماري سرطان مبارزه كرد و بیماری مانع فعالیت‌های حرفه‌ای هنری او نشد. مهر و یاد اين هنرمند توانا و خلاق كه جان‌بخش قصه‌هاي اميد و دوستي بود، همچون این بیت از استاد شفیعی کدکنی در اذهان ما ايرانيان ماندگار خواهد بود كه: 
 
گفتی به روزگاران مهری نشسته گفتم
بیرون نمی توان کرد حتی به روزگاران
 
محك در طول 25 سال فعاليت خود در حوزه سرطان كودكان از هنر و توانايي بي‌مثال هنرمندان گرانقدر اين مرز و بوم در حمايت از قهرمانان كوچكش بهره‌مند بوده است. بار ديگر فقدان زنده‌یاد دنیا فنی زاده را تسليت عرض مي‌كنيم و باور داريم هر آن كه وجودش با مهر و عشق به كودكان و انديشه‌اش با تلاش براي اعتلای فرهنگ و هنر سرزمینش آمیخته شد، ميراثي مانا به جاي خواهد گذاشت.
 
آراسب احمديان
مديرعامل مؤسسه خيريه محك
 
ارسال این صفحه برای دوستان