آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 30 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
مراسم روزي با محك در بيست و پنجمين سال فعاليت اين مؤسسه خيريه و با حضور بنيانگذار، اعضاي هيأت امناء و مديره و با حضور ياوران نيكوكار 8 بهمن ماه 1395 برگزار شد. حاميان پرمهر قهرمانان كوچك مبارزه با سرطان در اين روز علي‌رغم بارش برف با شركت پر‌شور در اين مراسم بار ديگر همدلي و مهرباني‌شان را هديه كردند و تأمين هزينه دارو و درمان 629 كودك به مدت يك سال را متعهد شدند.
 
بهبودی بیش از 5600 کودک، ثمره نيكوكاري ياوران
دكتر جواد كرباسي‌زاده، رئيس هيأت مديره محك با اداي احترام و ابراز تأثر از فقدان آتش‌نشاناني كه در حادثه آتش‌سوزي ساختمان پلاسکو جانشان را از دست دادند، گفت: «امروز به نمایندگی از اعضای هیأت مدیره محک به شما نيكوكاران اداى احترام مى‌كنم و سوگ جوانان قهرمان‌مان در فاجعه‌ آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو تهران كه همه ما را سخت متأثر و داغدار كرده است، تسليت مي‌گويم. محك معجزه‌اي‌ است كه شما؛ مردمان ايران زمين آفريديد. هرآنچه در طول ٢٥ سال فعاليت محك براى ارائه خدمات خالصانه به كودكان مبتلا به سرطان رقم خورده تنها با حضور و مهر و تعهد هزاران ياور همچون شما بوده است. باعث خرسندی است که در ربع قرن فعالیت اين سازمان و با حمایت یاوران محک توانستیم در مسیر توسعه و ماندگاری حرکت کنیم و مطمئن باشیم که با اتکا به مشارکت و اعتماد ياوران می‌توانیم کیفیت زندگی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان را بهبود بخشیم و فردای روشن‌تری را برای فرزندان‌مان بسازيم.»
رئيس هيأت مديره محك با قدرداني از اعتماد، همت و حمایت نیکوکارانه یاوران  افزود: «محک سازمان‌ آرزوهای بزرگ و همت‌های بلند است؛ آرزوهای بزرگ بانیان این مؤسسه در کنار همت‌های بلند نیکوکاران قرار گرفته است و اينك با كسب رتبه چهارم در ميان ٢٩٩ سازمان مردم‌نهاد در دنيا در هفتمین ارزیابی شركت SGS، قرار گرفتن در صدر جهان را همراه با هم هدف‌گذارى مي‌كنيم و به سمت آن گام بر مى‌داريم چرا كه باور داريم هركجا عشق آيد و ساكن شود/ هرچه ناممكن بود ممكن شود. از اين‌رو با افتخار اعلام می‌کنیم که ثمره نیکوکاری شما بهبودی بیش از 5600 کودک مبتلا به سرطان است.»
 
پيشتازي محك در درمان سرطان كودكان
در ادامه نماينده حامي مالي برگزاري مراسم، مهندس اميرحسين بحريني، مديرعامل شركت پليمر آريا ساسول كه آشنايي‌اش با محك به‌واسطه بيماري فرزندش كه اكنون در مرحله قطع درمان است، صورت گرفته، گفت: «از اينكه به نمايندگي از شركت خود براي حمايت مالي از برگزاري اين مراسم در جمع صميمي اعضاي خانواده بزرگ محك هستم بسيار خرسندم و خداوند را سپاس مي‌گويم. به نظر من قدم گذاشتن در مسير موفقيت و رستگاري همان كمك به همنوع است و همانطور كه سعدي؛ شاعر ايراني مي‌گويد، عبادت به جز خدمت خلق نيست/ به تسبيح و سجاده و دلق نيست. مگر محك و شما ياوران مهربان چيزي غير از اين هستيد. همراهي من با اين مؤسسه به واسطه تجربه شخصي‌ام و مشاهده دغدغه كودكان مبتلا به سرطان و خانواده‌هاي آنان از نزديك صورت گرفت اما حضور و همراهي هزاران ياور همچون شما در محك بسيار ارزشمندتر است چرا كه شما نوع‌دوستي را علي‌رغم نداشتن اين تجربه احساس مي‌كنيد.»
بحريني با يادآوري روزي كه خبر خوب قطع درمان فرزندش را شنيده بود، گفت: «بعد از قطع درمان فرزندم با دانشگاه جان هاپكينز آمريكا براي اطمينان از پايان مبارزه فرزندم با سرطان مكاتبه كردم و پاسخ شنيدم كه محك بالاترين سطح از خدمات درماني موجود را مطابق با استاندارهاي بين‌المللي ارائه كرده است و تمامی اقدامات درمانی فرزندم مورد تأیید متخصصان آنجا بود. در آن زمان بود كه با تمام وجود متوجه شدم محك در حوزه درمان پيشتاز است و اميدوارم با افزايش دانش تحقيقاتي، شاهد رشد و توسعه خدمات درماني اين مؤسسه در حوزه سرطان باشيم.» 
در پايان سخنراني حامي مالي مراسم، بنيانگذار محك به پاسداشت نيت انسان‌دوستانه و به رسم قدرداني لوح تقدير به ايشان اهدا كردند. 
 
قدرداني از ربع قرن حمايت نيكوكارانه ياوران
سعيده قدس، بنيانگذار با قدرداني از حضور و همراهي ياوران در تأمين هزينه‌هاي درماني و حمايتي كودكان محك در مبارزه با سرطان گفت: «قدرداني و قدرشناسي يكي از ارزشمندترين ارزش‌هاي سازمان محك است. سازماني كه با دغدغه حمايت از كودكان مبتلا به سرطان و خانواده‌هايشان فعاليت مي‌كند و تنها با همراهي و همياري هزاران داوطلب و ياور نيكوكار براي رسيدن به اين هدف تلاش مي‌كند. قدردان راهنمايي متخصصان انديشمند، فعاليت‌هاي سنجيده و نظام‌مند كاركنان و داوطلبان و اراده و عشق ياوران نيك‌گوهر محك هستيم كه همراه هم معجزه‌اي از جنس بازگشت سلامتي فرزندان سرزمين‌مان را ممكن مي‌سازند.»
ارائه داوطلبانه و شفاف گزارشات مالي و حسابرسي محك براي دسترس عموم جامعه
آراسب احمديان، مديرعامل در آغاز سخنراني خود با ابراز همدردي و تسليت به خاطر فقدان آتش‌نشانان قهرماني كه در رزوهاي سخت درمان كودكان محك را تنها نگذاشتند، به ارائه گزارش عملکرد مؤسسه خيريه محك در طول 25 سال فعاليت‌اش پرداخت و گفت: «محك همواره وظيفه خود مي‌داند تا به صورت داوطلبانه گزارشات مالي و حسابرسي جامع و شفاف اين سازمان را  نه تنها در برابر ياورانش بلكه در برابر جامعه از طريق كانال‌هاي ارتباطي منتشر كند و در دسترس عموم قرار دهد. اين سازمان از ابتداي فعاليت خود تاكنون كه 25 سال از آن مي‌گذرد 25 هزار و 500 كودك مبتلا به سرطان را تحت حمايت همه‌جانبه قرار داده است. دفاتر مددكاري با كمك مددكاران و داوطلبان محك در 25 استان و در کلیه بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودک نيز بخشي از زنجيره‌ گسترده‌ اين حمايت را تشكيل مي‌دهند و در مجموع با 40 بسته حمايتي از جمله تغذيه، خدمات مددكاري اجتماعي و روانشناسي حمايت‌هاي محك را به كودكان مبتلا به سرطان و خانواده‌هايشان ممكن مي‌سازند.» 
 
وضعيت اميدبخش 80 درصد از كودكان مبتلا به سرطان 
احمديان با شرح تاريخچه ساخت، راه‌اندازي و اداره بيمارستان محك توسط اين مؤسسه خيريه گفت: «با سپري شدن ماه‌هاي پاياني سال جاري وارد دهمين سال فعاليت بيمارستان فوق‌تخصصي سرطان كودكان محك مي‌شويم. اين بيمارستان به عنوان تنها مركز ارائه‌دهده خدمات جامع و فوق‌تخصصي سرطان اطفال در ايران و يكي از ممتازترين قطب‌هاي درمان سرطان در منطقه خاورميانه به شمار مي‌آيد. بالغ بر 3 هزار پرونده پزشكي از تشخيص سرطان و عود مجدد اين بيماري از جمله داده‌هاي علمي ارزشمند در اين بيمارستان است كه مبناي اطلاعات تحقيقاتي و پروژه‌هاي پژوهشي براي افزايش دانش و تخصص در حوزه درمان سرطان را فراهم مي‌سازد تا محك بيش از پيش قادر به فراهم كردن تمامي امكانات لازم براي ادامه زندگي كودكان مبتلا به سرطان باشد. 
 
پياده‌سازي سومين برنامه استراتژيک در افق 1400
مديرعامل در پايان با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي بلند‌مدت محك در سومين برنامه استراتژيك اين سازمان گفت: «همواره در طول 25 سال مؤسسه خيريه محك صادقانه نيازهاي خودش را با ياوران در ميان گذاشته است. عشق ياوران تأمين‌كننده اين نيازها بوده است و تعهد اين سازمان اين وظيفه را ایجاب کرده كه هر آنچه به عنوان كمك دريافت مي‌كند در جهت تأمين نياز كودكان مبتلا به سرطان به كار گيرد.  اين چرخه موتور محرك سازماني است كه همواره  نيازمند اهدا است و هيچ‌گاه ثروتمند نمي‌شود چون مأموريت آن توليد ثروت نيست. محك اکنون در آغاز فصلي ديگر و در پايان سال 1395 و در حالیكه هيأت مديره برنامه استراتژيك سوم سازمان را براي افق 1396-1400 طراحي و تصويب كردند، قرار دارد و سازمان امروز در حال بررسي مقدمات پياده‌سازي این برنامه است. اين استراتژي‌هاي منتخب براي دوره 5 ساله آينده در حوزه گيرندگان خدمت، يكسان‌سازي خدمات حمايتي در كليه بيمارستان‌هاي تحت پوشش بر اساس استانداردهاي درماني و حمايتي جامع و يكپارچه، حركت به سوي درمان چند تخصصي در بيمارستان محك كه داراي يكي از مجهزترين بخش‌هاي درد در منطقه خاورميانه است همراه با راه‌اندازي كلينيك عوارض ديررس درمان به منظور حمايت همه‌جانبه از بيماران براي زندگي پس از درمان از ديگر اهداف گزيده اين استراتژي‌ هستند.»
 
شيريني بهبودي با دستپخت فرزندان محك
در پايان اين مراسم فيلم كوتاهي از تهيه شيريني توسط فرزندان بهبوديافته محك پخش شد. در محك كودكان خبر خوب قطع درمان و پايان دوره مبارزه‌شان با سرطان را با آوردن شيريني همراه مي‌كنند. اين بار اما اين فرزندان قهرمان شيريني‌هایی‌ كه به دست خودشان به مناسبت بهبودي از بيماري تهيه كرده بودند را به ياوران هديه كردند. ياوران نيز در لحظه ورودشان به مراسم و با گرفتن شيريني بهبودي كودكان سرزمين‌مان كه جز با همياري آنها ممكن نمي‌شود كامشان را شيرين كردند و چشمانشان با ديدن فيلم تهيه آن شيريني‌ها پر از اشكِ شوق و اميد شد.
 
 
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان