آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

بازار هدایای نوروزی محک با حضور  بیش از دو هزار و 500  نفر از یاوران و با تلاش و مشارکت  180 نفر از داوطلبان برگزار شد.

عواید حاصل از هفتاد و پنجمين بازارچه خيريه محك که در 5 و 6 اسفند ماه برپا شد،  بیش از 5 میلیارد و 277 میلیون ریال (  5 میلیارد و 277  میلیون و 645 هزار و 609 ریال) است که تمامی آن صرف هزینه‌های دارو و درمان و ارائه خدمات رفاهی به کودکان مبتلا به سرطان خواهد شد.

استقبال از فصل زیبای بهار 
امسال بازار هدایای نوروزی با حال و هوای فصل بهار برپا شد و سالن چند منظوره مؤسسه خیریه و بیمارستان فوق‌تخصصی محک با گل‌های زینتی که با تلاش و سلیقه داوطلبان آماده شده بود، آذین‌بندی شد. 
غرفه‌های پوشاک، دست‌سازه‌های زینتی، کتاب، خوراکی و دستپخت‌های خانگی و گل و گیاه و همچنین غرفه قلک‌ محک میزبان یاوران نیکوکار و علاقه‌مندانی بودند که برای تهیه عیدی سال نو و یا گرفتن قلک‌های جدید به بازارچه محک آمده بودند.  
 
سين هشتم، سلامتي
هفت‌سین سال نو یکی از ماندگارترین نمادهای فرهنگ ایرانی است. در گوشه‌ای از بازار سفره هفت‌سین خانواده بزرگ محک چیده شده بود و یاوران همراه با اعضای خانواده و دوستانشان در کنار آن عکس یادگاری گرفتند. 
غرفه عکاسی نیز با طراحی و تصویری از شکوفه‌های بهاری میزبان عکاسی و ثبت حضور یاوران در این بازار بود. 
 
عروسک‌های دست‌ساز کودکان محک
یکی از خریدهای دسته جمعی بازار، خرید عروسک‌های ساخته شده توسط کودکان محک بود و یاوران در حرکتی جمعی و انسان دوستانه در این خرید بخشی از هزینه خرید لباس عید فرزندان محک را تأمین کردند. این عروسک‌ها که با چوب‌های بستنی و پارچه‌های توری رنگی توسط کودکان محک و با کمک کارشناسان روانشناسی و داوطلبان کار با کودک، در اتاق بازی ساخته شده بود، از ارزشمندترین داشته‌های محک است و برای همیشه در موزه این سازمان به یادگار خواهد ماند. 
 
چهره‌های محبوب و یاوران هنرمند
روزبه نعمت‌الهی، خواننده و بابک برزویه، هنرمند عکاس، بازیگر و کارگردان که هر دو از یاوران همیشگی کودکان مبتلا به سرطان هستند، در این بازار حضور داشتند و عصر روز تعطیل آخر هفته‌شان را زیر سقف محک سپری کردند.
 
بادکنک آرزوها
به رسم همیشگی بازارهای محک، یاوران به صورت نمادین بر روی بادکنک آرزوها برای سلامتی و شادی کودکان مبتلا به سرطان نوشتند و با هزار امید و آرزو بادکنک را به دل آسمان سپردند.
 
حامیان بازار هدایای نوروزی
بازار هدایای نوروزی محک با حمایت مالی شرکت‌های چینی پردیس کاشان، گلچین درخشان تهران، چای احمد، بلور تازه نوری، فرمند، کاج تفلون، برناکو، وایا سلامت قشم، گلاب سارو، انیس رامین (کینواکن)، پارس حیان، گلوبال برند تویز (لگو) و رستوران برگرلند برگزار شد و محک قدردان نیت انسان دوستانه ایشان است.
 
آغاز دومین ربع قرن از فعالیت‌های محک 
محک با قدردانی از ربع قرن حمایت نیکوکارانه یاورانش برای ارائه شایسته‌ترین خدمات درمانی و رفاهی به کودکان مبتلا به سرطان سراسر ایران در آستانه دومین ربع قرن از فعالیت‌هایش امیدوار است با تداوم همراهی مردم سرزمین‌مان شاهد بهبودی تعداد بیشتری از قهرمانان کوچکش باشد.
 
ارسال این صفحه برای دوستان