آخرین بروز رسانی سایت پنجشنبه 23 آذر 1396
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
نخستین نشست گروه والدین کودکان محک در سال 1396 با حضور بنیانگذار، تعدادی از اعضای هیأت أمنا و مدیره و متخصصان بخش خدمات حمایتی برگزار شد.  
 
گروه والدین؛ همراهان همدل خانواده‌ها در محک
در این جلسه که با هدف تبادل تجربیات اعضای گروه والدین و همچنین برنامه‌ریزی درخصوص برنامه‌های این گروه جهت بهبود رویه ارتباط با خانواده‌ها و کودکان مبتلا به سرطان و ارائه گزارش عملکرد برگزار می‌شود، سعیده قدس، بنیانگذار با اشاره به مأموریت اصلی سازمان گفت: «مأموریت اصلی محک، حمایت از پدران و مادرانی است که کودک آنها به بیماری سرطان مبتلا شده است. تلاش همه ما در فراهم کردن فضایی آرامش‌بخش و امن برای خانواده‌ها و فرزندانشان است تا مراحل مختلف درمان را بدون نگرانی طی کنند و تنها به درمان کودکشان فکر کنند. حضور و فعالیت مؤثر گروه والدین که خود تجربه مستقیم در رابطه با این موضوع داشته‌اند، همراه با فعالیت تخصصی مددکاران اجتماعی و روانشناسان در کمک به روند پذیرش درونی و آرامش خانواده‌هایی که کودکشان به تازگی به این بیماری مبتلا شده و یا در مراحل مختلف درمانی هستند، بسیار مؤثر است. فعالیت این گروه به صورت موازی و در کنار خدمات حمایتی می‌تواند تسهیل کننده ارتباط با کودک و اعضای خانواده‌اش در مسیر درمان باشد.»
 
سرپرست گروه والدین کودکان محک با ارائه نتایج فعالیت‌های این گروه در ارتباط با كودكان بيمار و خانواده‌هايشان در طی دو ماه نخست سال جاری درخصوص بهبود رویه اینگونه فعالیت‌ها و ارائه پیشنهادات با حاضران در جلسه به مشورت و تبادل نظر پرداخت. 
 
فلسفه وجودی گروه والدین محک
گروه والدین کودکان محک با حضور و مشارکت 10 نفر از والدینی تشکیل شده که فرزندشان مبتلا به بیماری سرطان بوده است. این گروه از آذر ماه سال 1388 به همت  بخش خدمات حمایتی محک فعالیت خود را آغاز کرد. والدین کودکان مبتلا به سرطان از طریق تجربه شخصی و مستقیم، خود می‌توانند بهترین راهنما برای خانواده‌هایی باشند که فرزندشان به تازگی مبتلا به این بیماری شده و یا در حال گذراندن مراحل مختلف درمانی است. اعضای این گروه در فواصل زمانی مشخص و طی برگزاری جلسات منظم هفتگی با واحدهای روانشناسی و مددکاری مناسب‌ترین روش‌ها را در خصوص مشکلات والدین و نحوه مواجهه والدین و کودک با بیماری را آموزش می‌بینند و تجربیات خود را با خانواده‌ها و کودکان به اشتراک می‌گذارند. برگزاری جلسات هفتگی در اقامتگاه محک با حضور کودکان و خانواده‌ها از اقدامات تازه این گروه است.
 
امیدواریم با بهره‌مندی از مشارکت تمامی تخصص‌ها و اقشار، حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های ایشان به بهترین صورت ممکن محقق شود. 
 
ارسال این صفحه برای دوستان