آخرین بروز رسانی سایت چهارشنبه 1 آذر 1396
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودک و نوجوان، کودکان مبتلا به سرطان کتاب «قصه‌های بچه‌های محک» را رونمایی کردند. کتابی که برگ برگ آن با قصه‌ها و شعرهایی که خودشان نوشته بودند، تکمیل شده بود. 
 
فرزندان محک، از اینکه آثار خود را در قالب یک کتاب می‌دیدند، به وجد آمده بودند و قصه‌هایشان را که عشق و امید را برای هر خواننده‌ای تداعی می‌کند، برای یکدیگر می‌خواندند.
محک که برای نخستین بار جمع‌آوری و چاپ چنین کتابی را تجربه کرده است، منتظر دریافت نظر  متخصصان حوزه ادبیات کودک و نوجوان است که کتاب را خوانده‌اند. این نظرها می‌تواند زمینه هر چه بهتر شدن دومین نسخه از این کتاب را فراهم کند.
 
برنامه ویژه ترالی کتاب
در این روز علاوه بر رونمایی از کتاب «قصه‌های بچه‌های محک»، برنامه ویژه قصه‌گویی و کتاب‌خوانی برای کودکان مبتلا به سرطان نیز برگزار شد. اگر ما را دنبال می‌کنید حتما اسم ترالی کتاب به گوش‌تان خورده است. همان میز چرخ‌داری که به ابتکار داوطلبان پر از کتاب‌های جور و واجور می‌شود و برای کودکان بستری در بیمارستان‌ محک و دیگر بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی تهران که بخش خون و آنکولوژی دارند، کتاب هدیه می‌آورد. ترالی اما این بار به مناسبت «روز ادبیات کودک و نوجوان»، برنامه قصه‌خوانی برای کودکان و نوجوانان در محک برگزار کرد.
یاوران قصه‌گو برای هر دو گروه سنی از فرزندان محک که کودک و نوجوان هستند، داستان‌هایی منتخب از کتاب‌های محبوب‌شان را خواندند و با کلاه‌هایی که مخصوص این روز برای فرزندان تدارک دیده بودند آنها را برای گوش سپردن به قصه‌ها سر ذوق آوردند. کودکان که در اتا‌ق‌های بازی بخش‌های بستری و اقامتگاه گردهم آمدنده بودند، مسافر رویاهای دور و دراز قصه‌های قهرمانی شدند و با این روز به خصوص و حرفه نویسندگی  آشنا شدند.
 
فرهنگ و افزایش کیفیت زندگی فرزندانمان
محک در این روز یاد زنده‌یاد توران میرهادی از یاوران همیشگی این سازمان را که آبان سال گذشته از دنیا رفت، گرامی داشت. بانوی فرهیخته‌ای که در طول زندگى پربار خود به فرهنگ و ادبیات کودکان توجه ویژه نشان داد و به اعتلای فرهنگ فرزندان این مرز و بوم پرداخت. این سازمان امیدوار است با تحقق مأموریت اصلی خود در ارائه خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان، کیفیت زندگی و آینده فرزندانش را نیز ارتقا دهد. روز ادبیات کودک و نوجوان را گرامی می‌داریم و از تمام نویسندگان، مترجمان، ناشران و فروشندگان کتاب‌های کودک و نوجوان که به عشق فرزندان ایران زمین فعالیت می‌کنند، سپاسگزاریم.
 
ارسال این صفحه برای دوستان