آخرین بروز رسانی سایت چهارشنبه 27 دی 1396
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
8 نوامبر 122 سال پیش با کشف پرتوی ایکس توسط ویلهلم کنراد رونتگن، مقدمات علم رادیولوژی بنا نهاده شد. از سال 2012، با هدف قدردانی از جایگاه رادیولوژی در تأمین ایمنی بیماران و توسعه دانش عمومی نسبت به نقش حیاتی پزشکان رادیولوژیست در چرخه درمان، این روز به‌عنوان روز جهانی رادیولوژی نام‌گذاری شده است.
 
محور اصلی روز جهانی رادیولوژی در ششمین سال نکوداشت آن، رادیولوژی اورژانسی است تا با تأکید بر این حوزه نقش آن در پیشبرد سلامت بهتر معرفی شود. بیمارستان فوق تخصصی محک با توجه به ماهیت خود دارای امکانات رادیولوژی اورژانسی است تا در هنگام لزوم، عملیات رادیولوژی برای کودکان مبتلا به سرطان انجام و مراحل بعدی درمان به‌سرعت ادامه یابد.
 
علاوه بر رادیولوژی اورژانسی، محک به علت تأثیر فوق‌العاده وضعیت روحی روانی در درمان سرطان دارای دستگاه open MRI مختص کودکان است تا کودکان به خاطر ترس از دستگاه‌های تونلی مرسوم دچار لطمات روحی نشوند. به علت تحرک کودکان خردسال در دستگاه‌های رادیولوژی و درنتیجه غیردقیق شدن تصویربرداری، کارشناس و پزشک بیهوشی هرروز در محک حضور دارند تا در صورت لزوم اقدامات مناسب را انجام دهند و عکس‌برداری‌های کودکان با دقت بسیار بالا همراه با بیهوشی ثبت شود. مرکز رادیولوژی محک در تمام روزهای هفته و به‌صورت 24 ساعته به ارائه خدمات می‌پردازد.
 
رادیولوژی در تشخیص بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان نقش پررنگی داشته است و توانسته زمینه بهبود افراد زیادی را مهیا کند. محک روز جهانی رادیولوژی را گرامی می‌دارد و به تمام پزشکان و کارشناسان رادیولوژیست که با اقداماتشان گام اساسی در نجات زندگی کودکان مبتلا به سرطان برداشته‌اند، ادای احترام می‌کند.
 
محک آرزومند است در سایه پیشرفت‌های علمی، جهان خالی از سرطان، آرزویی نزدیک باشد.
 
ارسال این صفحه برای دوستان