آخرین بروز رسانی سایت جمعه 6 مهر 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
گزارش حمایت از کودکان محک در مناطق زلزله‌‌زده
مؤسسه خیریه محک، پیرو ادامه پیگیری وضعیت فرزندانش در مناطق زلزله‌زده به اطلاع می‌رساند، تا کنون موفق شده تا از وضعیت 22 کودک مبتلا به سرطان ساکن در این مناطق باخبر شود.
از تعداد 27 کودک تحت حمایت محک در این مناطق، به طور کلی، 6 نفر در تهران (بیمارستان‌های محک، حضرت علی‌اصغر و بهرامی) در حال گذراندن مراحل درمان سرطان هستند و سایر فرزندان محک، مراحل درمان‌شان را در بیمارستان محمد کرمانشاهی، شهر کرمانشاه سپری می‌کنند. در هنگام زمین‌لرزه، 4 کودک در مناطق حادثه دیده حضور نداشتند و در حال گذراندن درمان خود در تهران یا شهر کرمانشاه بودند، همچنین خانواده یک کودک نیز به استان آذربایجان غربی نقل مکان کرده‌اند.
طی پیگیری‌های مددکار محک که در شهر کرمانشاه حضور یافته است، داروی مورد نیاز 2 کودک برای ایشان ارسال شد. همچنین از محل کمک‌های نیکوکاران، برای 11 خانواده، پرداخت کمک هزینه صورت گرفت و لوازم مورد نیاز، وسایل منزل و گرمایشی برای ایشان تهیه و ارسال شد.
در نهایت تأسف مطلع شدیم که یکی از کودکان محک که به مدت 2 سال قطع درمان شده بود، به همراه مادرش در این حادثه جان خود را از دست داده است.  همچنین یکی از کودکان، مادر خود و فرزند دیگر محک، خواهر و برادرش را از دست داده‌اند. 
محک اعلام آمادگی کرده تا با توجه به تخریب خانه 18 کودک مبتلا به سرطان به صورت کامل، شرایط اسکان امن موقت برای ایشان و خانواده آنها را فراهم کند.
ضمن قدردانی از یاوران همیشگی کودکان مبتلا به سرطان که پیگیر شرایط فرزندان‌مان در منطقه زلزله‌زده غرب کشور هستند، لازم به ذکر است، محک همچنان پیگیر وضعیت 5 فرزندی است که اطلاعی از آنها در دست نیست. همچنین در هفته آینده مددکاران و روانشناسان محک برای بررسی دقیق‌تر در شرایط عازم این مناطق خواهند شد.
امیدواریم به زودی خبر سلامتی این فرزندان‌مان را هم به شما اعلام کنیم. 
 
ارسال این صفحه برای دوستان