آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 24 آذر 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
پاییز 96 زمانی که در حال نهایی‌سازی این تقویم‌ها بودیم اتفاقی در کشور عزیزمان رخ داد که قلب خانواده محک را به همراه تمام ایران لرزاند. 
 
ما زیر سقف محک به تلخی اتفاقات ناگوار و ناگهانی که رخداد آن از اختیار انسان خارج است واقفیم، زیرا هزاران بار دیده‌ایم که چگونه خبر ابتلای فرزندی معصوم به بیماری سرطان، چون زلزله‌ای قلب مادران و قامت استوار پدران را لرزانده است و دیده‌ایم که چگونه مشارکت و همدلی با دردمندان، پیمودن سخت‌ترین مسیرها را نیز ممکن می‌کند.
 
زلزله در استان‌های غربی کشور اندوهی فراگیر بر دل ایرانیان انداخت. ما نیز با توجه به ارزش‌ها و تعهداتمان برای حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان، پیگیری وضعیت فرزندانمان در این مناطق را از همان نخستین ساعات زلزله آغاز کردیم و به شناسایی و تأمین نیازهای آنها پرداختیم که گزارش این اقدامات، در لحظه اعلام شده است. 
 
این اتفاق تلخ بار دیگر عادت شایسته مردمان این مرز و بوم در همدلی و کمک به همنوع را درخشان کرد. مشارکت در تأمین نیازهای اولیه، ارائه کمک‌های درمانی داوطلبانه، تأمین اسکان امن، جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی توسط افراد سرشناس و راه‌اندازی کمپین‌های آگاه‌سازی و جلب مشارکت از جمله نمونه‌های این همدلی بود. یکی از اقدامات شایسته‌ای که توسط مردم و بنگاه‌های خصوصی مورد اطلاع‌رسانی قرار گرفت اختصاص بودجه‌ هدیه‌های تبلیغاتی شرکت‌ها و سازمان‌ها که به علت استفاده رایج آن توسط افراد، بیشتر شامل تقویم و سررسید می‌باشد، به حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله اخیر بود.
 
علیرغم اینکه تقویم‌های محک که کلیه هزینه‌های چاپ و تولید آن از محل کمک حامیان مالی تأمین می‌شود نه به عنوان هدیه عید بلکه به عنوان یکی از روش‌های کمک به کودکان مبتلا به سرطان شناخته‌ شده‌اند، محک به عنوان سازمانی یادگیرنده که همواره احترام به خردجمعی و توجه به اذهان عمومی را سرلوحه تصمیم‌گیری‌های خود قرار داده است، بار دیگر ضرورت تولید این تقویم‌ها ‌را بررسی کرد. 
 
اطلاعات و تجربیات موجود در سازمان، نشان می‌دهد که نیکوکاران محک همواره ترجیح داده‌اند که با انتخاب تقویم و سررسید‌های محک ضمن رفع نیاز خود، در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان نیز شریک شوند و این در حالی است که ایشان خریداری این اقلام از محک را برابر با کمک به کودکان مبتلا به سرطان می‌دانند. 
 
با توجه به تعهد این سازمان برای تأمین هزینه خدمات درمانی و حمایتی مورد نیاز بیش از 27 هزار کودک مبتلا به سرطان در سراسر ایران و اتکاء کامل محک به مشارکت‌های مردمی برای تأمین منابع مالی خود، تصمیم گرفتیم که با توجه به تعهدمان نسبت به نیکوکاران، که خریداری تقویم و سررسید‌های محک را به عنوان روش کمک خود به کودکان مبتلا به سرطان انتخاب کرده‌اند، تولید و چاپ تقویم و سررسید‌های محک را ادامه دهیم و تمامی عواید حاصل از آن را مانند تمامی این 26 سال در نهایت عدالت و یکپارچگی صرف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده ایشان در سراسر ایران کنیم. زیرا که روزمره می‌بینیم که چگونه ابتلای فرزند معصومی به بیماري سرطان قلب مادران و پدران را مانند زلزله‌اي سهمگين می‌لرزاند.
 
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان