آخرین بروز رسانی اخبار سایت جمعه 16 فروردین 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

پروفسور دزموند دورکین- مایسترارنست، ایرانشناس ایرلندی جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را برای تألیف آخرین کتاب خود به محک اهدا کرد. 

 

بیست و پنجمین دوره از جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، کتابی با موضوع ایرانشناسی در دوره باستان و میانه را به تألیف پروفسور دزموند دورکین- مایسترارنست، ایرانشناس ایرلندی برگزید. این کتاب در ترجمه فارسی با نام «دستور زبان پارتی و پهلوی (فارسی میانه)» به چاپ رسیده است و مؤلف آن جایزه نقدی از انتخاب این کتاب در بخش تاریخی را به مؤسسه خیریه محک و در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان اهدا کرد.  

 

این کتاب تاریخی شامل 22 مقاله با موضوعات مختلفی از جمله زبان‌شناسی در دوره‌های باستان و میانه در زبان‌های پارسی چون اوستایی، سغدی و باختری (بلخی) و همچنین شامل مقالاتی در خصوص جنبه‌های تاریخی و باستان‌شناسی در مناطق جنوب غربی و شمال شرقی ایران است.  

 

جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران از سال 1334 در سطح ملی برگزار شده است و امسال بیست و پنجمین دوره از این جایزه در سطح بین‌المللی برپا شد. کتاب‌های برگزیده این جایزه در تمامی بخش‌های تألیفی همه ساله از سوی مؤسسه خانه کتاب ایران مشخص می‌شود.

 

محک با قدردانی از تمام افراد وسازمان‌هایی که دغدغه کمک به همنوع را دارند، امیدوار است با تداوم مشارکت خیرخواهانه نیکوکاران شاهد بهبودی تعداد بیشتری از کودکان مبتلا به سرطان باشد.

 

ارسال این صفحه برای دوستان