آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 31 تیر 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
یاوران گرامی
در پی انتشار پیامی به صورت «تراکت» در سطح کشور درخصوص تصمیم پدری برای فروش کلیه و کبد خود جهت تأمین هزینه درمان فرزند مبتلا به سرطانش، محک به عنوان سازمانی که پاسخگویی را وظیفه خود در برابر اعتماد همراهانش می‌داند به اطلاع می‌رساند این کودک، مبتلا به سرطان نبوده و بنا بر جستجوی واحد مددکاری اجتماعی محک در هیچ یک از بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودک بستری نیست. 
فعالیت‌های محک در این زمینه به شرح زیر است:
واحد خدمات حمایتی محک در تاریخ 30 تیر ماه 1397 با پدر کودک تماس گرفت. براساس اظهارات پدر، کودک که «علی زینعلی» نام دارد، 3 ساله و ساکن تهران است که برای درمان در بیمارستان نمازی شیراز بستری شده است. مددکار اجتماعی محک ضمن معرفی فعالیت‌های این سازمان از پدر تقاضا کرده است که مدارک کودک خود را جهت تشکیل پرونده به یکی از دفاتر محک در تهران یا بیمارستان نمازی تحویل دهد. 
 
این سازمان براساس مسئولیت خود درباره پیگیری شرایط بیماران، با مسئول پذیرش بیمارستان نمازی تماس گرفته و حال کودک را جویا شده است که طبق گفته ایشان، کودکی با این مشخصات در بیمارستان مذکور بستری نیست. 
 
واحد مددکاری اجتماعی، پس از پیگیری‌های یاد شده، با تماسی از سوی نیکوکاران درخصوص درمان این کودک متوجه شده است که پدر کودک به شخص دیگری اعلام کرده است که ساکن مشهد است و فرزند ایشان به پیوند کبد احتیاج دارد و لذا گفته‌های ایشان با آنچه به مددکار اجتماعی محک اعلام کرده‌، متفاوت است.
 
از آنجایی که براساس بیانیه مأموریت محک، این سازمان حامی همه کودکان مبتلا به سرطان است و نمایندگان واحد مددکاری اجتماعی محک در تمامی بیمارستان‌های دارای بخش خون و آنکولوژی کودک حضور دارند، و تاکنون در هیچ کدام از این بیمارستان‌ها در سراسر کشور، کودکی با این مشخصات پیدا نشده است، بنابراین نمی‌توان درخصوص حمایت از کودک مذکور اقدامی انجام داد. 
 
محک ضمن قدردانی از نیت خیرخواهانه افرادی که در اندیشه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان هستند، از همه نیکوکاران درخواست می‌کند، در صورتی که کودک مبتلا به سرطانی را می‌شناسند که تحت حمایت این سازمان نیست، وی را به محک معرفی کنند تا با رعایت عدالت در توزیع خدمات، در سریع‌ترین زمان تحت حمایت قرار گیرد. (شماره تماس بخش مددکاری محک: 02123501400- زمان تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16:30)
همچنین از همه نیکوکاران تقاضا داریم قبل از هرگونه اقدام برای کمک‌های جمعی در شبکه‌های اجتماعی از جزئیات یا صحت موضوع از طریق تماس با مؤسسه خیریه محک با شماره 23501285 اطلاع کسب کرده و سؤالات یا ابهامات خود را مطرح کنند. محک در اولین فرصت پاسخ خود را ارائه خواهد کرد تا نیکوکاران بتوانند کمک‌های خود را در اثربخش‌ترین حالت ممکن و با حفظ منافع تمامی کودکان مبتلا به سرطان ارائه کنند. 
امیدواریم با مشارکت و همراهی شما هیچ خانواده‌ای در مسیر درمان فرزند خود تنها نماند و کودکان مبتلا به سرطان، همه حمایت‌هاي لازم را به‌طور یکپارچه در سراسر ایران دریافت کنند.
 
ارسال این صفحه برای دوستان