آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 22 مهر 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
یاوران گرامی 
پس از انتشار پیامی در فضای مجازی درخصوص دریافت کمک برای «مریم» کودک مبتلا به سرطان ویلمز (کلیه) ضمن آرزوی سلامتی برای همه قهرمانان کوچکمان و فرزند عزیزمان مریم، با توجه به پرسش یاوران از مؤسسه خیریه محک، به اطلاع می‌رساند که مریم از خرداد ماه 1396 تحت حمایت این سازمان است و پرونده حمایتی‌اش در بخش مددکاری با ضریب حمایتی 100 درصد تشکیل شده است و تمامی هزینه‌‌های مورد نیاز ایشان برای انجام مراحل درمانی پرداخت می‌شود. این کودک کلیه مراحل درمان خود را تاکنون در بیمارستان افضلی پور کرمان  انجام داده و در حال حاضر قطع درمان است. 
از آنجایی که امور خیریه در فضای مجازی از طرف مردم مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است، ممکن است اقداماتی که در این فضا برای جمع آوری کمک صورت می‌گیرد، ابهاماتی را برای نیکوکارانی که به سازمان‌های حمایتگری چون محک کمک می‌کنند، ایجاد کند. بر همین اساس در صورت ایجاد ابهام و یا سؤال در ذهن یاوران محک، این سازمان خود را موظف به پاسخگویی می‌داند. بنابراین ذکر نکات زیر در خصوص این کودک ضروری است:
 
ارائه گزارش خدمات ارائه شده به کودکان تحت حمایت محک به صورت فردی در چارچوب کاری و اصول حرفه‌ای حاکم  بر این سازمان قرار ندارد و این مؤسسه جهت رعایت کرامت انسانی و حریم شخصی خانواده‌ها، از این اقدام اجتناب می‌کند. اما زمانی که برای یکی از کودکان تحت حمایت محک، در خصوص جمع‌آوری کمک در رسانه‌هایی چون شبکه‌های اجتماعی، اطلاع‌رسانی ‌شود، انتظار یاوران محک، پاسخگویی سازمان در ارتباط با مورد مطرح شده است. به اطلاع می‌رسانیم از زمان تحت درمان قرار گرفتن مریم (در تاریخ 21 خرداد 1396) تمام هزینه‌های درمانی مورد نیاز وی توسط محک پرداخت شده است. هزینه درمانی و حمایتی پرداختی به خانواده این کودک تاکنون 7 میلیون و 200 هزار تومان بوده است. این هزینه‌ها شامل بیمارستان، ویزیت، دارو، آزمایشگاه، رادیولوژی، رفت و آمد، تهیه لباس عید، عیدی و کمک خرج بوده است. لازم به ذکر است آخرین پرداختی به خانواده در تاریخ 2 تیرماه صورت گرفته و مربوط به هزینه راه برای انجام چکاپ دوره‌ای در بیمارستان محک بوده است. او پس از جراحی تومور کلیه‌اش در بیمارستان محک، قطع درمان شده است و با توجه به دور بودن مسیرش با تشخیص پزشک هر 6 ماه یکبار برای انجام آزمایش‌های دوره‌ای به تهران می آید. آخرین مراجعه کودک به تهران برای انجام آزمایش‌های دوره‌ای و همچنین ویزیت در بیمارستان فارابی 2 اردیبهشت ماه سال جاری بوده است.
 
بیماری چشم مریم یک بیماری مادرزادی است و ارتباطی با بیماری سرطان او ندارد. از آنجایی که مؤسسه خیریه محک در زمینه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان فعالیت دارد، همواره بر رعایت عدالت در توزیع سیستمی خدمات تأکید دارد و کلیه هزینه درمانی و رفاهی مربوط به بیماری و یا عوارض بیماری را از شروع تا پایان دوران درمان و حتی پس از آن بدون هرگونه گزینش و تبعیضی پرداخت می‌کند. در خصوص بیماری مادرزادی مریم، این خانواده از ابتدای مراجعه به محک برای حمایت در این زمینه به سازمان بهزیستی معرفی و تحت پوشش این سازمان قرار گرفته‌اند.
 
محک ضمن قدردانی از نیت خیرخواهانه افرادی که در اندیشه کمک به همنوع هستند، از نیکوکاران گرامی درخواست می‌کند قبل از هرگونه اقدام برای کمک‌های جمعی در شبکه‌های اجتماعی از جزئیات یا صحت موضوع از طریق تماس با مؤسسه خیریه محک با شماره 23501285 اطلاع کسب کرده و سؤالات یا ابهامات خود را مطرح کنند. محک در اولین فرصت پاسخ خود را ارائه خواهد کرد تا نیکوکاران بتوانند کمک‌های خود را در اثربخش‌ترین حالت ممکن و با حفظ منافع تمامی کودکان مبتلا به سرطان ارائه کنند. امیدواریم با مشارکت و همراهی شما هیچ خانواده‌ای در مسیر درمان فرزند خود تنها نماند و کودکان مبتلا به سرطان، همه حمایت‌هاي لازم دریافت کنند.
 
ارسال این صفحه برای دوستان