آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 31 تیر 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
جشنی برای پایان تابستان و شروع فصل مدارس با حضور کودکان مبتلا به سرطان در محک برگزار شد. در این مراسم که هر سال به همت داوطلبان و واحد خدمات حمایتی محک برای کودکان مبتلا به سرطان در حال درمان برگزار می‌شود، علاوه بر گروه موسیقی، ایستگاه‌های بازی و نقاشی گروهی نیز فراهم شده بود. 
 
 محک در این برنامه که با هدف ساختن لحظاتی شاد و به دور از دغدغه برای خانواده‌ها و فرزندانشان تدارک دیده می‌شود، می‌کوشد تا کیفیت زندگی کودکان را افزایش دهد. توجه به این امر در شرایطی صورت می‌پذیرد که روزانه شش کودک جدید به جمع کودکان تحت حمایت محک افزوده می‌شود و ارائه بالاترین و شایسته‌ترین خدمات درمانی و رفاهی به صورت یکپارچه و عادلانه در مأموریت این سازمان قرار دارد.
 
اتفاق‌های هیجان‌انگیز و رنگی برای کودکان 
از ابتدای ورود کودکان، سالن با بادکنک‌های رنگی تزئین شده بود. فضای سالن جشن هم با موسیقی و ایستگاه‌های بازی مثل فوتبال دستی و حلقه بسکتبال فرزندان را برای یک روز پر از شادی و بازی هیجان‌زده کرد. داوطلبان در گروه‌های مختلف همراه با کودکان مسابقه دادند و برنده‌ها می‌توانستند با گرفتن ژتون جایزه از غرفه خوراکی که برای پذیرایی از همه فراهم شده بود، بستنی‌های بیشتری بگیرند. آن طرف سالن نیز میزهای نقاشی چیده شده بود تا کودکان به صورت دسته جمعی روی کاغدهای بزرگ سفید خاطره این روز را با رنگ‌های مورد علاقه‌شان نقاشی کنند. 
 
استقبال از ماه مهر با معلمان داوطلب 
در ادامه این جشن کودکان محک با همراهی معلمان داوطلب، آمادگی خودشان را برای شروع سال تحصیلی جدید اعلام کردند. معلمان داوطلب همه ساله با شور و شوق به بخش‌های بستری می‌روند تا فرزندان در مراحل درمان از روند عادی زندگی خود دور نباشند و مانند کودکان دیگر بتوانند برای زندگی پر امید در آینده آماده شوند. در پایان این روز مبارزان کوچک محک همراه با خانواده و دیگر دوستانشان خاطره روزهای گرم تابستانی را با امید آغاز یک سال تحصیلی پر از موفقیت ثبت کردند.
 
محک با قدردانی از تمامی داوطلبان و یاوران خود، امیدوار است با همراهی تمامی اعضای خانواده بزرگ حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، بالاترین امکانات درمانی و رفاهی را به فرزندانش ارائه کند تا کودکان در مسیر مبارزه با بیماری، کودکی و شاد زیستن را از یاد نبرند. به امید روزی که بهبودی تمام کودکان محک را جشن بگیریم.
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان