آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

خدمات حمایتی محک به مناسبت روز کودک برگزار کرد:

نقاشی دسته جمعی با یکی از جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا

 

به مناسبت روز کودک، واحد خدمات حمایتی به همراه داوطلبان محک برای کودکان مبتلا به سرطان برنامه‌ای ویژه ترتیب دادند. داوطلبان گروه هنردرمانی، که زیر نظر بخش روان‌شناسی محک فعالیت می‌کنند، در این روز برای کودکان حاضر در بخش‌های مختلف بیمارستان و اقامتگاه موسیقی شاد نواختند و با آنها نقاشی کشیدند تا شادی کودکی را به اتاق‌های بستری‌شان روانه سازند.

 

این گروه با هدف ساختن خاطره‌ای به یادماندنی از روز کودک با تکنیک «نقاشی بِیس» که از شاخه‌های هنردرمانی ابرازکننده یا درمانگر در علم روانشناسی نوین است، فرزندان را برای ساعت‌هایی از فضای دارو و درمان جدا کردند و در کنار آموزش به آنها فضایی پر از بازی و هیجان برایشان فراهم کردند. این تکنیک الهام گرفته شده از یک الگو در اتاق‌های بازی بیمارستان‌های دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان کشور آلمان است که باعث می‌شود تا کودکان برای مدتی از فضای بیمارستان فاصله بگیرند و کودک درون‌شان فعال شود. در این روش کودکان مبتلا به سرطان یاد می‌گیرند تا خلاقانه‌تر نقاشی کنند و بتوانند ترس، اضطراب و استرس خود را در طول درمان کنترل کنند و احساس درد کمتری داشته باشند.

 

محک که دارای تنها بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان در ایران است تلاش کرده تا در طول فعالیت‌اش، هنردرمانی را به شکل مدون و با پروتکل‌های علمی پوشش ‌دهد و در این مسیر از همراهی داوطلبان بسیاری برای سپری شدن اوقات شاد و کودکانه فرزندانش در روزهای سخت درمان بهره‌مند بوده است. روز کودک را تبریک می‌گوییم و از همه یاوران نیکوکارمان که تداوم کودکی را برای فرزندان این سرزمین‌ ممکن می‌کنند، سپاسگزاریم.  

ارسال این صفحه برای دوستان