آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 31 تیر 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
نشست تخصصي داوطلبان و کارکنان  خدمات حمايتي محك با حضور بنيانگذار و مدیرعامل، گروه درمانی بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک، کارکنان و همچنين داوطلبان بخش خدمات حمايتي مستقر در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی شهر تهران برگزار شد.  این نشست به صورت آنلاین برای مددکاران مستقر در شهرستان‌ها نیز پخش شد تا بار دیگر به اصل آموزش به صورت یکپارچه در محک توجه شود.
 
ارائه شایسته‌ترین خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران
بهناز آسنگری، مدیر خدمات حمایتی محک در آغاز این مراسم با اشاره به ویژگی متمایز برگزاری این برنامه گفت: «نشست تخصصی امسال با پخش آنلاین برای تمام داوطلبان خدمات حمایتی در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی شهرستان‌های کشور و با حضور داوطلبان مددکاری ساکن تهران برگزار می‌شود. قدردان همراهی تمام داوطلبان مددکاری اجتماعی هستیم که با تعهد و مسئولیت‌شان هر روز برای ارتقای تجربه و دانش خود برای ارائه شایسته‌ترین خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان در سراسر ایران حضور دارند.» 
 
خدمات حمایتی روحی برای کالبد محک  
سعیده قدس، بنیانگذار محک با ابراز خرسندی از گردهمایی تخصصی خدمات حمایتی گفت: «برگزاری این مراسم فرصتی برای انتقال تجربیات و مصمم‌تر شدن برای ارائه تخصصی و یکپارچه خدمات حمایتی به تمام کودکان مبتلا به سرطان سرزمین‌مان و خانواده‌هایشان است. محک در ابتدا، فعالیت خود را با مددکاری اجتماعی آغاز کرد و امروز اگر این سازمان را به مانند یک کالبد در نظر بگیریم، خدمات حمایتی به مانند روح برای آن است.» 
قدس در ادامه با اشاره به بیانیه مأموریت محک افز‌ود: «این سازمان در حمایت از خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان فعالیت می‌کند و تلاش دارد با حفظ منزلت ایشان کاری کند تا هیچ خانواده‌ای به دلیل بیماری سخت فرزندش تنها نباشد. از تمام داوطلبان خدمات حمایتی سپاسگزاریم که با عشق و تعهدشان، محک را در تحقق مأموریت یاری می‌دهند.» 
 
داستان یک موفقیت
دکتر آراسب احمدیان، مدیرعامل با اعلام دو موفقیت بزرگ در کسب بالاترین نمره ارزیابی در استاندارد بین‌المللی شرکت بازرسی SGS  و دریافت نشان طلا انجمن جهانی مدیریت پروژه IPMA برای دومین بار توسط خانواده بزرگ محک گفت: «یک سازمان موفق تلاش می‌کند تا به هوشمندی بدن انسان فعالیت کند و محک همواره تلاش کرده است تا به صورت یکپارچه با تمام واحدها و بخش‌های مختلف خود به حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان ایران بپردازد. به همین منظور این سازمان می‌کوشد تا برای سنجش عملکردش در ارائه شایسته‌ترین خدمات درمانی و حمایتی به فرزندانش، خود را به صورت مستمر و داوطلبانه در معرض ممیزی‌های بین‌المللی قرار دهد تا نسبت به یکپارچگی عملکرد خود در تحقق مأمویت‌اش اطمینان حاصل کند. امروز وظیفه خود می‌دانیم که موفقیت دیگری که نه تنها به دست خانواده بزرگ محک بلکه توسط ظرفیت عظیم جامعه مدنی بدست آمده است تا نیکوکاری ایران در صدر جهان بایستد را اعلام کنیم. محک در هشتمین ممیزی استاندارد بین‌المللیNGO Benchmarking شرکت بازرسی بین‌المللی SGS موفق به کسب بالاترین امتیاز در میان سازمان‌های مردم‌نهاد معتبر در جهان در سال 2018 شده است. بر اساس این استاندارد که در 98 شاخص و در 10 گروه ارزیابی دسته‌بندی شده است، محک به عنوان اولین سازمان در ایران و در خاورمیانه که خود را در معرض سنجش این ارزیابی قرار داده است، پس از طی یازده سال بهبود مستمر در فعالیت‌های خود توانسته است صدرنشین دیگر سازمان‌های موفق و معتبری باشد که تا کنون عملکرد خود را با این استاندارد سنجیده‌اند.»
 
احمدیان در ادامه با اعلام خبر موفقیت‌آمیز دیگری برای محک مبنی بر دریافت نشان طلا انجمن جهانی مدیریت پروژه برای دومین بار گفت: «پروژه مرکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک در بخش پروژه‌های توسعه پایدار انجمن جهانی مدیریت پروژه (IPMA) از میان ۱۷ سازمان شرکت‌کننده، به عنوان فینالیست به دور پایانی راه یافت و موفق به کسب نشان طلا  شد. این نشان پیشتر و در سال ۲۰۱۴ در حوزه «طرح‌‌های اجتماعی برای پروژه‌های بین‌المللی بشردوستانه» به محک اهدا شده بود. این موفقیت حاصل یکپارچگی و تعامل واحدهای مختلف سازمان محک برای تحقق هدفی در موضوع سلول‌های بنیادی خون‌ساز برای کودکان مبتلا به سرطان و بیماران نیازمند به پیوند است که در فاز اول خود و در طی یک تفاهم‌نامه با بخش خصوصی برای تأمین هزینه‌های ثبت و انجام آزمایش پنج هزار نمونه از اهداکنندگان داوطلب سلول‌های بنیادی خون‌ساز با موفقیت اجرا شده است و توانسته هزینه‌های گزاف انتقال نمونه از بانک‌های خارجی که برای هر نمونه حدود 25 تا 30 هزار یورور است را رفع کند.»
 
برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی در حوزه خدمات حمایتی
در پایان نشست تخصصی خدمات حمایتی چند کارگاه آموزشی با موضوعاتی چون «مقابله مؤثر با بحران»، «همدلی با کودک بیمار و خانواده» و «شیوه ارتباط مؤثر در پدیده انتقال» توسط کارکنان خدمات حمایتی محک و همچنین دکتر مرتضی نعمت، استاد مددکاری اجتماعی برپا شد. 
همچنین در طول ارائه هر یک از این کارگاه‌ها جلسات پرسش و پاسخ جهت به اشتراک گذاشتن تجربیات داوطلبان و آموزش روش‌های ارتباط با کودک مبتلا به سرطان و خانواده و چگونگی مدیریت بحران برای این گروه از داوطلبان که در ارتباط مستقیم با کودک بیمار و خانواده او هستند، برگزار شد.
 
محک؛ سازمان آرزوهای بزرگ و همت‌های بلند 
محک در طول 27 سال فعالیت خود تلاش کرده است تا با تکیه بر پشتوانه عظیم نیکوکاران و همراهی بی‌دریغ داوطلبان شایسته‌ترین خدمات درمانی و حمایتی را برای تمام کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران فراهم آورد. این سازمان با قدردانی از همت بلند یاورانش مصمم‌تر از قبل برای حمایت همه‌جانبه از مبارزان کوچک خود و تحقق آرزوهای بزرگش برای آنان تلاش می‌کند.
 
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان