آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 19 آبان 2019
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
در پی انتشار پرسش یاوران درخصوص پیام‌هایی در شبکه‌‎‌های اجتماعی در خصوص جمع‌آوری کمک برای «ارسطو رسولی»، کودک مبتلا به سرطان نیازمند به پیوند سلول‌های بنیادی و دریافت نمونه سازگار از خارج از کشور و انجام عمل پیوند، ضمن آرزوی سلامتی برای فرزند عزیزمان «ارسطو»، به دلیل الزام و پایبندی محک به پاسخگویی نسبت به یاوران، به اطلاع‌ می‌رساند ، مؤسسه خیریه محک موظف به اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شفاف به اعضای محترم خانواده بزرگ خود و آحاد جامعه است. برهمین اساس پاسخ به موارد زیر ضرروی است:
 
آیا ارسطو رسولی تحت حمایت محک است؟
بله. این کودک که مبتلا به سرطان خون است از تیرماه 1393، با ضریب حمایت صد در صد تحت حمایت محک قرار گرفته است و تمامی هزینه‌های درمانی (سهم بیمار و خارج از بیمه) و هزینه‌های حمایتی مورد نیاز که تاکنون به مبلغ 163.940.000ریال (16 میلیون و 394 هزار تومان) بوده، توسط مؤسسه خیریه محک پرداخت شده است. (آخرین هزینه پرداختی به خانواده کودک در تاریخ 27 آذر 1397 و بابت هزینه آزمایشگاه و رفت و آمد بوده است)
 
آیا هزینه‌ دریافت نمونه از خارج از کشور و پیوند سلول‌های بنیادی جزو خدمات محک است؟
بله. در صورت تائید پزشکان به لزوم تهیه نمونه خارج از کشور، این هزینه پرداخت می‌شود. همچنین هزینه‌های پیوند جزو خدمات محک است. این موضوع در مورد ارسطو رسولی نیز صادق است. 
لازم به ذکر است بخش خدمات حمایتی محک که وظیفه پیگیری امور درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان را به عهده دارد، در تماس تلفنی با پدر ارسطو در تاریخ‌های 9 و 10 دی ماه 1397 پیگیر شرایط کودک شده و به ایشان اطلاع داده است که پرداخت تمامی هزینه‌های مربوط به انتقال و پیوند سلول‌های بنیادی در زمره خدمات محک است.
 
ذکر این نکته ضروری است که ارائه گزارش خدمات ارائه شده به کودکان تحت حمایت محک به صورت فردی در چارچوب کاری و اصول حرفه‌ای حاکم  بر این سازمان قرار ندارد و این مؤسسه جهت رعایت کرامت انسانی و حریم شخصی خانواده‌ها، از این اقدام اجتناب می‌کند. اما زمانی که برای یکی از کودکان تحت حمایت محک، در خصوص جمع‌آوری کمک در رسانه‌هایی چون شبکه‌های اجتماعی، اطلاع‌رسانی ‌شود،  انتظار یاوران محک، پاسخگویی سازمان در ارتباط با مورد مطرح شده است.
 
محک ضمن قدردانی از نیت خیرخواهانه افرادی که در اندیشه کمک به همنوع هستند، به اطلاع می‌رساند این مؤسسه همواره آماده پاسخگویی به سؤالات نیکوکاران ارجمندی است که دغدغه اطمینان از کمک به کودکان را دارند و تنها می‌توانند از طریق تماس با مؤسسه خیریه محک با شماره 23501285 اطلاع کسب کرده و سؤالات یا ابهامات خود را مطرح کنند. محک در اولین فرصت پاسخ خود را ارائه خواهد کرد تا نیکوکاران بتوانند کمک‌های خود را در اثربخش‌ترین حالت ممکن و با حفظ منافع تمامی کودکان مبتلا به سرطان و رعایت عدالت در توزیع خدمات به آنها ارائه کنند. ضمن آرزوی مجدد سلامتی برای فرزند نازنین‌مان ارسطو، امیدواریم با مشارکت و همراهی شما هیچ خانواده‌ای در مسیر درمان فرزند خود تنها نماند و کودکان مبتلا به سرطان، همه حمایت‌هاي لازم را دریافت کنند.
 
ارسال این صفحه برای دوستان