آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 27 خرداد 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
مصطفی رحماندوست، شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان به محک آمد و برای کودکان مبتلا به سرطان قصه خواند.
در یکی از روزهای سرد در محک که کودکان منتظر بودند تا داوطلبان ترالی برای آنها کتاب بیاورند، اتفاق جالبی افتاد. وقتی صدای این میز چرخدار را در راهروهای بیمارستان و اقامتگاه محک شنیدند مثل همیشه برای گرفتن کتاب از اتاقشان بیرون آمدند اما فردی که همراه ترالی کتاب بود را نمی‌شناختند و کنجکاو بودند که بدانند او چه کسی است. آنها که اصلا فکر نمی‌کردند شاعر و نویسنده کتاب‌های محبوبشان را همراه ترالی کتاب ببینند، پس از شناختن او، خوشحال شدند. مصطفی رحماندوست به محک آمده بود تا برایشان قصه بخواند.
شاعر شعر خاطره‌انگیز «صد دانه یاقوت» به اقامتگاه و اتاق بازی بخش‌های بستری محک سر زد و برای آنها قصه خواند. کودکان محک از اینکه قصه و شعرهایی که در کتاب‌ها خوانده بودند را از زبان نویسنده‌اش می‌‌شنیدند ذوق کردند. رحماندوست پس از خواندن قصه، با کودکانی که در اتاق بازی مشغول بازی و درست کردن کاردستی بودن همراه شد و با آنها مسابقه ماشین سواری و موتور سواری داد.
کودکان محک در آخر به نویسنده مجموعه شعرهای «قصه پنج انگشت» یک تابلو نقاشی هدیه دادند و عکس یادگاری گرفتند.
محک تلاش می‌کند در کنار ارائه خدمات درمانی و حمایتی به همه کودکان مبتلا به سرطان کشورمان، کیفیت زندگی آنها را نیز بهبود بخشد. امیدواریم با همراهی تمام یاوران پر مهرمان، در مسیر درمان کودکان مبتلا به سرطان شادی کودکی تداوم یابد.
 
 
ارسال این صفحه برای دوستان