آخرین بروز رسانی اخبار سایت دوشنبه 31 تیر 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
کتاب «سین سین و نیروی خارق العاده» اثر رکسانا سادات مقدم با موضوع آموزش بیماری سرطان به کودکان منتشر و در اختیار کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت محک در بیمارستان های دولت و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان تهران و  بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک قرار گرفت. از نقاط قوت این کتاب آموزش مبارزه با بیماری سرطان با بیانی ساده و کودکانه است.
 
بهناز آسنگری، مدیر واحد خدمات حمایتی محک در خصوص معرفی بیماری سرطان و آموزش مراحل درمان آن از طریق این کتاب به کودکان و خانواده هایشان گفت: «محک در تمام سال های فعالیت خود تلاش کرده است تا با ایجاد فضایی شاد و مناسب فرآیند درمان سرطان را برای کودکان مبتلا به این بیماری و خانواده هایشان راحت تر کند. از این رو در بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان اتاق بازی راه اندازی شد تا کودکان در کنار درمان بیماری خود بتوانند خشم و اضطراب خود را کنترل  و آموزش هایی را در زمینه مبارزه با سرطان از طریق بازی دریافت کنند. علاوه بر این محک ترالی کتاب را نیز برای کودکان تحت حمایت خود در بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان و دیگر بیمارستان های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان دایر کرد که کتاب سین سین و نیروی خارق العاده نیز از طریق همین ترالی در اختیار تمامی کودکان مبتلا به سرطان قرار خواهد گرفت. این ترالی دارای کتاب هایی است که روند درمان سرطان و همچنین چگونگی مبارزه با این بیماری را به شیوه ای موثر، با زبانی ساده به کودکان مبتلا به سرطان آموزش می دهد.»
 
آسنگری همچنین ضمن قدردانی از  هنرمندان و نیکوکارانی که با درمی، قلمی و قدمی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده هایشان را در روزهای سخت درمان همراهی می کنند افزود: «تمامی گام هایی که نیکوکاران در راستای حمایت کودکان مبتلا به سرطان بر می دارند از جمله نگارش کتاب سین سین و نیروی خارق العاده، برای محک بسیار ارزشمند است. این موسسه در سایه این همراهی می کوشد تا بهترین خدمات درمانی و حمایتی مطابق با استاندارد های جهانی را در اختیار کودکان مبتلا به سرطان قرار دهد و آنها را به قله سلامتی برساند.»
 
ارسال این صفحه برای دوستان