آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 25 آبان 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
تأمین منابع مالی لازم برای ارائه خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان از مهم‌ترین وظایف این واحد در محک است. تغییر شرایط اقتصادی در سال گذشته و ادامه این روند در سال جاری سبب شد تا دغدغه‌های این مؤسسه برای ارائه خدمات همه‌جانبه به کودکان مبتلا به سرطان افزایش یافته و شکل دیگری به خود بگیرد.
 در همین راستا از ابتدای سال 98 به منظور بالا بردن ظرفیت کمک‌های مردمی با هدف تأمین هزینه‌های دارو و درمان فرزندان‌مان، ارائه مناسب‌ترین روش برای ارتباط با نیکوکاران و جمع‌آوری کمک‌های ارزشمند آنها در دستور کار واحد جلب مشارکت‌های مردمی محک قرار گرفته تا هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت این مؤسسه با استفاده از مطلوب‌ترین و ساده‌ترین روش‌های کمک برای نیکوکاران، تأمین شود. این در حالی است که روزانه 6 کودک جدید نیز به جمع کودکان تحت حمایت محک اضافه می‌شود و نگرانی خانواده بزرگ محک برای ارائه بهترین خدمات درمانی و حمایتی به آنها نیز روز به روز افزایش می‌یابد.
 
بر همین اساس این واحد از طریق تحقیقات میدانی و بررسی شیوه‌های کمک‌رسانی که تاکنون مورد استقبال نیکوکاران قرار گرفته، روش‌های جدیدی را در این زمینه طراحی کرده است. با این حال تمام شیوه‌های جلب مشارکت از خُرد تا کلان همگی یک هدف که آن هم تأمین هزینه دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان سراسر ایران است را دنبال می‌کند. بی‌شک بدون بهره‌مندی از تمامی این مشارکت‌های نیکوکارانه دستیابی به رتبه اول در ارزیابی NGO Benchmarking شرکت SGS، کسب نشان طلای انجمن مدیریت پروژه (IPMA)، ثبت بیش از 7000 نمونه HLA در مرکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک و همراهی این سازمان با بیش از 6700 کودک مبتلا به سرطان تا بهبودی و حمایت از بیش از 19 هزار کودک در مسیر درمان امکان‌پذیر نبود.
 
در پایان لازم به ذکر است 28 سال فعالیت این مؤسسه خیریه، محک تنها با اتکا به مشارکت نیکوکاران است که توانسته از همه کودکان مبتلا به سرطان زیر 16 سال سراسر کشور حمایت کند. نیکوکاران در روزهای سخت درمان، فرزندان محک را تنها نگذاشته‌اند و امیدواریم در سال جدید نیز با همراهی خود، زمینه رسیدن به بهبودی تعداد بیشتری از فرزندان محک را فراهم کنند.
 
حمید خانی
مدیر واحد جلب مشارکت‌های مردمی
ارسال این صفحه برای دوستان