آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 28 آبان 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

محک با مشارکت نیکوکاران توانست 427 کودک مبتلا به سرطان ساکن استان خراسان را تا قله سلامتی همراهی کند:

 

2603 کودک محک ساکن استان خراسان هستند

 

هزینه تأمین دارو و درمان اولین چالشی است که خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان با آن رو به رو می‌شوند و گاهی حل نشدن همین دغدغه روزهای سخت درمان را برای آن‌ها سخت‌تر می‌کند. مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک» در طول 28 سال فعالیت خود تلاش کرده تا با مشارکت نیکوکاران حمایت از تمامی کودکان مبتلا به سرطان این سرزمین را در دستور کار خود قرار دهد تا هیچ خانواده‌ای به دلیل فقر و ناتوانی در پرداخت هزینه‌ها، درمان فرزندش را رها نکند. این مؤسسه در راستای مأموریت خود از ابتدای تأسیس (سال 1370) تا پایان خرداد ماه سال 1398، 2603 کودک مبتلا به سرطان ساکن استان خراسان را تحت حمایت خود قرار داده است که بیش از 400 نفر آنها بهبود یافتند. از این رو  با بهناز آسنگری، مدیر واحد خدمات حمایتی محک به گفتگو نشستیم تا خبر بهبودی فرزندان ساکن استان خراسان‌ را به اطلاع مردم نیکوکار این استان برسانیم.

مدیر واحد خدمات حمایتی محک در ابتدا ضمن تأکید بر ضرورت توجه به کیفیت زندگی کودکان مبتلا به سرطان گفت: «توجه به ارائه خدمات یکپارچه از سوی محک موجب شد تا این مؤسسه ارائه 42 بسته خدمات حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان سراسر کشور و خانواده‌هایشان را در دستور کار خود قرار دهد تا تمامی کودکان مبتلا به این بیماری بتوانند با امید و انگیزه بیشتری با سرطان مبارزه کنند. بر همین اساس و به منظور حفظ کیفیت زندگی فرزندانمان در سراسر ایران متناسب با شرایط و امکانات هر بیمارستان، خدمات محک به استان‌های مختلف سراسر کشور ارائه می‌شود. چرا که این مؤسسه بر اساس سومین برنامه راهبردی خود قصد دارد تا سال 1400 خدمات حمایتی مطابق با استانداردهای جهانی خود را در تمامی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان کشور، متناسب با شرایط هر بیمارستان یکپارچه‌سازی کند.»

آسنگری در ادامه با اشاره به نگرانی خانواده‌های دارای فرزند مبتلا به سرطان برای تأمین هزینه‌های دارو و درمان در شرایط کنونی و ارائه آمار از تعداد کودکان بهبود‌یافته تحت حمایت محک در استان خراسان افزود: «این مؤسسه از ابتدای تأسیس تا پایان خرداد ماه 1398، 2603 کودک مبتلا به سرطان ساکن در استان خراسان را تحت حمایت خود قرار داده است که 427 نفر آنها بهبودیافتند. لازم به ذکر است با عقد تفاهم‌‌نامه‌ای از سال 1395 توانمندی خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان استان خراسان توسط محک در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر 60 درصد هزینه‌های درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان ساکن این استان توسط این خیریه تأمین  و مابقی توسط محک پرداخت می‌شود.  این بهترین خبری است که می‌توانیم به جامعه مدنی ایران مخابره کنیم. محک همواره تلاش می‌کند تا با حمایت از تمامی کودکان مبتلا به سرطان این مرز و بوم به خانواده‌ها کمک کند تا با دغدغه کمتری مراحل درمان فرزندانشان را طی کرده و با امید و انگیزه بیشتری آنها را تا قله سلامتی همراهی کنند.»

وی در پایان بیان کرد: «با همراهی نیکوکاران این سرزمین روزهای سخت درمان سرطان با امید و انگیزه بیشتری نسبت به آینده سپری خواهد شد و کودکان بیشتری به سلامتی دست پیدا کرده و به کانون گرم خانواده‌هایشان برمی‌گردند. این خبر متعلق به تمامی اعضای خانواده بزرگ محک است. آنهایی که با حمایت‌هایشان از کودکان مبتلا به سرطان، صاحب این خبر خوب هستند.»

 

 به نقل از روزنامه همشهری استان خراسان

 

ارسال این صفحه برای دوستان