آخرین بروز رسانی اخبار سایت جمعه 24 آبان 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مرکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، 9 و 10 مرداد، به تبریز می‌آید تا انسان‌های نوع‌دوست ساکن این استان هم بتوانند به جمع بزرگ خانواده اهداکنندگان سلول‌های بنیادی بپیوندند.

 

محک براساس بیانیه مأموریت خود و در راستای حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان، بخش پیوند سلول‌های بنیادی بیمارستان فوق‌تخصصی خود را سال 1390 تأسیس کرد ولی همواره با چالش تأمین سلول‌ بنیادی‌ خون‌ساز سازگار با کودک نیازمند به پیوند، روبرو بوده است. چرا که یک بیمار، حدود 25 درصد شانس دارد تا از والدین، خواهر، برادر یا خویشاوندان، سلول بنیادى دریافت کند. مواردی چون تک فرزندی نیز زمینه کاهش این شانس را فراهم کرده است. در این میان تعداد اندك اعضای داوطلب در مراکز پذیره‌نویسی و بانك‌هاي داخلي، و نیز هزینه بالای جستجوی اطلاعات در مراکز بین‌المللی، مشکلات انتقال نمونه از دیگر کشورها و عدم سازگاری ژنتیکی نمونه‌هاى دریافت شده از خارج کشور موجب شد تا محک مرکزه‌پذیره‌نویسی خود را تأسیس و در راستای افزایش تعداد اعضای آن تلاش کند. مرکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک که به عنوان اولین پروژه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها با مشارکت بنگاه‌های اقتصادی در حوزه سلول‌های بنیادی شناخته می‌شود، مرکزی غیرانتفاعی و غیردولتی است و تاکنون بیش از 7000 داوطلب، در این مرکز ثبت‌نام کرده‌اند.  

 

اهمیت ثبت نمونه داوطلبان از قومیت‌های مختلف سبب شده است تا محک در استان‌های مختلف حضور یافته و از هموطنان ساکن در آن استان‌ها، نمونه HLAرا ثبت کند.  

 

در صورتی که شما تمایل دارید، عضو این خانواده بزرگ باشید کافیست در صورت داشتن شرایط عضویت برای انجام نمونه‌گیری تعیین HLAکه از طریق بزاق دهان صورت می‌گیرد، در روز چهارشنبه، 9 مرداد، از ساعت ۹ صبح تا 14 و 16 تا 20 به بیمارستان بهبود تبریز مراجعه کنید. همچنین می‌توانید در روز پنج‌شنبه، 10 مرداد، علاوه بر این بیمارستان، به مؤسسه خیریه تسکین بروید. در صورت سازگار بودن نمونه HLAشما با یک بیمار نیازمند به پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز، این موضوع طی تماسی به اطلاع‌تان می‌رسد و شما با صرف 3 تا 5 روز از وقت خود، نجات‌بخش یک زندگی می‌شوید و شادی را به خانواده‌ها هدیه می‌کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره 23501236-021 و 23501132-021 تماس بگیرید.

 

 

عضویت در مرکز

 

 

اگر ساکن شهرهای شیراز و کرج هستید برای دریافت اطلاعات عضویت در مرکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک به لینک‌های زیر مراجعه کنید.
 
 

 

 

ارسال این صفحه برای دوستان