آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 28 آبان 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 
اطلاعیه مربوط به کودک با نام «دنیا اسماعیلی»:
یاوران گرامی
 
در پي سؤال تعدادي از ياوران درخصوص جمع آوری کمک های مردمی برای کودک مبتلا به سرطان با نام «دنیا اسماعیلی»، و انتشار اطلاع‌رسانی آن در شبکه اجتماعی ، ضمن آرزوی سلامتی برای فرزند عزیزمان، مؤسسه خیریه محک وظیفه خود می‌داند بر اساس دو اصل شفافیت و پاسخگویی اطلاعات زیر را به اطلاع تمامی ذیربطان خود برساند: 
 
۱. سوال اول: آیا این کودک تحت حمایت محک قرار دارد؟
بله. بیمار دنیا اسماعیلی مبتلا به سرطان خون (AML)، از تاریخ 27 شهریور 1397 با درصد حمایتی 100،  تحت حمایت محک قرار گرفته است و مراحل درمانی خود را در بیمارستان مفید تهران طی می‌کند.
آیا هزینه‌های مورد نیاز این کودک پرداخت می‌شود؟
بله. از زمان تحت حمایت قرار گرفتن این فرزند عزیزمان، تمامی هزینه‌های درمانی مورد نیاز ایشان توسط محک پرداخت شده است. هزینه درمانی و حمایتی پرداختی به خانواده این کودک تاکنون 31 میلیون و 600 هزار  تومان بوده است. این هزینه‌ها شامل بیمارستان، ویزیت، دارو، آزمایشگاه، رفت و آمد، تهیه لباس و کمک خرج بوده است. لازم به ذکر است آخرین پرداختی به خانواده در تاریخ 25 تیرماه 1398 صورت گرفته و مربوط به هزینه آزمایشگاه، کمک خرج و خرید پوشک بوده است. 
لازم به ذکر است بخش خدمات حمایتی محک که وظیفه پیگیری امور درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان را به عهده دارد، در تماس تلفنی با پدر دنیا در تاریخ 15 مرداد 1398 پیگیر شرایط کودک شده و مجددا در خصوص نحوه دریافت کمک از محک به ایشان توضیح داده است.
 
۲. سوال دوم: آیا محک اطلاعات حمایتی و درمانی کودکان را منتشر می کند؟
ذکر این نکته ضروری است که ارائه گزارش خدمات ارائه شده به کودکان تحت حمایت محک به صورت فردی در چارچوب کاری و اصول حرفه‌ای حاکم  بر این سازمان قرار ندارد و این مؤسسه جهت رعایت کرامت انسانی و حریم شخصی خانواده‌ها، از این اقدام اجتناب می‌کند. اما زمانی که برای یکی از کودکان تحت حمایت محک، در خصوص جمع‌آوری کمک در رسانه‌هایی چون شبکه‌های اجتماعی، اطلاع‌رسانی ‌شود،  انتظار یاوران محک، پاسخگویی سازمان در ارتباط با مورد مطرح شده است.
 
محک ضمن قدردانی از نیت خیرخواهانه افرادی که در اندیشه کمک به همنوع هستند، به اطلاع می‌رساند این مؤسسه همواره آماده پاسخگویی به سؤالات نیکوکاران ارجمندی است که دغدغه اطمینان از کمک به کودکان را دارند و تنها می‌توانند از طریق تماس با مؤسسه خیریه محک با شماره 23501285 اطلاع کسب کرده و سؤالات یا ابهامات خود را مطرح کنند. محک در اولین فرصت پاسخ خود را ارائه خواهد کرد تا نیکوکاران بتوانند کمک‌های خود را در اثربخش‌ترین حالت ممکن و با حفظ منافع تمامی کودکان مبتلا به سرطان و رعایت عدالت در توزیع خدمات و حفظ کرامت انسانی به آنها ارائه کنند. 
امیدواریم با مشارکت و همراهی شما هیچ خانواده‌ای در مسیر درمان فرزند خود تنها نماند و کودکان مبتلا به سرطان، همه حمایت‌هاي لازم را دریافت کنند.
ارسال این صفحه برای دوستان