آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 25 آبان 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

نمایندگان عالی‌‎رتبه سازمان بهداشت جهانی (WHO) و نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک و مرکز تحقیقات محک بازدید کردند.

ایشان ضمن بازدید از بخش‌های آنکولوژی، شیمی درمانی و درد، در نشستی با حضور دکتر عظیم مهرور، رئیس بیمارستان محک با فعالیت‌های این مؤسسه آشنا شدند و به بررسی موضوعاتی چون آثار تحریم بر تأمین داروی کودکان مبتلا به سرطان و عدم انتقال پول از کشورهای خارجی به ایران پرداختند.

در این جلسه دکتر کریستف هاملمن، نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران همکاری محک را با آژانس‌های مختلف سازمان ملل متحد، از جمله شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) ستود و گفت: «محک نقش مهمی در درمان سرطان کودکان در منطقه دارد. سازمان بهداشت جهانی، سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران تلاش می‌کنند تا روند تهیه دارو برای بیماران مبتلا به سرطان با سهولت همراه شود.»

دکتر اسدی لاری، مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت نیز گفت: «از جمله مشکلات موجود افزایش قیمت‌ها و مکفی نبودن درآمد‌ها با توجه به قیمت‌هاست؛ به عبارتی درآمد‌ها کم و خدمات بسیار گران هستند.»

دکتر نائوکو یاماموتو، دستیار مدیرکل پوشش جهانی سلامت و سیستم سلامت از WHO نیز محک را به دلیل عملکردش نسبت به درمان کودکان مبتلا به سرطان ستود و ابراز امیدواری کرد تا در آینده‌ای نه ‌چندان دور مشکلات تحمیل شده به ایران در زمینه دارو و درمان به زودی برطرف شود.

در این نشست دکتر آسایی اردکانی، مشاور وزیر در امور بهداشتی اظهار داشت که محک می‌بایست در مباحث پیشگیری از سرطان فعالیت خود را آغاز کرده و از فرصت‌های همکاری با WHO و وزارت بهداشت بهره‌‌مند شود.

محک قدردان تمامی سازمان‌ها و افرادی است که دغدغه درمان کودکان مبتلا به سرطان را در سر می‌پرورانند و باور دارد با همراهی مستمر آنهاست که می‌تواند خدمات درمانی و حمایتی را به بهترین شکل ممکن، مطابق با استانداردهای جهانی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان ارائه دهد.

ارسال این صفحه برای دوستان