آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 21 آبان 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

تمام کودکان تحت حمایت محک در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی تهران، در راستای اجرای جشن‌های تابستانه، میهمان نمایش «چتر سفید» به کارگردانی حمید گلی شدند.

جشن‌های تابستانه یکی از فعالیت‌های واحد خدماتی محک است که به منظور اجرای برنامه شاد و مفرح، متناسب با فصل تابستان برای کودکان تحت حمایت محک و خانواده‌های ایشان برگزار می‌شود.

داوطلبان محک، به سالن نمایش آمده بودند تا جهت رفت و آمد کودکان مبتلا به سرطان که برای شرایط خاص بیماری‌شان از صندلی چرخدار استفاده می‌کنند به خانواده‌های ایشان کمک کنند.

حمید گلی کارگردان این نمایش درخصوص دعوت از کودکان مبتلا به سرطان محک برای حضور در این نمایش گفت: «موضوع این نمایش در خصوص صلح است و داستان با تلاش‌های دو کودک برای پایان جنگ و رسیدن به صلح پیش می‌رود. دلیل دعوت از فرزندان محک برای تماشای این نمایش آن است که این کودکان با مسئله‌ای به عنوان سرطان در جنگ هستند و باید تلاش کنند تا در نهایت به صلح که نماد آن سلامتی و بهبودی برای کودکان مبتلا به سرطان است، برسند.»

وی ادامه داد: «حضورکودکان مبتلا  به سرطان در فعالیت‌های فرهنگی و هنری نمی‌بایست به دلیل برخی از مشکلاتی که بیماری به همراه دارد، فراموش ‌شود. برای همین موضوع، با همکاری و هماهنگی موسسه محک که همواره سعی کرده کودکان مبتلا به سرطان کودک بودن را فراموش نکنند امروز تعداد زیادی از این کودکان عزیز در اینجا حضور دارند و این نمایش را تماشا می‌کنند.»

کارگردان «چتر سفید» درباره بهره‌گیری از روش هنردرمانی در میان خدمات روان‌شناسی محک تصریح کرد: «هنر با اندیشه و روان انسان‌ها رابطه برقرار می‌کند و از این رو بهره‌مندی از آن برای تقلیل دردها و آلام از سوی صاحبنظران این حوزه و علم روانشناسی توصیه می‌شود. آموزش و کمک برای رفع آثار درد ناشی از ناملایمات زندگی، موارد استفاده هنر درمانی به شمار می‌رود.»

گلی در خصوص لزوم هر چه بیشتر حمایت هنرمندان و نیکوکاران از محک در شرایط امروز جامعه ادامه داد: «محک طی 28 سال فعالیت خود، حمایت همه جانبه از کودکان مبتلا به سرطان را به عنوان وظیفه خود به بهترین وجه ممکن انجام داده است و امروز نیکوکاران با بررسی عملکرد این مجموعه  می‌توانند همراه همیشگی آن در تمام شرایط باشند.»

سالن نمایش با صدای خنده‌های کودکان محک، غرق در شادی شده ‌بود. کودکان بعد ازصرف تغذیه سالم که توسط داوطلبان آماده شده بود و انداختن عکس با عوامل هنری نمایش، محل برگزاری نمایش را ترک و یک تجربه خوشایند و دلگرم کننده را در روزهای سخت مبارزه با بیماری سرطان ثبت کردند.

قدردان همه نیکوکاران هستیم که تلاش می‌کنند کودکان محک روزهای مبارزه با بیماری را شادمانه‌تر سپری کنند.

 

 

ارسال این صفحه برای دوستان