آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 25 آبان 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

محک از اندیشه والای کمک به همنوع سرچشمه گرفته است و بر این اساس به برگزاری فعالیت‌های مختلف با محوریت نوع‌دوستی می پردازد. از جمله فعالیت‌های موسسه در زمینه ترویج اندیشه کمک به همنوع برگزاری برنامه هایی خاص برای کودکان است، تا ضمن آشنایی آنها با محک آنان را به کمک به دوستان کوچک خود تشویق کند.

در این راستا محک، ششم آبان ماه میزبان کودکانی بود که همراه با خانواده‌هایشان برای شرکت در «نمایشگاه نقاشی کودکان حامی محک» آمده بودند. این سومین سالی است که این نمایشگاه، یاوران کوچک محک را گرد هم می‌آورد تا مداد رنگی‌های خود را برای حمایت از دوستان مبتلا به سرطانشان به دست بگیرند. مرجان شوشتریان و محمد رضا احمدی یاورانی که مسئولیت برگزاری این نمایشگاه را به عهده داشتند انگیزه برگزاری آن را اینچنین بیان کردند: «می‌خواستیم کودکان محک بدانند که بقیه کودکان در کنار آنها هستند و کودکانی هم که در نمایشگاه شرکت می کنند بدانند که هر رنگی از نقاشی آنها باعث شادی دوستانشان در محک می‌شود.»

در این نمایشگاه حدود 280 اثر نقاشی از کودکان زیر 14 سال که از مدتی قبل و با فراخوان عمومی از سراسر ایران به محک ارسال شده بود، به نمایش گذاشته شد.

کاغذهای بزرگ در سالن نمایشگاه، روی زمین فرش شده بود و کودکان همراه با موسیقی شاد کودکانه در حالی که کلاه‌هایی با تصویر نمایشگاه بر سر داشتند، نقاشی می کشیدند و شادمانه همراه هم، بازی و شیطنت می کردند. بعضی ها نیز روی بوم‌های بزرگ و یا روی کاغذهایی که به ستون ها چسبانده شده بود نقاشی می‌کردند.

شور و شوق بزرگ‌تر‌ها هم کمتر از کودکان نبود. پدربزرگی همراه با نوه خود روی زمین زانو زده بود و با قلمو و رنگ نقاشی می‌کشید. مسعود که 8 سال دارد کاغذ و بوم های نقاشی را رها کرده بود و لباس سارا را نقاشی می‌کرد. نادر 3 ساله در جواب اینکه به کجا آمده است می گفت «جشن دوستام » و خوشحال بود که پیشنهاد مامان را برای آمدن به اینجا به جای رفتن به پارک قبول کرده است. نگین 9 ساله با لحن شیرینی می گوید که 100 تا بسته 100 تایی بچه‌های محک را دوست دارد. تعدادی از کودکان اصرار داشتند علاوه بر نقاشی روی زمین و دیوار و بوم، روی دفتری که برای ثبت نظرات بازدید کنندگان روی میز اطلاع رسانی محک قرار داشت نیز نقاشی کنند و نقاشی های کودکانه آنها در کنار نظرات ارزشمند خانواده هایشان یادگار‌هایی گرانقدر از این روز پر خاطره شد. کودکان در هر سن و سالی به محک آمدند، نقاشی کشیدند، روز تعطیل خوبی را تجربه کردند و از همه مهم تر همراه با خانواده ها کمک به هم نوع را از هم اکنون تمرین کردند تا از کودکی در جمع خانواده بزرگ یاوران محک قرار گیرند.

در این نمایشگاه غرفه های مختلفی نیز وجود داشت. در غرفه کارگاه عروسک سازی، نقاب و کلاه، کودکان ساخته‌های دست خود را به نفع کودکان محک به فروش می‌رساندند و در غرفه قلک و کارت تبریک قلک‌های محک و کارت تبریک‌هایی با لوگوی موسسه توسط کودکان نقاشی و رنگ آمیزی می‌شد. کتاب و کافی شاپ نیز از دیگر غرفه های این نمایشگاه بود.

این نمایشگاه در مجموع 122 میلیون و 391 هزار ریال عواید داشت که جهت دارو و درمان کودکان مبتلا به سرطان صرف خواهد شد.

از همه داوطلبان و یاورانی که از کوچک تا بزرگ محک را در برگزاری این نمایشگاه یاری کردند سپاسگزاریم. به امید روزی که بهبود کودکان مبتلا به سرطان همراه با تمامی خانواده بزرگ محک جشن بگیریم.

 

ارسال این صفحه برای دوستان