آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

نمایشگاه عکس شرکت همکاران سیستم با عنوان (پیوند مهر در ماه مهر) از 24 تا 29 مهر ماه با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در محک برگزار شد.

افتتاحیه‌ی این نمایشگاه جمعه 23 مهر ماه از ساعت  17 تا 19:30 برگزار شد. شهریار رحیمی مدیر عامل همکاران سیستم، آراسب احمدیان مدیر عامل محک، هنرمندان گرانقدر مریم زندی مشاور هنری نمایشگاه و استاد ابراهیم حقیقی و جمع کثیری از کارکنان محک و شرکت همکاران سیستم در این مراسم حضور داشتند.
در ابتدای مراسم شهریار رحیمی با کلامی گرم و دلنشین گفت: محک در گوشه‌ای از این جهان هستی انسان دوستی و نوع دوستی را با حضور و فعالیت خود زنده نگه داشته است. اگرچه در نام، یک موسسه ی خیریه و بیمارستان فوق تخصصی است ولی همواره بااعتقاد به دواصل پاسخگویی و شفافیت به انجام فعالیتها جانبی در خصوص فرهنگ سازی اصل مسئولیت پذیری اجتماعی و نوع دوستی می پردازد. همکاران سیستم به عنوان یک شرکت بزرگ نرم افزاری و پیشرو در عرصه صنعت همواره خود را در حمایت از حرکتهای شکل دهنده جامعه ای سالم و پویا مسئول می داند.از این رو مجموعه عکسهایی که توسط همکاران شاغل در همکاران سیستم و با موضوع طبیعت عکس برداری و با مشاوره هنری هنرمند گرانقدر مریم زندی و استاد ابراهیم حقیقی تهیه شده اند، به صورت نمایشگاه پیوند مهر در ماه مهر برپا شد.
در ادامه آراسب احمدیان، مدیر عامل محک صحبت خود را با محوریت معرفی محک و فعالیتهای آن آغاز کرد و گفت: محک یک موسسه غیر دولتی، غیر سیاسی و مردم نهاد است که از انگیزه والای کمک به همنوع سرچشمه گرفته است و در سه حوزه خیریه،درمان و تحقیقات و با حفظ و گسترش ارزش های شفافیت ،پاسخگویی واعتماد سازی به جلب کمک های مردمی در جهت حمایت از کودکان مبتلا به سرطان می پردازد.
وی افزود:برطبق آخرین گزارش سازمان بازرسی بین المللی SGS که عملکرد 100 موسسه غیر دولتی را ارزیابی و بررسی کرده است محک در رده هفدهم قرار دارد اما همچنان ما در تلاش هستیم که در جهت تعالی حرکت نماییم؛تا روزی جز 10 سازمان برتر جهان شویم که این مهم با تلاش های 365 نفر نیروی موظف و 630نفر عضو داوطلب و عموم مردم که با نیت انسان دوستی و نوع دوستی کار می کنند؛میسر خواهد شد؛ وی در ادامه گفت: محک برای ارتباط هرچه مناسب تر و کارآمد تر با ذینفعان خود از جمله کودکان، خانواده ها، اعضای محک، خیران، دولت، بخش خصوصی و سازمان‌های بین المللی راهکارهای ارتباطی مناسبی را جستجو کرده و به دنبال آن است تا توسط این راهکارها تمام ارتباطات درون و برون سازمانی را هدف‌مند و یکپارچه سازد.
وی در خصوص پروژه‌های تحقیقاتی محک که یکی از سه فعالیت عمده این سازمان است گفت: ما با مشارکت در انجام تحقیقات در خصوص کشف داروهای جدید و راه های جدید درمان به دنبال افزایش طول عمر کودکان مبتلا به سرطان می‌باشیم، از این رو برنامه‌های تحقیقاتی و همکارهای علمی با موسساتی مانند رویان در زمینه پیوند مغز استخوان، موسسه ابن سینا در زمینه باروری بیماران پس از شیمی درمانی و انستیتو گوستاروسی فرانسه در زمینه عوارض دیررس سرطان انجام می شود.
آراسب احمدیان با اشاره به برگزاری همایش مسئولیت اجتماعی سازمان ها در26 بهمن ماه سال جاری، مصادف با روز جهانی سرطان کودک افزود: این همایش در جهت درونی کردن این مفهوم ارزشمند در جامعه و با حضور مدیران برتر بنگاه های اقتصادی برگزار می شود.
سپس ابراهیم حقیقی به عنوان مشاور هنری در برگزاری این نمایشگاه گفت:بسیار خرسندم از اینکه این ارتباط گرم و صمیمی را بین محک و همکاران سیستم شاهد هستم، حضور این دو خانواده مهربان و صمیمی در کنار هم می تواند نتایج بسیار موثر فرهنگی، هنری واجتماعی را به دنبال داشته باشد.
علی ترابی یکی از کودکان تحت حمایت محک و علی پارسا، کودکی از شرکت همکاران سیستم که با انرژی بسیار برای کمک به هم سن و سال‌های خوددر نمایشگاه تلاش می‌کرد، با آمدن بر روی سن نمادی از حس زیبای انسان دوستی را به نمایش گذاشتند و در انتها عکس دو نفره این دو علی گوشه ای از مهر سرشاری که در فضا جاری بود را برای همیشه به ثبت رساند. متن علی ترابی در قدردانی از شرکت همکاران سیستم : با سلام و تشکر از حضور شما در کنار بچه های محک، ما هم مثل شما یک خانواده بزرگ از کارکنان و کودکانی هستیم که در گلستانی به نام محک کنار هم برای زندگی کردن تلاش می کنیم . شما در عکس‌های خودتان فصل‌ها،طبیعت و زمان را به تصویر کشیده اید ،شما در عکس‌های خودتان لحظه ها را شکار کرده اید، ما هم در محک برای زندگی کردن لحظه ها را شکار می‌کنیم.شما در عکس‌های خودتان ،لطافت، صداقت، دوست داشتن و مهربانی را نشان داده اید. ما بچه های محک دست‌های گرم و چشمان زیبای شما را می بوسیم و ما هم در عکس‌هایمان یک سبد پر از گل و یک آسمان پر از ستاره به شما تقدیم می کنیم.
همچنین در ادامه لوح سپاس که توسط کودکان محک تهیه و نقاشی شده بود تقدیم شرکت همکاران سیستم شد. محک از همکاران سیستم به خاطر همکاری صمیمانه اشان در راستای ترویج اندیشه های بشر دوستانه و اطلاع رسانی درباره جوانب مثبت و دوسویه مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانها قدردانی می نماید و برگزاری این نمایشگاه را جلوه ای از درک عمیق مفهوم نوین مسئولیت پذیری اجتماعی در این سازمان متعالی می داند.

 

 


 

ارسال این صفحه برای دوستان