آخرین بروز رسانی اخبار سایت چهارشنبه 1 خرداد 1398
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

کوچک‌ترین غار نورد ایران با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان غار "پروا" واقع در استان کرمانشاه  را در مهر ماه امسال پیمایش کرد.
این غار با عمق 752 متر یکی از سخت ترین سردترین و عمیق‌ترین غارهای ایران است.
اسرا مفاخری 11 ساله یکی از کوچک‌ترین غار نوردان ایران و عضو انجمن غارنوردان و غار شناسان سنندج است و تا کنون توانسته است موفقیت‌های بسیاری در زمینه کشف و پیمایش غارها به دست بیاورد. وی در خصوص پیمایش این غار باهدف حمایت از دوستان کوچکش در محک  گفت: من از طریق برادرم با محک آشنا شدم. برادرم برای من توضیح داد که کودکانی که در محک هستند چه نوع بیماری دارند و چه مسیری را می‌بایست طی نمایند که سلامتی خود را به دست آورند.
 
مسیر من در پیمایش یک غار مانند مسیر دوستانم در محک است مسیرهای کم نور آرامش و زیبایی‌های غار را به من نشان می‌دهد و روزنه‌های نور خستگی‌های مرا می‌کاهد.
 
سختی راه در غار "پروا" خیلی بیشتر از غارهای دیگر بود و وقتی به این فکر می‌کردم که این سختی به‌خاطر دوستانم در محک است انرژی بیشتری می‌گرفتم و در 25 ساعت این غار را پیمایش کردم. خودم را عضو تیم کودکان محک و نماینده آنها می‌دانستم پس تلاش مداوم می‌کردم. هم تیمی‌های من نیز باید تلاش مداوم کنند تا بتوانند سلامتی خود را به دست آورند.
 
ضمن قدردانی از تلاش این کودک ورزشکار و خانواده‌اش که اندیشه نوع دوستی را به وی آموخته است امیدواریم روزی برسد که بتوانیم در کنار یکدیگر جشن بهبودی تمام کودکان مبتلا به سرطان را برگزار کنیم.