آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 30 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

شهر موش‌ها همراه مرضیه برومند کارگردان و منیژه حکمت تهیه کننده و جمعی از یاوران محک 3 آبان ماه به دیدن کودکان مبتلا به سرطان محک آمدند.

کودکان بستری در بخش‌های بیمارستان فوق تخصصی محک و کودکان و والدینی که مهمان اقامتگاه موسسه خیریه محک بودند صبح شنبه خود را با تماشای فیلم شهر موش‌های 2 آغاز کردند و پس از آن دوستانی متفاوت مهمان کودکان محک شدند و با آنها دیدار کردند. کودکان محک باور نمی‌کردند موش‌هایی که ساعتی پیش، مبارزه پر از امید و همدلی آنها را در فیلم تماشا کرده بودند حالا پا به اتاقشان گذاشته اند تا آنها را به خاطر مبارزه پر از امید و استقامت با سرطان تشویق کنند. کودکان همراه دوستان هنرمندانشان ترانه "ما می تونیم ما می تونیم" را خواندند.

مرضیه برومند ضمن بیان اینکه ارزش معنوی آثارش برایش مهم تر از بازخورد اقتصادی آن است گفت:‹‹من از گذشته عضوی از خانواده بزرگ محک بودم و از نظر من محک سازمانی شگفت انگیز است و از حضور در محک به خود می بالم.››

منیژه حکمت محک را پیشگامی موفق در جلب مشارکت عمومی دانست که توانسته است با بهره مندی از دانش و آگاهی بنیان گذاران و مشارکت مردم به جایگاهی والا مطابق با استانداردهای جهانی دست یابد. حکمت گفت: ‹‹من هم عضوی از محک ام و قلک محک قلک خانواده من است. به امید آنکه بتوانیم امید به زندگی را برای کودکانمان تعریف کنیم.››

مادر یکی از کودکان محک به نمایندگی از مادران کودکان مبتلا به سرطان نامه ای برای شهر موش‌ها نوشت و اسرا کودک 8 ساله محک نامه خود و دوستان کوچکش را برای بچه موش‌ها خواند.

امیدواریم قهرمانان کوچک محک تحقق بخش این آرزو باشند که: ‹‹سرطان پایان کودکی نیست.››

نامه مادران کودکان محک به شهر موش‌ها

نامه کودکان محک به بچه موش ها