آخرین بروز رسانی اخبار سایت سه شنبه 30 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

جلسه آموزشی پزشکی، به منظور آشنایی داوطلبان بخش ارتباط با کودک، با سرطان کودک و فعالیت کادر پزشکی و درمانی محک,با حضور تیم پزشکی و خدمات حمایتی برگزار شد.

 

دکتر عظیم مهرور رئیس بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک و فوق تخصص خون و آنکولوژی , ضمن تقدیر از نقش داوطلبان ارتباط با کودک در جهت ارائه خدمات حمایتی رفاهی در همکاری با تیم های حمایتی و درمانی محک، اطلاعات جامعی در خصوص انواع سرطان کودک و علائم بالینی هر کدام از آنها ارائه کرد که می تواند در نحوه برقرار ارتباط داوطلبان با کودکان موثر واقع شود.
 
پس از آن پزشکان فوق تخصص محک، به معرفی بخش های درمانی بیمارستان پرداختند و تاثیر همکاری داوطلبان ارتباط با کودک برای کنترل ترس و اضطراب حین انجام مراحل درمان را بیان کردند.
 
در انتها الهام ولی میرزا، نماینده داوطلبان در هیات مدیره و کارشناس ارشد روانشناسی، ضمن گفتگو با نیروهای جدید و با سابقه ارتباط با کودک، دغدغه های آنها را شناسایی کرد و برای رفع اضطراب های موقعیتی در بخش های درمانی راهکارهایی ارائه داد.
 
داوطلبان بخش ارتباط با کودک پس از گذراندن دوره های آموزشی لازم و آزمون  مرتبط، در کنار کارشناسان بخش روانشناسی محک وظیفه همراهی کودکان بستری در بیمارستان محک و سایر بیمارستان های دارای بخش خون و آنکولوژی کودک که دفتر مددکاری موسسه محک در آنها حضور دارد را به عهده دارند. آنها ضمن حضور در اتاق بازی به ایجاد محیطی شاد برای کودکان کمک می کنند تا آنها در حین درمان کودک بودن را از یاد نبرند. همچنین این بازی ها به همراه آموزش نقاشی، موسیقی، کاردستی و ... با هدف تقویت تفکر، خلاقیت و بالا بردن قدرت تمرکز کودکان انجام می شود.
 
محک همواره تلاش دارد سطح آگاهی و دانش کارکنان و داوطلبان خود را ارتقا دهد و از حداکثر توانایی آنها برای ایجاد مسیر درمانی شادتر برای کودک مبتلا به سرطان و خانواده هایشان استفاده کند و جلسات آموزشی مستمر رسیدن به این هدف را هموار می کند.