آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 24 آذر 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

بازارچه هدایای نوروزی محک 7 و 8 اسفند ماه 1393 در محک برگزار شد و حاصل حضور حدود 5000 نفر از شما همراهان و فعالیت بیش از 250 نیروی داوطلب تأمین 7 میلیارد و 900 میلیون و 99 هزار و 383 ریال (7,900,099,383 ریال) است که تمامی آن صرف حمایت درمانی و رفاهی از کودکان مبتلا به سرطان خواهد شد.

 

شادی کودکان محک از پرواز بادکنک‌های آرزو بزرگ‌ترین حاصل بازار
در روز دوم بازار مراسم بادکنک‌های آرزوها با مشارکت شرکت مولفیکس، در بلوار محک برگزار شد. در این مراسم تمامی یاوران با یک دنیا عشق و آرزوی سلامتی و بهبودی برای کودکان مبتلا به سرطان، بادکنک‌های خود را به آسمان ­سپردند و کودکان محک از پنجره اتاق­‌هایشان به تماشای امید در پرواز صدها بادکنک رنگی نشستند. در این لحظات تصاویر خاطره انگیزی سرشار از شور کودکی برای فرزندان محک ساخته شد. این بادکنک­‌ها که به اتاق­‌های بستری هم رفته بودند آرزوهای پاک و شیرین کودکان محک را به دل آسمان‌ها بردند.
 
یاوران حاضر در بازار با دیدن چشمان پر از امید و زندگی کودکان از پشت پنجره اتاق‌هایشان در بیمارستان، حاصل 23 سال مشارکت خود را در این نگاه‌ها، دیدند.
 
حال و هوای سال نو در بازارچه نوروزی
نمادهای نوروزی در گوشه و کنار این بازار خودنمایی می‌کرد. سفره هفت سین بزرگی برای گرامیداشت سنن و آداب کهن سرزمینمان چیده شده بود و وجود غرفه‌هایی که محصولات مرتبط با نوروز و سال نو را عرضه می‌کردند، شور و هیجان آغاز سال جدید را به یاورانی که همراه با خانواده یا دوستانشان محک را برای گذراندن یک آخر هفته مملو از انرژی همراه با حس خوب کمک به هم‌نوع انتخاب کرده بودند، می‌بخشید. حضور و حمایت یاوران در این بازار نوید بخش سین هشتم هفت سین محک یعنی سلامتی کودکان مبتلا به سرطان است.
 
یاوران بازارچه محک برای عزیزانشان عیدی و هدیه خریدند، نمایش عروسکی حاجی فیروز که در یکی از غرفه‎ها اجرا می‌شد تماشا کردند، تخم مرغ رنگی و گل و گیاه خریدند، شیرینی‌های خانگی را به خانه‌های پر مهرشان بردند و همراه با نیایشی که روزبه نعمت الهی به طور زنده در بازار خواند برای کودکان محک و برای تمامی هم وطنانمان آرزوی روزهایی سرشار از سلامتی در سال 1394 کردند.
 
در این بازار که با حضور چشمگیر هزاران یاور برگزار شد، غرفه‌هایی همچون کتاب، موسیقی، گل و گیاه، صنایع دستی، اسباب بازی، زیورآلات، لباس، کافی‌شاپ، غذاهای ایرانی و بین‌المللی و... پذیرای این عزیزان بود.
 
همراهی هنرمندان با کودکان محک
هنر همواره یکی از عرصه هایی بوده است که موسسه خیریه محک از ابتدای فعالیت از همراهی فعالان آن بهره مند بوده است. هنرمندان که آفرینش زیبایی را همراه روزهای زندگی و تلاش خود کرده اند، کمک به هم نوع را در میان این زیبایی‌ها از یاد نبرده و همواره به مسئولیت‌های خود در این زمینه توجه داشته‌اند. در این بازار هنرمندانی چون بهاره رهنما، روزبه نعمت‌اللهی، کمند امیرسلیمانی، امیرحسین رستمی، کامران تفتی، میلاد کی­مرام، مهرزاد امیرخانی و... با حضور گرم خود در این بازارچه بار دیگر همراه کودکان مبتلا به سرطان در مسیر مبارزه با سرطان شدند.
 
عواید بازار هدایای نوروزی
کلیه هزینه‌های برگزاری بازارهای محک بر همراهی حامیان مالی تأمین می‌شود. در این بازار شرکت‌های مولفیکس، پارس کارگو، سینره، چینی پردیس، پیشتاز موتور، فرمند، کاج تفلن، زرینه طعم، پالیز، پسند، سورکر و نیز پاپیا، ب آ، حمایت مالی و همیاری را به عهده داشتند. مجموعه انجمن باریستای ایران (آی بی جی)، رستوران‌های پدرخوب، سانت کافه، تشریفات میزبان، پاستا چنگال، قنادی­‌های شیرین و نان شیرین نیز در برگزاری بازار مشارکت کردند. همچنین اجناس بازار با مشارکت شرکت­­‌های کاله، سورپرایز، آسیا تک، زانتوس، گل فروشی بهرام، موزه عروسک، سرای عامری­ها، پپسی و آروین سیر پرواز تامین شد.
 
با مشارکت یاوران و داوطلبان عواید حاصل از بازارچه هدایای نوروزی محک 7 میلیارد و 900 میلیون و 99 هزار و 383 ریال (7,900,099,383 ریال) است که صرف حمایت درمانی و رفاهی از کودکان مبتلا به سرطان خواهد شد.
 
عشقی که زندگی می‌بخشد...
قدردان تک تک عزیزانی هستیم که حمایت از فرزندان محک را در تمامی روزها و ماه‌های زندگی خود از یاد نبرده و اطمینان بخش ما در ارتقای ارائه خدمات به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان هستند. حضور پر مهر یاوران کوچک محک که همراه با پدر و مادر خود از هم اکنون مشق کمک به هم‌نوع را می‌آموزند، حضور یاورانی که در روز اول بازار در حالی که برف تپه‌های دارآباد را پوشاند آمدند تا گرمای مهر و نیکی‌شان وجودمان را گرم کند و حضور هم وطنی که با عجله و شتابان از فرودگاه و از آن سوی آب‌ها خود را برای سهیم شدن در این رویداد سرشار از عشق به محک رسانده بود بار دیگر به ما می‌گوید: با بهره مندی از مشارکت و اعتماد شما نیکوکاران خداحافظی جهان با سرطان آرزویی دور از دسترس نیست...