آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

اولین دوره جمع آوری قلک‌های کودک و نوجوان موسسه خیریه محک، روز دوشنبه 24 فروردین ماه با برگزاری جشن یاری به صورت نمادین در یکی از مدارس منطقه 2 آموزش و پرورش تهران آغاز شد. 

در این جشن که در دبیرستان و راهنمایی شهیدان رامشه و با شعار «همه با هم به یاری کودکان مبتلا به سرطان می‌شتابیم» بنیانگذار و تعدادی از اعضای هیات مدیره محک، و جمعی از مدیران آموزش و پرورش منطقه و سازمان دانش‌آموزی برگزار شد.
 
فرهنگ‌سازی و ترویج کمک به هم نوع از اهداف محک
سعیده قدس، بنیانگذار محک ضمن تاکید بر ضرورت توجه نظام آموزشی به ترویج و نهادینه کردن مسئولیت اجتماعی در کودکان و نوجوانان گفت: «نیروی جوانی و انگیزه و نشاطی که در دانش‌آموزان هست با هدایت و رهبری صحیح می‌تواند به قدرتی تاثیر گذار و کارآمد برای ارائه خدمات اجتماعی به هم نوعان تبدیل شود. سازمان‌های مردم نهاد در کنار سازمان‌های رسمی ارائه دهنده خدمات اجتماعی می‌بایست در راستای این فرهنگ سازی و آموزش هم افزایی کنند. به امید آنکه این تلاش‌ها منجر به بالا بردن اعتماد به نفس و حس مسئولیت پذیری در بین جوانانی شود که آینده ایران در دستان آنهاست.»
 
نقش مکمل سازمان‌های مردم نهاد در پاسخگویی به نیازهای اجتماعی
حسین طالب‌زاده، رئیس آموزش و پرورش منطقه 2 تهران، به نیاز کلان شهرها و جوامع در حال توسعه به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: «در جوامع کنونی نیازهایی در جامعه وجود دارد که دولت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی آنها باشد و سازمان‌های مردم نهاد می‌بایست در این زمینه‌ها مسئولیت را بر عهده گیرند. موسسه خیریه محک به عنوان یک سازمان مردم نهاد پیشرو، یک الگوی منطبق با استانداردهای جهانی در این زمینه است.»
 
محمد کاظم دهقانی مدیر مسئول خبرگزاری پانا، ضمن تقدیر از تلاش یک سازمان مردم نهاد برای گسترش فرهنگ نوع دوستی در میان کودکان و نوجوانان با همراهی نظام آموزشی گفت: «بنیانگذار محک با نقش پیشگام خود در زمینه کمک به هم نوع به همه ما مشق مسئولیت‌پذیری داده‌اند و در کنار سایر نقش‌های ارزنده‌ای که ایفا کرده‌اند نقش والای معلمی را نیز دارند..»
 
یاوران کوچک محک و مشق کمک به هم نوع
در پایان مراسم قلک شکان به همراه هنرمندانی چون، روزبه نعمت‌اللهی، داوود منفرد و عباس شجاعی و با مشارکت دانش‌آموزان برگزار شد و دانش‌آموزان نیز با اجرای سرود و برنامه‌های هنری شور و نشاط بیشتری به این جشن دادند.
 
محک از مهرماه 1393 با همکاری سازمان دانش آموزی کشور طرح توزیع قلک کودک و نوجوان در مدارس استان تهران را با هدف ترویج فرهنگ کمک به هم نوع در بین یاوران کوچک خود آغاز کرده است. 
قلک محک یکی از قدیمی‌ترین و آسان‌ترین روش‌های کمک به کودکان مبتلا به سرطان است و قلک کودک و نوجوان محک روشی است که کودکان و نوجوانان از طریق آن با دوستان کوچک خود در محک در مسیر مبارزه با سرطان همراهی می‎کنند.
 
برای مشارکت در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان می‎توانید با شماره 23540 تماس بگیرید و یا از طریق شماره گیری کد #733* همراه کودکان محک باشد.