آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

نهمین نمایشگاه سالانه هنرآموزان کودک و نوجوانِ یاور محک، 27 و 28 فروردین ماه، با عنوان «پیغام دوستی» برگزار شد و تمامی عواید آن که 433 میلیون و 877 هزار ریال (433877000 ریال) بود به کودکان مبتلا به سرطان اهدا شد.

 
در این نمایشگاه آثار 67 کودک و نوجوان 6 تا 16 سال که هنرآموزان تارا بهبهانی نقاش و پژوهشگر هنر هستند، برای نهمین سال متوالی در میان حضور گرم یاوران و همراهان به نمایش گذاشته شد تا آنها از کودکی رسم همیاری و آداب نیک اندیشی را بیاموزند.
 
تارا بهبهانی پیرامون هدف برگزاری این نمایشگاه گفت: «هدف از این نمایشگاه این است که هنرآموزان نقاشی‌های خود را به هم سن‌ و ‌سالانشان که امیدوارانه با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کنند هدیه دهند. همچنین کودکان و نوجوانان با حضور در موسسه با فعالیت‌های یک سازمان خیریه نیز آشنا می‌شوند. خوشحالم که کمکی در راه ترویج کارهای خیرخواهانه انجام داده‌ام و برای آموزش فعالیت‌های خیریه در این محدوده سنی با نقاشی دریغ نخواهم کرد چرا که این گونه فعالیت‌ها در طولانی مدت تاثیرات مثبتی را خواهد گذاشت.»
 
کودکان در کنار خانواده‌های خود شاهد به فروش رفتن آثار هنری‌شان برای کمک به دوستان کوچکشان در محک بودند. در پایان لوح‌هایی به رسم یادبود و قدردانی به هنرمندان کوچک این نمایشگاه اهدا شد.
 
ایجاد روش‌های کمک و برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان یکی از فعالیت‌های محک است که در راستای مشارکت هر چه بیشتر آنان در زمینه کمک به همنوع و تمرین ارائه مشارکت اجتماعی انجام میشود.
 
محک ضمن تشکر از هنرمندان، یاوران، والدین و کودکانی که با نیک اندیشی دغدغه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان را دارد امیدوار است با تلاش تمامی همراهان، سرطان برای همیشه از دنیای کودکانمان محو شود.