آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

گردهمایی صمیمانه‌ای با حضور جمعی از پزشکان متخصص خون و آنکولوژی، با هدف آشنایی با فعالیت‌های موسسه و بیمارستان محک، تبادل دانش و تجربه بین متخصصان و همچنین ارتقای کیفی خدمات به کودکان مبتلا به سرطان در این مرکز  فوق تخصصی،  جمعه ٢٨ فروردین در محک برگزار شد.

 
دستاوردهای محک ثمره همیاری و اعتماد یاوران
 
دکتر جواد کرباسی زاده رئیس هیأت مدیره، ضمن خیره مقدم به اساتید و متخصصان گزارشی از عملکرد مؤسسه خیریه محک در سال 93 ارائه کرد و گفت: «محک در طی فعالیت خود در این سال‌ها موفق به کسب تندیس نقره‌ای کیفیت(GIC) از موسسه بین المللی استاندارد، دریافت جایزه طلایی مدیریت پروژه انجمن بین‌المللی(IPMA) در سال 2014 و همچنین کسب نشان نقره جایزه(GPM) سال 2014 از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه سبز شده است که همه‌ این موفقیت‌ها مرهون کمک‌های سخاوتمندانه یاوران همیشگی محک است. محک تا کنون توانسته است بیش از 23 هزار کودک مبتلا به سرطان را حمایت کند که این امر بدون همدلی، همیاری و اعتماد نیکوکاران و یاوران محک امکان پذیر نبود. امیدواریم با اتکا به دانش و تجربه شما متخصصان، خدمات درمانی بیمارستان، به کودکان محک در بالاترین سطح ممکن ارائه گردد.»
 
ارزش افزوده برای خدمت به کودکان محک
 
دکتر آراسب احمدیان مدیر عامل، ضمن تقدیر از برگزاری این نشست صمیمانه به ارائه گزارش فعالیت‌های محک در سال‌های گذشته پرداخت و گفت: «محک در سه حوزه خیریه، درمان و تحقیقات فعالیت می‌کند. این سازمان برای اینکه بتواند بهترین و اثربخش‌ترین خدمات را به فرزندان خود ارائه دهد، دامنه همکاری بین تیم درمانی و حمایتی را بالا برده تا با بهره‌مندی از تخصص‌های مختلف بهترین درمان و خدمات نوین برای کودکان مبتلا به سرطان را ارائه دهد. همچنین محک با توجه به عملکرد سیستمی در مدیریت مؤسسه، در تلاش است تا ارزش افزوده قابل توجهی بر روی کمک‌های مردمی، ایجاد نماید و برای تحقق این هدف به طور مداوم به نیازسنجی و برنامه ریزی برای پاسخ گویی آن می‌پردازد.»
 
احمدیان با اشاره به اینکه محک به منظور حفظ بهداشت روانی، حفظ توان مالی و ایجاد ظرفیت اجتماعی برای کودکان و خانواده‌های آنها تلاش می‌کند افزود: «هر چند برنامه‌های عملیاتی و ساخت ساختمان جدید محک که قسمتی از آن به بخش‌های درمانی اختصاص دارد، هزینه زیادی را در بر می‌گیرد، اما منجر به تولید ارزش افزوده بسیاری برای کودکان مبتلا به سرطان می‌شود که در کنار دانش و تخصص امکان شکوفا شدن می‌یابد.»
 
استحکام پیوند دوستی و همیاری برای کودکان محک
 
دکتر عظیم مهرور رئیس بیمارستان فوق تخصصی محک، با ابراز خوشحالی از حضور همشاگردی‌های قدیمی خود در این مراسم گفت: « امیدواریم که نشست امروز آغازی باشد برای استحکام بیشتر پیوندی که تا کنون داشته‌ایم. امیدوارم با همدلی و همیاری بتوانیم شبکه‌ای از دوستی علمی و همیاری معنوی را پایه‌ریزی کنیم که بیماران و کودکانی که نیازمند به درمان‌های پزشکی و حمایت هستند از آن بهره ببرند. ما در بیمارستان محک تمام تلاش و تخصص خود را برای تبدیل شدن به یک مرکز علمی کارآمد برای کودکان مبتلا به سرطان به کار می‌بریم. با امید اینکه دوستی و همیاری ما از رشته‌ها و مسئولیت‌های مختلف در سطح کشور نمونه‌ای برای دیگر دوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و آیندگان شود چرا که جامعه پزشکی ما همواره به دوستی همه سازمان‌ها و تخصص‌ها با هم نیاز دارد.»
 
معرفی بخش پیوند و بخش درد و مراقبت‌های تسکینی محک
 
دکتر امیر عباس هدایتی فوق تخصص خون و آنکولوژی، با اشاره به موفقیت‌های بخش پیوند محک، یادآور شد که اولین پیوند سلول‌های بنیادی برای رتینوبلاستم در ایران و خاورمیانه و اولین پیوند سلول‌های بنیادی برای درمان هپاتوبلاستم در ایران در این بخش تحقق یافته است. وی همچنین به ارائه گزارش در مورد عملکرد این بخش در سه سال گذشته پرداخت و گفت: «بخش پیوند محک توانایی انجام تمامی انواع پیوند سلول‌های بنیادی از جمله مغز استخوان، خون محیطی و بند ناف را دارد. با نزدیک شدن به سومین سالگرد افتتاح بخش پیوند که تعداد بیماران به 101 می‌رسد،61 مورد آن‌ها اتولوگ و 40 مورد آلوژن بوده‌اند که در این میان 33 مورد از برادر و 7 مورد از اقوام دورتر بوده است. امیدواریم که بخش پیوند بیمارستان محک روز به روز همگام با دانش جهانی به ارائه خدمات درمانی به کودکان بپردازد.»
 
دکتر فرید ابوالحسن قره‌داغی فلوشیپ فوق تخصص درد، با تاکید بر اینکه محک علاوه بر درمان کودکان مبتلا به سرطان به کیفیت زندگی آن‌ها نیز توجه داردگفت: «افتتاح بخش درد و مراقبت‌های تسکینی گامی تأثیر گذار در راستای همین موضوع است.» دکتر قره داغی به معرفی کلینیک و بخش درد بیمارستان فوق تخصصی محک پرداخت و گزارشی از عملکرد این بخش ارائه کرد و فعالیت‌های آینده آن را به طور مختصر توضیح داد.
 
دستان هنرمند روشندل بهبود یافته از سرطان
 
در این مراسم نیما حافظیه فرزند بهبود یافته از سرطان که توانسته بود به موفقیت‌های زیادی در زمینه موسیقی و و تحصیل دست یابد به روی صحنه آمد و با دستان هنرمندش قطعات زیبایی را با پیانو اجرا کرد و با صدای دلنشین همراه موسیقی شد.
 
در پایان گروه موسیقی عرفان به اجرایی هنرمندانه پرداختند و بعد از آن پزشکان حاضر در این مراسم به معرفی خود و شرح تخصص‌شان پرداختند تا با مشخص شدن زمینه‌های ممکن برای همکاری همراه کودکان مبتلا به سرطان باشند.
 
محک همیشه در جستجوی دانش، مهارت، تخصص و تجربه از هرگوشه‌ی کشور و جهان است و تلاش دارد با گردهم آوردن این داشته‌ی ارزشمند بهترین خدمات درمانی و رفاهی را به کودکان مبتلا به سرطان ارائه کند. این سازمان قدردان یاوران نیک اندیشی است که در این سال ها همواره در مسیر اهداف خیرخواهانه همراه بوده‌اند. امیدواریم روزی از همه متخصصان، اندیشمندان، هنرمندان و یاورانمان در سراسر جهان بخواهیم که ما را همراهی کنند تا جشن بهبودی فرزندانمان را در روزی پر از شکوه بارور شدن امیدهایمان برگزار کنیم.