آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

گردهمایی سازمان دانش آموزی با محک در جهت حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تحت درمان 10 آبان ماه در موسسه برگزار شد .
در ابتدا آراسب احمدیان مدیر عامل محک ضمن خوش‌آمدگویی گفت : محک سازمان همت‌های بلند و آرزوهای بزرگ است.

 در زیر این سقف ما همواره به کیفیت زندگی کودکان می‌اندیشیم و در مسیر درمان امکانات درمانی و رفاهی را با بالاترین استانداردها در اختیار آنها می‌گذاریم و برای تامین هزینه‌ها نیازمند مشارکت‌‌های مردمی می‌باشیم. هدف محک توسعه ساختارها و سیستم‌های کمک به کودکان مبتلا به سرطان است. ساخت بیمارستان فوق تخصصی که بر اساس آخرین امکانات تشخیص و درمان مطابق با استانداردهای بین المللی باشد ایجاد مرکز تحقیقات سرطان کودکان به منظور تشخیص زود هنگام و همچنین در کنار آن جلب مشارکت‌های مردمی همه برای این است که ما بتوانیم بر روی هر ریال از کمک‌های مردم عزیزمان ارزش افزوده توسعه و پایداری ایجاد نماییم.

وی در ادامه گفت: وزارت آموزش و پرورش به عنوان نهادی فرهنگساز می‌تواند دانش آموزان و خانواده‌ها را با فعالیت‌های موسسه خیریه محک آشنا کند و همه کودکانی که کمک‌های نیکوکارانه خود را جمع آوری کردند با حضور درمحک می‌توانند نتایج عملی کمک‌های خود را ببینند.

امیدواریم با مشارکت یکدیگر این شعار محک را که بخشی از آرزو و بیانیه دیدگاهش است، که در سایه حمایت محک هیچ کودک مبتلا به سرطانی از فقر فوت نکند، اینگونه توسعه بدهیم که در سایه حمایت محک و پیشرفت دانش پزشکی هیچ کودکی به واسطه سرطان فوت نکند.

آقای داود روستایی قائم مقام سازمان دانش آموزی ضمن اظهار خرسندی از پیوستن به موسسه خیریه محک گفت:

طرح مشارکت در جهت حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک به طور آزمایشی در شهر تهران و شهرستان‌های آن اجرا می‌شود سپس بعد از بررسی نواقص در کل کشور اجرا می‌گردد.

آموزش و پرورش با بیش از 12 میلیون و 800 هزار دانش آموز اقیانوس بزرگی است که آینده کشورمان را می‌سازد .

هدف مشارکت سازمان دانش آموزی با موسسه خیریه محک انجام فعالیتی ملی و فرهنگی است. زیرا با فرهنگسازی می‌توان بسیاری از مشکلات را در کشور حل کرد.

در ادامه یکی از نامه‌هایی که در قلک محک توسط دانش آموزی کلاس پنجم از مدرسه امام حسین نوشته بود برای حاضران خوانده شد:

سلام دوست عزیزم، من تو را خیلی خیلی دوست دارم. من دعا می‌کنم همیشه در زندگیتان موفق باشید. من دعا می‌کنم حالتان خوب باشد. من برای شما پول‌هایی جمع کرده‌ام تا بیماریتان خوب شود. من هم مثل شما یک بچه مهربان هستم. شما مثل یک دوست و برادر برای من می‌مانید. من یک سید هستم. برای شما دعا می‌خوانم و به خواست خدا شما خوب میشوید. من شنیده‌ام بیماران وقتی دعا می‌کنند برآورده می‌شود، حالا که من برای شما دعا کردم شما هم برای من دعا کنید پسر خوبی باشم، سر کلاس خوب باشم. به خواست خدا دعای شما برآورده می‌شود. من شما را خیلی خیلی دوست دارم.

پاسخ محمد مهدی محمدی به نمایندگی از طرف بچه‌های محک:

سلام دوست مهربان، من تو را دوست دارم. من، مامان و بابام همیشه برای همه بچه‌ها دعا می‌کنیم که حالشون خوب باشه و پسرها و دخترهای خوبی باشند و سر کلاس هم شاگرد ممتاز باشند تا مامان و بابای آنها خوشحال بشوند. همیشه هم آرزو می‌کنیم که من و دوستان توی محک حالمون خوب شه و سرطان رو شکست بدیم. من مطمئنم تو دوست مهربونی هستی. خوشحالم که امروز با آقا معلمات و آقا مدیر و ناظم‌هات اومدی محک و مهمون ما شدی. خیلی خوبه که یه مقداری از پول تو جیبی‌هات رو تو قلک محک می‌ریزی. مواظب خودت باش . خدا کنه همیشه سالم و خوب باشی.

امیدواریم در کنار دانش آموزان سرزمینمان بهبود کودکان مبتلا به سرطان را جشن بگیریم.