آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

چهل و ششمین کنگره جامعه بین‌المللی سرطان کودک (SIOP) با حضور پزشکان، متخصصان و مشارکت کنندگان در فعالیت‌های بشردوستانه حوزه سرطان اطفال 22 تا 25 اکتبر برگزار شد. این کنگره همچنین میزبان طیف وسیعی از ذیربطان مرتبط با سرطان کودک از جمله والدین کودکان مبتلا به سرطان، کودکان بهبود یافته، متخصصان حوزه سلامت، دانشمندان و صاحبان صنایع پزشکی و درمانی بود. سعیده قدس، بنیان‌گذار و عضو هیأت امنا و مدیره مؤسسه محک و عضو کمیته منطقه‌ای آسیایی ICCCPO و دکتر عظیم مهرور رئیس بیمارستان محک و فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان به عنوان نمایندگان محک در این کنگره حضور داشتند. سعیده قدس در این کنگره به ارائه مقاله پیرامون موضوع "مسئولیت اجتماعی در محک" پرداخت. حضور در این کنگره بین‌المللی و به اشتراک گذاشتن به روزترین یافته‌های علمی مرتبط با حوزه سرطان کودکان بی‌شک تأثیر به سزایی در ارتقای سطح کیفی درمان کودکان مبتلا به سرطان خواهد داشت.

در حاشیه این کنگره، سمینار کنفدراسیون والدین کودکان مبتلا به سرطان (ICCCPO) نیز برگزار شد و مشکلات و عوارض درمان و جنبه‌های روحی و اجتماعی این عوارض مورد بررسی قرار گرفت و راه‌کار‌های کاربردی برای انتخاب مناسب‌ترین برخورد در مسیر درمانی بیماران مطرح گردید.

این موسسه ضمن قدردانی از کلیه دست اندرکاران این کنگره که برای تحقق اهداف انسان‌دوستانه و خدمت به جامعه بشری تلاش می‌کنند، خرسند است که با شرکت در این کنگره توانسته است از فرصت بحث، اشتراک تجربه، تبادل نظر و یادگیری در حوزه‌های مختلف مرتبط با بیماری سرطان کودکان بهره‌مند شود و در مسیر ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات درمانی و رفاهی مطابق با استاندارد و دانش روز جهانی به فرزندان این مرز و بوم گام بردارد.