آخرین بروز رسانی اخبار سایت شنبه 27 بهمن 1397
 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 
 

مقاله ها

همه اتفاق‌های بزرگی که در دنیا افتاده‌اند، روزی آرزوی کسی بوده که حتی تصوری از چگونگی محقق شدن احتمالی آن آرزو هم نداشته است. نه هواپیمای برادران رایت شباهتی به آسمان‌نوردهای امروزی داشت، نه قوطی‌هایی که گراهام‌بل با سیم به هم وصلشان کرده بود ربطی به سیستم‌های پیچیده مخابراتی امروز دارد.


دو سال پیش عده‌ای از مهربانان این شهر به دعوت هنرمندی که با بیماری سرطان می‌جنگید برایش «پاک‌کن» هدیه آوردند. حالا بعد از گذشت 2 سال قرار است همین پاک‌کن‌ها، خرچنگ‌هایی را که نماد سرطان هستند پاک کنند. و شاید روزی دانش، تخصص، مهر، تلاش و مشارکت تمامی انسان‌ها پاک‌کن‌هایی شود که خرچنگ‌های نامهربان سرطان را برای همیشه از صفحه روزگار کودکانمان محو کند.

مجید بهرامی، هنرمند صاحب‌نام تئاتر که چند سالی است محکم و استوار مقابل بیماری سرطان ایستاده و با تمام توان به مبارزه مشغول است به محک آمد و به همراه لیلی رشیدی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون به اقامتگاه محک رفتند و با همراهی کودکان مبتلا به سرطان محک، خرچنگ‌هایی را روی کاغذهای سفید کشیدند تا در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته شوند و خانواده بزرگ حامیان کودکان مبتلا به سرطان که بی‌شک بزرگ‌ترین آرزویشان، پاک شدن سرطان از صفحه سفید روزگار کودکان است، به صورت نمادین با پاک‌کن‌هایشان، سرطان را از صفحه زندگی کودکان پاک کنند.

نمایشگاه «طناب‌ها و امیدها» از روز یکشنبه، 26 مرداد تا 30 مرداد 93 در سالن میرمیران خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد و محک ضمن قدردانی از تمامی انسان‌هایی که با امید در مسیر بهبودی کودکان مبتلا به سرطان همراه می‌شوند و با آرزوی سلامتی و بهبودی برای این هنرمند نیک اندیش و کودکان مبتلا به سرطان، از همه همراهان دعوت می‌کند که در این نمایشگاه حضور یابند.

زمان افتتاحیه: 26 مرداد 93، ساعت 16
مکان: خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی (فرصت)، خانه هنرمندان ایران، سالن میرمیران