0 کمک آنلاین

یاوران عزیز
امسال محک، سازمانی که با آرزوهای بزرگِ بانیانی نیکوکار برای حمایت از فرزندان مبتلا به سرطان این مرز و بوم پای گرفته و با همت بلند شما یاوران همیشه همراه بالیده، سی ساله شد.
در تک‌تک روزهای این سی سال، تداوم و ارتقای خدمت به قهرمانان کوچک محک و خانواده‌هایشان، تنها به پشتوانه مهر انسان‌های نیک‌اندیشی چون شما ممکن شده است. روزهای بیم و امید بسیاری کنار هم گذراندیم، برای پاسداشت زیستن و سلامتی، همه تلاشمان را برای گذر از رنج، درد و بیماری به کار گرفته‌ایم، از چالش‌های بزرگ نترسیدیم و از یک اتاق کوچک در زیرزمینی در خیابان چیذر به پشتوانه شما مسیری را آمدیم که نیکوکاری مردم ایران زیر سقف محک در جهان اول شد و عزیزترین حاصل آن سلامتی بیش از ۷۶۰۰ فرزند بهبودیافته و حمایتِ بیش از ۳۵ هزار کودک و خانواده آنهاست.

و اینگونه بود که «در محک عشق سی ساله شد»؛ سی سالگی سازمانی که ساختید و یاری‌اش دادید بر شما مبارک.

پیام مدیرعامل:

امسال برای اعضای خانواده بزرگ محک، سالی ویژه است، سالی که سی سالگی مؤسسه را همراه با هم جشن میگیریم. در این سی سال به لطف همراهی و اعتماد نیکوکاران، محک موفق شده است تا خدمات خود را از سطح خدمات مددکاری در چند بیمارستان تهران در سال‌های اولیه، به خدماتی فراگیر در سراسر ایران گسترش دهد. شاهد این مدعا بیش از ۳۵ هزار کودک مبتلا به سرطان و خانواده آنها در سراسر کشور است که تاکنون تحت حمایت محک قرار گرفته‌اند.

 

تأسیس بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک از دیگر دستاوردهای جامعه نیکوکاری ایران در سی سال گذشته زیر سقف محک بوده است. با تأسیس این بیمارستان، محک توانسته است تا علاوه بر خدمات حمایتی، خدمات درمانی را نیز به دامنه پوشش خود بیفزاید. این بیمارستان یک پنجم ظرفیت درمان کودکان مبتلا به سرطان در ایران را به خود اختصاص داده است و به عنوان تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودک در کشورمان شناخته می‌شود.

 

محک در حالی سه دهه فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد که با اتکا به ظرفیت جامعه مدنی ایران توانسته است در مسیر توسعه جغرافیایی و کیفی خدمات گام بردارد و تمامی کودکانی که برای درمان به هر یک از بیمارستان های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی در سراسر کشور مراجعه می‌کنند را تحت حمایت قرار ‌دهد. این به معنای تحقق اهداف بنیادین خانواده بزرگ محک مبنی بر آن است که هیچ خانواده‌ای در مسیر سخت روزهای بیماری سرطان فرزندش، به خاطر عدم توانایی در تأمین هزینه‌ها، درمان جگرگوشه خود را رها نکند و بنیان خانواده متزلل نشود و کودکان نیز، شایسته‌ترین خدمات را دریافت کنند و آرزوی آنها از بودن یا نبودن به چگونه زیستن در آینده تغییر کند.

 

باور داریم با اتکا به اعتماد ارزشمند شما یاوران همیشگی که ما نیز با رعایت ارزش‌های شفافیت، پاسخگویی، قدرشناسی و زیبایی‌شناسی آن را پاس می‌‌داریم در سخت‌ترین روزها و شرایط حمایت از قهرمانان کوچکمان زیر سقف محک به وسعت همه ایران به بهترین شکل تداوم یابد تا روزی بهبودی همه آنها را با شما که دغدغه کمک به همنوع دارید جشن بگیریم.

شریف نظام مافی
مدیر عامل