0 کمک آنلاین

پیام مدیرعامل

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 19323 بازدید
 • 4 دیدگاه

خانواده بزرگ محک

آغاز سال ۱۴۰۱ و شروع قرن پانزدهم هجری شمسی را به شما و عزیزانتان تبریک می‌گوییم. امیدواریم در سال جدید روزهای سرشار از سلامتی، شادی و موفقیت را پیش رو داشته باشید و ما نیز در محک هر روز، بهبودی فرزندانمان را جشن بگیریم.
کرونا سومین سال شیوع خود را می‌گذراند و در دو سال گذشته، جهان روزهای سخت و پر از چالشی را پشت سر گذاشته است. از سوی دیگر تحریم‌ها، شرایط اقتصادی جامعه را با سختی همراه کرده است. در چنین شرایطی محک نیز با مشکلات بسیار روبرو شد که عدم توجه به هر یک می‌توانست تأمین هزینه درمان و حمایت فرزندانمان را با اختلال روبرو کند.
بسیار خوشحالیم که با افتخار اعلام کنیم با حمایت جامعه مدنی ایران، همراهی بی‌شائبه داوطلبان و تلاش‌های بی‌دریغ همکاران عزیزمان در محک، درمان هیچ کودکی به دلیل عدم تأمین هزینه‌ها مختل نشده است. ما در محک با اتکا به ۳۰ سال فعالیت و توجه به سه دهه نگاه استراتژیک تلاش کرده‌ایم تا همواره نگاهی امیدوار به آینده داشته باشیم و با تکیه بر آن، برای رویارویی با آینده‌ای موفق‌تر از گذشته برنامه‌‎ریزی کرده‌ایم؛ در محک آموخته‌ایم که هر آنچه یک سازمان را از پای درنیاورد، آن را قوی‌تر می‌کند.
حرکت در مسیر فعالیت دیجیتال، تحول در مسیر درمان کودکان مبتلا به سرطان با پیوستن به انجمن بین‌المللی آنکولوژی کودکان (SIOP) که سیاستگذار پروتکل‌های درمانی سرطان کودکان است، افزایش فعالیت داوطلبان با توجه به کم‌اثرتر شدن پاندمی کرونا، تأمین منابع مالی برای ارائه خدمات به بیش از ۲۰ هزار کودک در حال درمان که در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی سراسر کشور بستری هستند و افزایش مهارت و ظرفیت منابع انسانی از جمله برنامه‌های آینده محک است.
باور داریم با حمایت بی‌شائبه نیکوکارانمان در سراسر ایران، همراهی ارزشمند کارکنانی که در مسیر پیشرفت حرکت می‌کنند و حضور داوطلبانی که قلبشان با مهربانی و لطف برای قهرمانان کوچکمان می‌تپد، محک حال خوبی را برای ایجاد آرامش و‌ رفاه کودکان معصوم مبتلا به سرطان تجربه خواهد کرد.

با احترام

آراسب احمدیان – مدیرعامل

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  علیرضا شریف زاده 10 ماه پیش

  سلام و عرض ادب.
  ابتدا برخود فرض میدانم از زحمات بیدریغ شما و مجموعه محک سپاسگزاری بنمایم و آرزوی توفیقات روز افزون برایتان.
  پیشنهادی داشتم مبنی برافتتاح یک صندوق نیکوکاری سرمایه گزاری در بورس تا بتوانیم علاوه بر کمکهای مقطعی و با مبالغ کم ،مبالغی را وقف کنیم تا هم اصل سرمایه و هم سود حاصل از آن سالهای متمادی صرف درمان بیماران شود،قطع به یقین به روز بودن و همگام با پیشرفتهای فضای مجازی و سرمایه گزاری ،راههای کمک نیز اگر جدیدتر و دایمی تر شوند در جذب مردم تاثیر بسزایی خواهند داشت.
  با تشکر فراوان.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 10 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از طرح پیشنهادتان که نشان از توجه و دغدغه شما نسبت به كودكان مبتلا به سرطان دارد، صمیمانه سپاسگزاریم. مؤسسه خیریه محک با توجه به ماهیت خود و مطابق اساسنامه، فعالیت تجاری و‌ اقتصادی انجام نمی‌دهد و حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنها تنها با تکیه بر جلب مشارکت‌های مردمی صورت می‌پذیرد. لازم به توضیح است تا کنون بیش از ۳۷ هزار کودک تحت حمایت محک هستند که از این میان بیش از ۲۰ هزار کودک در حال حاضر تحت درمان هستند. تمامی کودکانی زیر ۱۶ سال که در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی بخش خون و آنکولوژی دوره درمان خود را می‌گذرانند می‌توانند تحت حمایت مؤسسه خیریه محک باشند.
   قدردان مهر شما هستیم.

 2. پاسخ
  اردشیر 6 ماه پیش

  باسلام و احترام
  بنده در مورد وصیتنامه و اختصاص دادن تمام داریم به موسسه محک بعد از پایان رسیدم زندگیم با وجود داشتن وراث و قوانین جمهوری اسلامی ایران نیازمند مشاور با وکیل این موسسه هستم لطفا اگر امکانش هست راهنمایی کنید.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 6 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به موسسه خیریه محک سپاسگزاریم و برای شما آرزوی سلامتی داریم. نیت خیر شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه همراهانی چون شما داریم که در هر شرایطی کودکان مبتلا به سرطان را فراموش نمی‌کنند افتخار می‌کنیم. به اطلاع می‌رسانیم همکاران ما از طریق تماس با شماره ۲۳۵۰۱۶۳۶ و ۲۳۵۰۱۳۳۶ می‌توانند در زمینه وقف اموال شما را راهنمایی کنند. امیدواریم با همراهی نیکوکاران نیک اندیشی چون شما روزی سلامتی همه کودکان مبتلا به سرطان را جشن بگیریم. سپاس

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما