0 کمک آنلاین

پیام مدیرعامل

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 23082 بازدید
 • 4 دیدگاه

درختان تناور آنگاه که در معرض تندباد قرار می‌گیرند تا ذره‌ای آخر جانشان مقاومت می‌کنند ولی در یک لحظه می‌شکنند و فرو می‌ریزند زیرا تناوریشان، بلای جانشان می‌شود. برگ‌های نورسته و نهال‌های جوان اما آنقدر خم می‌شوند تا باد از سرشان بگذرد و دوباره قد راست کنند.

درخت محک اما خاصیتی معجزه گون دارد: پیر است اما همچون جوانان یاری‌گر بوده، تناور است اما منعطف.

درختی چنان کهن و پر برگ و بار که می‌تواند بیش از هفده هزار کودک و خانواده‌ آنان را در پناه سایه‌اش بگیرد و در همان لحظه چنان جوان و رعنا که هر سردباد و تندبادی را از سر بگذراند.

سالی که گذشت، درخت محک انگار در چهارراهی ایستاده بود که از هر سویش بادی نامهربان می‌وزید. چند برگی از این درخت کنده شد، چند شاخه‌ای شکست، آشیان چند پرنده پریشان شد اما… اما زنده ماند این درخت و زنده خواهد ماند چون در آخرین لحظه دست شما نگاهمان می‌دارد؛ شمایی که هنوز با ما هم‌ایمان و هم‌پیمانید. شمایی که چون ما ایمان دارید که امید حرفی بیهوده نیست.

یک سال بر همه‌ی ما گذشت. سخت گذشت. ولی حافظ – که حافظ هویت ماست – گفته است که:

 

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند

من ارچه در نظر یار خاکسار شدم

رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند

بدین رواق زبرجد نوشته‌اند به زر

…که جز نکویی اهل کرم نخواهد ماند

 

پس با چراغی از آرزو در دست و آتشی از عشق به یکدیگر در دلمان به استقبال سال جدید می‌رویم.

عید بر همگان مبارک.

 

آراسب احمدیان

مدیرعامل

 

 

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  علیرضا شریف زاده 1 سال پیش

  سلام و عرض ادب.
  ابتدا برخود فرض میدانم از زحمات بیدریغ شما و مجموعه محک سپاسگزاری بنمایم و آرزوی توفیقات روز افزون برایتان.
  پیشنهادی داشتم مبنی برافتتاح یک صندوق نیکوکاری سرمایه گزاری در بورس تا بتوانیم علاوه بر کمکهای مقطعی و با مبالغ کم ،مبالغی را وقف کنیم تا هم اصل سرمایه و هم سود حاصل از آن سالهای متمادی صرف درمان بیماران شود،قطع به یقین به روز بودن و همگام با پیشرفتهای فضای مجازی و سرمایه گزاری ،راههای کمک نیز اگر جدیدتر و دایمی تر شوند در جذب مردم تاثیر بسزایی خواهند داشت.
  با تشکر فراوان.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   با سلام و احترام
   از طرح پیشنهادتان که نشان از توجه و دغدغه شما نسبت به كودكان مبتلا به سرطان دارد، صمیمانه سپاسگزاریم. مؤسسه خیریه محک با توجه به ماهیت خود و مطابق اساسنامه، فعالیت تجاری و‌ اقتصادی انجام نمی‌دهد و حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنها تنها با تکیه بر جلب مشارکت‌های مردمی صورت می‌پذیرد. لازم به توضیح است تا کنون بیش از ۳۷ هزار کودک تحت حمایت محک هستند که از این میان بیش از ۲۰ هزار کودک در حال حاضر تحت درمان هستند. تمامی کودکانی زیر ۱۶ سال که در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی بخش خون و آنکولوژی دوره درمان خود را می‌گذرانند می‌توانند تحت حمایت مؤسسه خیریه محک باشند.
   قدردان مهر شما هستیم.

 2. پاسخ
  اردشیر 1 سال پیش

  باسلام و احترام
  بنده در مورد وصیتنامه و اختصاص دادن تمام داریم به موسسه محک بعد از پایان رسیدم زندگیم با وجود داشتن وراث و قوانین جمهوری اسلامی ایران نیازمند مشاور با وکیل این موسسه هستم لطفا اگر امکانش هست راهنمایی کنید.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به موسسه خیریه محک سپاسگزاریم و برای شما آرزوی سلامتی داریم. نیت خیر شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه همراهانی چون شما داریم که در هر شرایطی کودکان مبتلا به سرطان را فراموش نمی‌کنند افتخار می‌کنیم. به اطلاع می‌رسانیم همکاران ما از طریق تماس با شماره ۲۳۵۰۱۶۳۶ و ۲۳۵۰۱۳۳۶ می‌توانند در زمینه وقف اموال شما را راهنمایی کنند. امیدواریم با همراهی نیکوکاران نیک اندیشی چون شما روزی سلامتی همه کودکان مبتلا به سرطان را جشن بگیریم. سپاس

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما