0 کمک آنلاین

بیانیه مأموریت محک (۱۴۰۳-۱۴۰۱)

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 23052 بازدید
 • 2 دیدگاه

محک سازمانی است که از انگیزه والای خدمت به همنوع سرچشمه گرفته و توجه خود را معطوف بیماری سرطان کودکان در سطح ملی و بین المللی در حوزه‌های امور حمایتی، تشخیص و درمان، آموزش و اطلاع‌رسانی و تحقیقات نموده است. این سازمان خیریه، مردم‌نهاد، غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیردولتی است و با تکیه بر جلب مشارکت‌های اشخاص حقیقی و حقوقی، و انواع کمک‌های بشردوستانه ملی و بین‌المللی اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود.

حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آنان در بخش حمایتی، درمان کودکان مبتلا به سرطان در ایران به صورت یکپارچه و جامع در چارچوب استانداردهای ملی و بین‌المللی و منشور حقوق بیمار با بهره‌مندی از جدیدترین و کارآمدترین روش‌ها و آخرین دستاوردهای علم پزشکی، ایجاد یک مرکز تحقیقات جهت انجام تحقیقات علمی در زمینه بیماری سرطان برای کشف علل بروز بیماری، روش‌های تشخیص، غربالگری، پیشگیری و شیوه‌های نوین درمان، مأموریت این سازمان است. محک با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی می‌کوشد در کاهش نرخ ابتلا به سرطان اطفال در ایران مشارکت نماید.

کارکنان و داوطلبان، صمیمانه در کنار یکدیگر برای تحقق اهداف بشردوستانه محک تلاش می‌کنند و محک با برنامه‌ریزی برای توانمندسازی منابع انسانی و بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌ها در همه حوزه‌ها بویژه تشخیص و درمان این ظرفیت را توسعه می‌دهد. محک نه تنها به سرطان کودکان می‌پردازد بلکه اندیشه والای کمک به همنوع را ترویج می‌نماید. شفافیت، پاسخگویی، قدرشناسی و زیبایی‌شناسی در کنار سرمایه‌های انسانی، ممتازترین ارزش‌های محک را تشکیل می‌دهند.

محک از یک سو به عنوان یک سازمان چندعملکردی و با دارا بودن تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان اطفال در ایران و از سوی دیگر براساس تعهد و صداقت در ارائه خدمات جامع و یکپارچه در مسیر درمان کودک مبتلا به سرطان و خانواده وی در چارچوب استانداردهای بین‌المللی، یکی از معتمدترین نهادهای خیریه برای نیکوکاران و سازمان‌های بشردوستانه است. محک خود را نسبت به استفاده بهینه از منابع و دستیابی به نتایج قابل اندازه‌گیری مسئول می‌داند. در کنار توجه به توسعه سازمان‌ و رشد منابع به جهت پایداری در ارائه خدمات، تأکید بر بهبود مستمر در کارایی و اثربخشی، رویه جاری سازمان است.

 

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  سعید شجاعی 10 ماه پیش

  با سلام بر فرشته های مهربون امیدوارم همیشه موفق و موید باشیدمعنای واقعیت زندگی و انسانیت و شعور و انسان دوستی را در شما و همراهی تان در جوار بیماران لمس کردیم به اهم معنا از درگاه خداوند متعال شادکای وسلامتی و موفقیت شما را آرزومندم. با نهایت سپاس -سعید شجاعی

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 10 ماه پیش

   با سلام – از توجه شما به کودکان مبتلا به سرطان صمیمانه سپاسگزاریم. امیدواریم با همراهی نیکوکارانی چون شما بیش از ۱۳۰۰۰ فرزند در حال درمان محک در سراسر کشور را به روزهای خوش سلامتی برسانیم.

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما