0 کمک آنلاین

داوطلب

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 20455 بازدید
 • 7 دیدگاه
کمک به عنوان داوطلب

کمک به عنوان داوطلب

داوطلبان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های محک هستند که با در اختیار قرار دادن وقت، دانش، تخصص و تجربه خود، محک را در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان همراهی می‌کنند. محک فعاليت خود را با داوطلبان شروع کرده است و بنیان‌گذار مؤسسه، هیأت امنا و هیأت مدیره مؤسسه به شکل داوطلبانه در محک فعالیت می‌کنند؛ در واقع فعالیت داوطلبان قدمتی به اندازه قدمت محک دارد. زنده‌یاد پرفسور پروانه وثوق،  نام آورترین پزشک متخصص در زمینه‌ سرطان اطفال نیز به تا آخرین روز حیات خود داوطلب محک بود.

داوطلبان که عضوی از خانواده بزرگ محک هستند، با فعالیت خود کودکان مبتلا به سرطان را در روزهای سخت درمان همراهی می‌کنند. عضویت در این خانواده علاوه بر ایجاد حس خوب درونی، باعث ادای مسئولیت اجتماعی فرد در قبال جامعه می‌شود. این رابطه که به صورت دو سویه تعریف می‌شود، برای محک نیز اهمیت دارد چرا که:

 • محک مانند هر سازمان مردم‌نهاد دیگر، هویت اجتماعیش را از نیروهای داوطلبش کسب می‌کند.
 • نیروهای داوطلب با برآوردن نیازهای اجرایی مؤسسه خیریه محک، باعث کاهش هزینه مؤسسه به دلیل عدم نیاز به استخدام نیروهای موظف می‌شوند.
 • داوطلبان محک با انجام فعالیت‌هایی چون برگزاری بازارچه‌های خیریه، در زمینه تأمین هزینه‌های درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان مشارکت می‌کنند.
 • هر داوطلب پس از مدتی، بدل به سفیر محک می‌شود، سفیری که پیام و رسالت این مؤسسه را در سطح جامعه گسترش می‌دهد.

در سی سال گذشته محک همواره در مسیر رشد قرار داشته است و به تبع آن، گروه داوطلبان نیز رشدی دائم را تجربه کرده است: جمع کوچک داوطلبان محک در سه دهه پیش تعدادشان از انگشتان دو دست فراتر نمی‌رفت ولی در حال حاضر سالانه چند صد نفر به تعداد داوطلبان افزوده شده و این گروه به طور پیوسته با محک همکاری می‌کنند.

اولین و قدیمی‌ترین تشکل داوطلبان، گروه مددکاران مؤسسه خیریه محک است که سابقه فعالیت‌شان به سه دهه می‌رسد. پس از آن، گروه جوانان محک را می‌توان قدیمی‌ترین تشکل سازمانی دانست. امروز با استقرار سازمان داوطلبان، تمامی داوطلبان مؤسسه در زیر چتری واحد فعالیت می‌کنند.

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  مهراسا معصومی فر 4 سال پیش

  شرایط داوطلب شدن چگونه است؟

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 4 سال پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به كودكان مبتلا به سرطان و از نیت خیر شما صميمانه سپاسگزاريم. شما نیکوکار گرامی مي‌توانيد براي دريافت اطلاعات بيشتر در این زمینه به لینک https://mahak-charity.org/terms-and-conditions مراجعه کنید و یا از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۴ با شماره ۲۳۵۰۱۴۵۷ بخش داوطلبان محك تماس بگيريد. قدردان همراهی‌ شما هستیم. تنتان سلامت

 2. پاسخ
  سيماسادات كسايي 3 سال پیش

  سلام چجوري ميتونم سفير محك بشم؟من پرسنل كادر درمان در يكي از شهرستان هاي اصفهان هستم

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   سلام و احترام
   از توجه شما به کودکان مبتلا به سرطان در این روزهای سخت صميمانه سپاسگزاريم.
   به اطلاع‌تان می‌رسانیم در محک عنوان سفیر وجود ندارد ولی برای دغدغه ارزشمند شما روش‌های مختلف برای کمک به محک در نظر گرفته‌ایم شما میتوانید با مراجعه به لینک زیر درباره روش‌های مختلف کمک اطلاعات بیشتری کسب کنید.
   https://mahak-charity.org/assistance-methods/
   بار دیگر صمیمانه از دغدغه شما تشکر می‌کنیم. قدردان مهرتان هستیم. سلامت باشید.

 3. پاسخ
  سه یران قادری 2 سال پیش

  سلام و خسته نباشید

  چطوری میتونم شناسه نیکوکاری دریافت کنم؟

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 سال پیش

   با سلام و احترام
   از توجه و نیت خیر شما به کودکان مبتلا به سرطان و از اینکه دغدغه خود را مطرح کردید، صمیمانه سپاسگزاریم. پیرو موضوع مطرح شده، شما یاور گرامی می‌توانید در روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷ صبح تا ۱۹ و جمعه از ۷صبح تا ۱۴ و روزهای تعطیل رسمی از ۷ صبح تا ۱۹ با شماره ۰۲۱۲۳۵۴۰ تماس بگیرید تا همکارانمان شما را راهنمایی کنند. قدردان همراهی‌تان هستیم.

 4. پاسخ
  مهدیه خادمیان وامرزانی 1 سال پیش

  به امید سلامتی و بهبودی همه مریض ها

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما