0 کمک آنلاین
درباره بیمارستان

درباره بیمارستان

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 21812 بازدید
 • 4 دیدگاه

از همان ابتدای تأسیس موسسه محک، بنیانگذار و هیأت امنا مؤسسه در فکر احداث بیمارستانی برای ارائه خدمات ویژه به کودکان تحت پوشش خود بودند. نخستین گام‌های احداث بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک در سال ۱۳۷۶ با خرید زمینی به مساحت ۴۴۰۰ متر مربع از سازمان زمین شهری برداشته شد. عملیات احداث این مجموعه با کمک‌های مالی فرد نیکوکاری که خودشان نیز به دلیل بیماری همسرشان با مشکلات بیماران مبتلا به سرطان آشنا بودند، از سال ۱۳۷۸ آغاز شد و به سرعت ادامه یافت. در سال ۱۳۸۰ بخش عمده عملیات ساختمانی به پایان رسید و تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان محک در دستور کار قرار گرفت.

بیمارستان فوق‌تخصصي سرطان كودك محک با زیربنای در حدود ۱۸۰۰۰ مترمربع در ۱۰ طبقه که ظرفیت پذیرش ۱۰۰ بیمار با همراه را دارد، از فروردین ۱۳۸۶ با مجوز وزارت بهداشت، فعالیت خود را آغاز کرده است. این بیمارستان از آن زمان تاکنون، تنها با همراهی نیکوکاران است که اداره می‌شود، این در شرایطی که هزینه اداره ۲ سال یک بیمارستان برابر با ساخت آن است و در ايران بيمارستان‌های خيريه پس از ساخت برای اداره، تحويل دولت می‌شوند. بیمارستان محک، تنها مرکز فوق‌تخصصی سرطان کودک در ایران و یکی از بزرگ‌ترین مراکز تخصصی در خاورمیانه است.

خدمات این بیمارستان برای کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت محک -متناسب با درصد حمایتی آنها- رایگان است.

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  امیر عباس نهاوندی فرد 6 ماه پیش

  خداوند بانیان محک را سلامت بدارد

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 6 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وظیفه محک است و همراهی شما یاوران عزیز نشان از اندیشه زیبای کمک به همنوع دارد. قدردان مهرتان هستیم.

 2. پاسخ
  امیر عباس نهاوندی فرد 6 ماه پیش

  خداوند بانیان محک را سلامت بدارد . همیشه برقرار باشید

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 6 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از شما یاور نیک‌اندیش که با مراجعه به وبسایت محک همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم و قدردان مهر شما و یاوران عزیزمان هستیم. سپاس

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما