0 کمک آنلاین

تاریخچه و نحوه تأسیس

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 66062 بازدید
 • 43 دیدگاه
موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان با نام اختصاری محک در سال ۱۳۷۰ با شماره ۶۵۶۷ به ثبت رسید.
ایده اولیه تاسیس محک توسط سعیده قدس (بنیان‌گذار محک) با آگاهی از مشکلات کودکان مبتلا به سرطان به واسطه بیماری فرزندش صورت گرفت. از همان ابتدا با گردهم آمدن گروهی از خیران داوطلب فعالیت محک در بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی انجام می‌گرفت. همزمان با فعالیت‌های مددکاری در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی مقدمات ثبت محک از سال ۶۸ آغاز شد. بنیانگذاران اولیه براین باور بودند که یک موسسه نمی‌تواند تنها با اتکا به شخص و یا گروه محدودی از یاواران این راه را طی کند بنابراین در سال ۱۳۷۰ محک به ثبت رسید تا از امکانات خیرخواهانه گروه وسیع‌تری برای حمایت همه جانبه از کودکان مبتلا به سرطان بهره گیرد و دامنه حمایت های خود را در سطح ایران گسترش دهد.
نام اختصاری محک برگرفته از نوع فعالیت این موسسه می‌باشد (موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان) و لوگوی محک طرح برگ است که نماد حیات و زندگی است و برروی آن کودک و خانواده‌اش امیدوارانه ایستاده‌اند.
محک از همان ابتدا با جلب کمک‌های مردمی و نیت خیرخواهانه مردم و فعالیت‌های داوطلبانه اداره می‌گردید. برگزاری بازارها، توزیع قلک و عضویت درجمع یاوران محک از روش‌های جلب کمک‌های مردمی در محک بوده است. موسسه “محک” توانست ظرف کمتر از یک دهه با بهره‌گیری از اعتماد و حمایت‌های آحاد مردم و سخت کوشی اعضاء داوطلب و اعمال روش‌های علمی و تخصصی در مراقبت‌های ویژه از بیماران و خانواده‌های آنان در کنار پیشرفت‌های علم پزشکی آمار بهبود را تحت تاثیر قرار دهد.
محک همواره با هدف حفظ منزلت انسانی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ها در تلاش است که آنان شادمانه و امیدوارانه مراحل درمان را طی کنند و خانواده تنها به سلامت کودک خود بیاندیشد.
محک:
فعالیت محک، انجام امور خیریه در زمینه‌های پزشکی، پژوهشی، پیشگیری، درمانی، خدماتی، بهداشتی، بیمارستانی، رفاهی و صرفا در جهت حمایت از کودکان مبتلا به سرطان می‌باشد. محک تبلوری از ایفایی نقش مشارکت مردمی در جامعه است که در بخش اول اساسی‌ترین شعار محک یعنی ” ما را یاری دهید و از ما یاری بخواهید ” بر آن تصریح شده است.
می‌توان این فعالیت‌های را به سه بخش خیریه – درمان- تحقیقات تقسیم کرد.
محک در بخش خیریه با کمک‌های مردمی توانسته تا پایان سال ۱۴۰۱ بیش از ۴۲.۰۰۰ کودک مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان را تحت حمایت همه جانبه قرار دهد. در بخش درمان با بهره‌گیری از پزشکان برجسته و متبحر در بیمارستان فوق تخصصی محک پروتکل‌های درمانی را برای کودکان تعیین می‌نماید و همچنین مشاوره‌های درمانی نیز ارائه می‌دهند. در بخش تحقیقات نیز با موسسات مشابه تحقیقاتی داخلی و خارجی (انستیو گوستاوروسی فرانسه – موسسه تحقیقاتی رویان – موسسه تحقیقاتی ابن سینا – انستیتو کانسر تهران) فعالیت می‌کند.

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  محمد عبدالهی 4 سال پیش

  عالی موفق باشید

 2. پاسخ
  فائزه تست 4 سال پیش

  محک بی نظیره

 3. پاسخ
  هادی الیاسی 4 سال پیش

  زندگی، راز بزرگی است که در ما جاریست
  زندگی فاصله آمدن و رفتن ماست

 4. پاسخ
  محمد فرنام موحد 4 سال پیش

  خیلی خوبه ک مطمئنم میزسه دست کسی ک واقعا بهش احتیاج داره

 5. پاسخ
  ramin nowruzi 4 سال پیش

  از همه عزیزان که تلاش میکنند سپاسگذارم

 6. پاسخ
  معصومه فاضلی 4 سال پیش

  ان شالله همه کودکان سرزمینم سالم و سلامت باشن…

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 4 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه کمک به کودکان مبتلا به سرطان را دارید و به سایت محک مراجعه می‌کنید، صمیمانه سپاسگزاریم. ما نیز برای همه کودکان و بیماران آرزوی بهبودی داریم و برای شما نیز آرزوی سلامتی داریم.

 7. پاسخ
  سید مصطفی باقرزاده 4 سال پیش

  زبان قاصر از تشکر کردن هست اجرتان الهی

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 4 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه کمک به کودکان مبتلا به سرطان را دارید و به سایت محک مراجعه می‌کنید، صمیمانه سپاسگزاریم. برایتان آرزوی سلامتی داریم.

 8. پاسخ
  آرش 4 سال پیش

  من آرش پدر آرشام ۴ ساله مبتلا به سرطان خون (ALL) از اصفهان هستم که الان مدت یک سال هست که متوجه بیماری فرزندم شدیم و در بیمارستان امید زیره نظره سر کار خانم دکتر رئیسی تحت درمان قرار داره و از همان ابتدا موسسه محک مارو در این راه پشتیبانی کرده و همواره یار ما در این دوران سخت و طاقت فرسا بوده و هست و باید به جرات بگم که اگر یاری و پشتیبانی این سازمان و زحمات قابل ستایش اعضای محترم بانیان..کارکنان…خیرین….نبود معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار آرشام و هزاران کودک دیگر و خانواده هایشان که هر کدام به نحوی با بیماری خاصی درگیر هستند خواهد بود ولی با پشتیبانی این سازمان بار سنگینی از روی دوش والدینی همچون خود من و بسیاری دیگر که از نظر مالی واقعا دچار مشکل هستیم که در حال حاضر با توجه به وضعیت اقتصادی و هزینه های بالای درمانی و داروئی با توجه به اینکه خود من به وضوح در این مدت یک سال دیدم ۹۵%از آنها توان پرداخت هیچ کدام از هزینه ها را نداشته و ندارند و همگی سپاسگذار خدمات بی دریغ و انسان دوستانه این سازمان هستیم امیدوارم که تمامی این کودکان به خصوص در سرتاسر دنیا به زودی معالجه و به آقوش خانواده هاشون با سلامتیه کامل برگردن که من میدانم همین برای کسانی که دراین راه آنها را یاری میکنند کافیست و بهترین و بزرگترین پاداش برای آنهاست که قلبی بزرگ و تپنده در راه انسانیت دارند امیدوارم به نوبه خودم بتوانم و لایق باشم به این جمع بزرگ بپیوندم و جز کوچکی از این خانواده بزرگ باشم و بتوانم خدمت کوچی بکنم با تشکر فراوان و درودی بی پایان به همه این عزیزان باشد که خداوند هم ناظر اعمال ما و یاری رسان باشد آمین

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه خبر ابتلا فرزند عزیزمان به بیماری را می‌شنویم متاسفیم و امیدواریم این روزهای سخت با خبر سلامتی به پایان برسد. این بیماری فراز و نشیب‌های زیادی دارد و ما باور داریم کودکانمان قهرمانانه با حمایت شما والدین عزیز مبارزه می‌کنند. ما در حدود ۳۰ سال فعالیت شاهد بهبودی بیش از ۷۶۰۰ کودک بوده‌ایم، که نشان می‌دهد سرطان پایان کودکی و زندگی نیست. برای ما بسیار ارزشمند است که شما با وجود بیماری فرزندتان دغدغه حمایت از سایر کودکان مبتلا به سرطان را دارید. بدانید که محک وظیفه خود که حمایت از کودکان مبتلا به سرطان است انجام می‌دهد و تلاش می‌کند این حمایت در هر شرایطی ادامه یابد.
   امیدواریم به زودی خبر سلامتی کودک دلبندمان را بشنویم. از پیام زیبایتان سپاسگزاریم، چرا که ما را برای ادامه این مسیر دلگرم می‌کند. برای شما، فرزند عزیزتان و تمام قهرمانان کوچک محک آرزوی سلامتی داریم.

 9. پاسخ
  dyga 3 سال پیش

  مع العسری یسری ان مع العسری یسری (پس از هر سختی آسانی است قطعا پس از هر سختی گشایشی است.

 10. پاسخ
  لیلا محمدلو 3 سال پیش

  همیشه موفق و پایدار باشید.

 11. پاسخ
  علی حسینی 3 سال پیش

  محک ازت ممنونم که یاری رسان فرزندان کشورم هستی تو دیگر یه سازمان یا موسسه نیستی تو جزئی از مایی. دلگرم به همچون شماها هستیم در این زمانه تنگ.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از پیام پر مهر و دلگرم کننده‌تان صمیمانه سپاسگزاریم. محک ۳۰ سال است که با تکیه بر اعتماد و مهر شما یاوران گرامی همگام با کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان با سرطان مبارزه می‌کند. امیدواریم از این پس نیز با همراهی‌تان بتوانیم کودکان بیشتری را به قله سلامتی برسانیم. تن‌تان سلامت

 12. پاسخ
  محیا مکاری 3 سال پیش

  ممنون از این فعالیت های عالی و انسان دوستانه ای که دارید.خدا پشت و پناهتان باشد????

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وظیفه محک است و همراهی شما یاوران عزیز نشان از اندیشه زیبای کمک به همنوع دارد. قدردان مهرتان هستیم. تنتان سلامت

 13. پاسخ
  مهسا کرمی 3 سال پیش

  سلام من تازه به این خانواده بزرگ پیوستم خیلی خوشحالم که خدا شما رو سر راهم قرار داد تا همراه شما به این کودکان کوچک کمک کنم آرزو دارم بتونم کمک بیشتری بهتون بکنم از خدا سلامتی همه این کوچولوهارو میخوام

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از شما یاور نیک‌اندیش که با مراجعه به وبسایت محک همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم و قدردان مهر شما و یاوران عزیزمان هستیم. ما نیز برای همه کودکان مبتلا به سرطان آرزوی سلامتی و بهبودی داریم. سپاس

 14. پاسخ
  محمد 3 سال پیش

  باسلام خدمت کسانی که کمک و تلاش میکنند تا کودکان مبتلا به این بیماری، سلامت خود مجددا بدست آورند. اینجانب با تمام وجود و از اعماق قلب آرزوی سلامتی برای همه بیماران ، خصوصا کودکان عزیز مبتلا را دارم. من نمیتوانم کمک پزشکی بدهم ، لذا سعی خود را بر کمک مالی قرار داده ام. هر چند در برابر هزینه های زیاد موجود ناچیز است. امیدوارم توان مالی ام بیشتر شود ، تا بتوانم مبلغ بیشتری کمک کنم

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از شما یاور نیک‌اندیش که با مراجعه به وبسایت محک همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم. برای همه کودکان مبتلا به سرطان عزیزمان آرزوی سلامتی و بهبودی داریم. قدر مهرتان را می‌دانیم.

 15. پاسخ
  عابدین احمدی 3 سال پیش

  درود بر شما عزیزان دل خدا قوت همیشه شاد وسلامت و موفق باشید،دمتون گرم

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه کمک به کودکان مبتلا به سرطان را دارید و به سایت محک مراجعه می‌کنید، صمیمانه سپاسگزاریم. برایتان آرزوی سلامتی داریم.

 16. پاسخ
  محمدهاشم 3 سال پیش

  درود بر همه کارکنان زحمت کش موسسه محک که صمیمانه و بدون هیچ توقعی زندگی خود را وقف معالجه کودکان سرطانی کرده اید. اینجانب تازه متوجه شدم که میتوان آنلاین و بدون مراجعه به بانک به موسسه محک کمک کرد و امشب کمکی هر چند کوچک بطور انلاین پرداخت کردم از این به بعد هم در حد توانم هر ماه این کار را انجام می دهم البته چند سال قبل هم مبلغی را برای کمک به موسسه محک پرداخت کرده بودم اما اون زمان به بانک مراجعه کردم و فیش پرداخت پر کردم که بانک شلوغ بود و خیلی وقتم گرفته شد. اما پرداخت انلاین کار پرداخت را خیلی ساده کرده است.
  با آرزوی بهترین ها برای همه کارکنان زحمتکش موسسه محک
  محمد هاشم رحمتی

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه در روزهای سخت مبارزه با بیماری سرطان همراه فرزندان‌مان هستید صمیمانه سپاسگزاریم. باور داریم با حضور مستمر شما نیکوکاران گرامی است که در این ۳۰ سال بیش از ۳۵ هزار کودک مبتلا به سرطان را تحت حمایت قرار دادیم که از این تعداد بیش از ۷۶۰۰ نفر با همراهی‌تان بهبود یافتند. امیدواریم از این پس نیز در کنارتان بتوانیم بیش از ۲۰ هزار فرزند تحت درمان‌مان در سراسر کشور را به بهبودی برسانیم. بار دیگر قدردان مهرتان هستم و برای‌تان آرزوی سلامتی داریم.

 17. پاسخ
  علی کاشانی 3 سال پیش

  سپاس از شما بزرگواران که همواره به یاد کودکان سرطانی هستید. انشاءاله که این کمکها همچنان ادامه داشته باشد و به امید روزی که هیچ بیمار سرطانی بخصوص کودک سرطانی نداشته باشیم.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وظیفه محک است و همراهی شما یاوران عزیز نشان از اندیشه زیبای کمک به همنوع دارد. قدردان مهرتان هستیم.

 18. پاسخ
  گمنام 2 سال پیش

  الهی سال نو باشد پر از سود
  که دنیا غرق شادی ها شود زود
  فراگیرد زمین را عدل و رحمت
  به یمن مقدم مهدی موعود

  انشاالله هرچه زودتر همه ی بچه های مریض شفا یابند
  انشاالله باظهور حضرت منجی ، هیچ غم و بیماری نماند

 19. پاسخ
  فرهنگ شهبازی 2 سال پیش

  خداوند به همه شما خیرین و کودکان بیمار سرزمینم سلامتی و شادی عطا کند.
  در حد توان در کنار شما هستیم.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 سال پیش

   با سلام و احترام
   از شما یاور نیک‌اندیش که همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید و به پیام محک توجه دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. برای همه کودکان مبتلا به سرطان عزیزمان آرزوی سلامتی و بهبودی داریم. قدر مهرتان را می‌دانیم.

 20. پاسخ
  علیرضا بهرامی 2 سال پیش

  با سلام و احترام
  ابتدا از بنیانگذار محک کمال تشکر رو دارم امیدوارم خدا عوض خیر به ایشان و بانیان این موسسه اهدا کند . از خدای بزرگ می خوام هیچکس در دنیا مریض نباشه و هیچکس گرفتار سرطان نباشه سپاسگزار از شما حامیان محک ، که همیشه به حمایتتون ستون محکمی برای این موسسه بودید

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه کودکان مبتلا به سرطان را دارید و به سایت محک مراجعه می‌کنید، صمیمانه سپاسگزاریم. ما نیز برای همه کودکان مبتلا به سرطان آرزوی سلامتی و بهبودی داریم. سلامت باشید

 21. پاسخ
  رحیم رحیمی اقدم 11 ماه پیش

  متشکرم،
  انشاا..خداوند همیشه یار و یاورتان باشد.

 22. پاسخ
  احسان پالش 10 ماه پیش

  سلام
  من از خیریه محک کمال تشکر دارم چون نمیزاره هیچ پدر ومادری شرمنده بچش واسه درمان بشه من دخترم ماهورا بیست روز داخل بیمارستان امیر بستری بود و واقعا دیدم با جون ودل همه تلاش خودشون کردن انشالله همه بچه ها خوب بشن و به خونه برگردن

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 10 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به موسسه خیریه محک صمیمانه سپاسگزاریم. برای فرزند عزیزمان آرزوی سلامتی داریم و امیدواریم به زودی سلامتی ایشان را از شما بشنویم. بی‌شک تمامی خدمات و تلاش‌های موسسه محک در راستای ماموریت و وظیفه‌مان در قبال کودکان عزیز مبتلا به سرطان است. به امید سلامتی تمام کودکان مبتلا به سرطان

 23. پاسخ
  احسان پالش 10 ماه پیش

  سلام
  من از خیریه محک کمال تشکر دارم انشالله جای کسی که این همه زحمت واسش کشیده داخل بهشته چون نمیزاره هیچ پدر ومادری شرمنده فرزندش واسه درمان بشه من هروقت دلم میگیره به این خیریه کمک میکنم و به روحم آرامش میدم

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 10 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وظیفه محک است و همراهی شما یاوران عزیز نشان از اندیشه زیبای کمک به همنوع دارد. قدردان مهرتان هستیم. سپاس

 24. پاسخ
  محسن محمدی مبارکه 7 ماه پیش

  سلام
  فقط دعای خیر این مردم است که پشتیبان شما و همکاران عزیزتان خوهد بود .دعا می کنیم
  تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد وجود نازکت آزرده گزند مباد
  خدا قوت

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 هفته پیش

   سلام و وقت بخیر. قدردان پیام پرمهر شما هستیم. ما در محک باور داریم با همراهی نیکوکارانی چون شماست که می‌توانیم فرزندانمان را به روزهای خوش سلامتی برسانیم.

 25. پاسخ
  حمید رضا اشرفی 4 ماه پیش

  همین الان از ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ از یک شبکه مستند شما رادیدم ان قسمت که یک گروه هنری با لباس حاجی فیروز با موسیقی کودکان را خوشحال کردند خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم..به امید شادی و سلامتی تمام کودکان جهان و وجود بیشتر افراد دلسوزی چون شما

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 هفته پیش

   سلام و وقت بخیر. قدردان پیام پرمهر شما هستیم. امیدواریم روزی سرطان از جهان کودکانمان خداحافظی کند. از همراهی شما با کودکان مبتلا به سرطان صمیمانه سپاسگزاریم.

 26. پاسخ
  مهدی اسمعیل زاده 2 ماه پیش

  اللهم شف کل مریض بحق الحسین

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 ماه پیش

   سلام و وقت بخیر. از توجه شما به کودکان مبتلا به سرطان سپاسگزاریم. امیدواریم روزی سرطان از جهان کودکانمان خداحافظی کند.

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما