0 کمک آنلاین

نحوه پذیرش

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 31946 بازدید
 • 21 دیدگاه

تمامی کودکانی که در سراسر ایران در زمان ابتلای سرطان سن‌شان زیر ۱۶ سال باشد، و در بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی اطفال درمان خود را پیگیری می‌کنند، بدون هرگونه گزينش و تبعيض می‌توانند تحت حمایت محک قرار گیرند.

مدارک مورد نیاز پذیرش:

واحد خدمات حمایتی محک جهت ارائه خدمات به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان از نیروهای داوطلب و موظف بهره می‌گیرد. جهت پذیرش بیمار پس از تشخیص قطعی سرطان و تأیید پزشک برای تشکیل پروند در محک مدارک زیر مورد نیاز است:

 1. کپی شناسنامه کودک
 2. کپی شناسنامه والدین یا سرپرست قانونی
 3. دفترچه بیمه کودک
 4. گواهی پزشک متخصص سرطان مبنی بر ابتلای کودک به سرطان
 5. ارائه کپی آزمایش پاتولوژی و یا آزمایش مغز استخوان
 6. ارائه شماره حساب بانک ملی به نام کودک، پدر و یا مادر بیمار

تشکیل پرونده

 • بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک: مدارک فوق می‌بایست توسط والدین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ به شماره تلفن ۰۹۳۵۲۲۰۳۴۳۱ ارسال شود. پس از دریافت مدارک، واحد مددکاری اجتماعی به صورت تلفنی برای کودک پرونده تشکیل می‌دهد و کارت محک برای ایشان صادر می‌شود.
 • سایر بیمارستان‌های تهران: کودکان بستری در بیمارستان‌های تهران می‌بایست مدارک خود را به صورت حضوری به نمایندگان داوطلب یا موظف واحد مددکاری اجتماعی مستقر در این بیمارستان‌ها ارائه کنند تا پرونده تشکیل شود.
 • بیمارستان‌های تهران که داوطلب مددکاری در آن حضور دارد:

علی‌اصغر، مفید، بهرامی، امام خمینی، مرکز طبی، رسول اکرم، شهدای تجریش، گلستان، شریعتی، امام حسین، فارابی، لقمان، بقیه‌الله

* در حال حاضر با توجه به بحران کرونا داوطلبان در این مراکز حضور نداشته و نحوه تشکیل پرونده و دریافت هزینه به صورت تلفنی و پستی صورت می‌گیرد.

 • بیمارستان‌های شهرستان: در شهرستان مدارک به صورت حضوری به داوطلبان و موظفان مددکاری اجتماعی مستقر در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی اطفال ارائه شده و پرونده تشکیل می‌شود.
 • مراکز حضور داوطلبان مددکاری اجتماعی محک در شهرستان‌ها:

ارومیه ، زنجان، کرمان، همدان، اهواز، قم، گرگان، خرم آباد، تبریز، مشهد، اصفهان

 • مراکز حضور موظفان مددکاری اجتماعی محک در شهرستان‌ها:

زاهدان، شیراز

 • در این مراکز نماینده محک حضور ندارد:

رشت، بوشهر، کرج، کاشان

بیماران عزیز ساکن در شهرستان‌ها که مراکز مددکاری محک هنوز در محل سکونت‌شان فعالیت ندارد می‌توانند مدارک خود را از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ به شماره تلفن ۰۹۳۵۲۲۰۳۴۳۱ ارسال کرده تا تشکیل پرونده به صورت تلفنی انجام شود.

نحوه پرداخت هزینه‌ها و مدارک مورد نیاز:

هزینه‌هایی که مؤسسه خیریه محک برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تحت پوشش قرار می‌دهد شامل دو گروه هزینه‌های درمانی و غیردرمانی است.

هزینه‌های درمانی:

کلیه هزینه‌های درمانی کودکان مبتلا به سرطان تحت حمایت محک پس از پرداخت از طرف خانواده، در مراکزی که با بیمه‌های مختلف قرارداد دارند، براساس درصد حمایتی که مرتبط با توان خانواده تعریف می‌شود، طبق ضوابط مالی محک قابل پرداخت است:

 • هزینه دارو
 • هزینه‌های تشخیص طبی: (آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن و…)
 • هزینه شیمی‌درمانی
 • هزینه بستری در بیمارستان
 • هزینه رادیوتراپی (پرتودرمانی)
 • هزینه فیزیوتراپی
 • هزینه ویزیت
 • هزینه انواع پروتز
 • هزینه لوازم پزشکی
 • هزینه آمبولانس
 • هزینه دندانپزشکی

 

اسناد مورد نیاز جهت پرداخت هزینه‌‌های درمانی:

هزینه دارو:

با ارائه اصل نسخه ممهور به مهر پزشک متخصص سرطان اطفال و مهر داروخانه و رسید مبلغ پرداخت شده ممهور به مهر داروخانه قابل پرداخت است.

هزینه‌های تشخیص طبی (آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن و…)

با ارائه اصل نسخه ممهور به مهر پزشک متخصص سرطان اطفال و مهر داروخانه و رسید مبلغ پرداخت ممهور به مهر داروخانه قابل پرداخت است.

هزینه شیمی درمانی:

با ارائه اصل نسخه ممهور به مهر واحد درمانی قابل پرداخت است.

هزینه بستری در بیمارستان:

با ارائه اصل رسید مبلغ پرداختی هزینه بستری ممهور به مهر واحد ترخیص و ریز صورت حساب بیمارستان ممهور به مهر واحد ترخیص قابل پرداخت است.

هزینه رادیوتراپی (پرتودرمانی):

با ارائه اصل مبلغ پرداختی ممهور به مرکز رادیوتراپی قابل پرداخت است.

هزینه فیزیوتراپی:

با ارائه اصل رسید مبلغ پرداختی (برای هر جلسه) ممهور به مهر مرکز و اصل درخواست پزشک متخصص قابل پرداخت است.

هزینه ویزیت:

با ارائه اصل رسید مبلغ پرداختی ممهور به مهر پزشک متخصص قابل پرداخت است.

هزینه انواع پروتز:

با ارائه اصل نسخه ممهور به مهر پزشک مربوطه و ارائه اصل رسید مبلغ پرداختی با مهر مرکز مربوطه قابل پرداخت است. لازم به ذکر است در مورد نحوه پرداخت بعضی از انواع پروتز و تجهیزات پزشکی که به صورت آزاد باید خریداری شوند، ابتدا باید هزینه مربوطه از بیمه دریافت گردد و سپس مابقی هزینه با ارائه تصویر (کپی) مدارک خرید، ممهور به مهر کپی برابر اصل از طرف بیمه و گواهی بیمه مبنی بر پرداخت و یا عدم پرداخت، بخشی از هزینه از طرف محک قابل پرداخت است.

هزینه لوازم پزشکی:

با ارائه اصل رسید مبلغ پرداختی ممهور به مهر مرکز مربوطه و نسخه پزشک قابل پرداخت است.

هزینه لوازم پزشکی:

با ارائه اصل رسید مبلغ پرداختی ممهور به مهر مرکز مربوطه و نسخه پزشک قابل پرداخت است.

هزینه آمبولانس:

با ارائه تقاضای پزشک متخصص سرطان اطفال و اصل رسید مبلغ پرداختی ممهور به مهر مرکز آمبولانس قابل پرداخت است.

هزینه‌های غیردرمانی:

 • هزینه بیمه
 • کمک هزینه تحصیلی
 • هزینه ایاب و ذهاب
 • هزینه‌های رفاهی
 • کلاه گیس
 • لوازم التحریر
 • پوشاک زمستانی
 • عیدی
 • اهدای مواد غذایی

 

اسناد مورد نیاز جهت پرداخت هزینه‌های غیردرمانی:

هزینه بیمه:

با ارائه فیش پرداختی هزینه بیمه (ایرانیان) همراه با کپی دفترچه‌های بیمه قابل پرداخت است.

کمک هزینه تحصیلی:

هزینه ثبت‌نام دانشگاه بیماران تحت حمایت که معدل آنان بالای ۱۴ سال باشد با ارائه برگه انتخاب واحد و فیش و رسید مبلغ واریزی ممهور به مهر دانشگاه تا مقطع کارشناسی قابل پرداخت است.

هزینه ایاب و ذهاب:

پرداخت هزینه‌های اتوبوس، قطار و هواپیما با توجه به شرایط بیمار و بعد مسافت با ارائه بلیط، رسید مبلغ پرداختی، کارت پرواز با ارائه مستندات مراحل درمان قابل پرداخت است.

هزینه هتل:

هزینه‌های اقامت بیماران ساکن شهرستان جهت انجام امور درمانی در تهران با تأیید کارشناسان مددکاری پرداخت می‌شود.

 • خانواده محترم کودکان بستری در بیمارستان محک می‌توانند جهت طرح هرگونه سوال و ابهام در مورد موارد مربوط به تشکیل پرونده، پرداخت هزینه‌ها و پیگیری امور درمانی و حمایتی با شماره‌ ۲۳۵۰۱۴۰۰ تماس بگیرند.
 • خانواده محترم کودکان بستری در سایر بیمارستان‌های تهران می‌توانند جهت طرح هرگونه سوال و ابهام در مورد موارد مربوط به تشکیل پرونده، پرداخت هزینه‌ها و پیگیری امور درمانی و حمایتی با شماره‌ ۲۳۵۰۱۲۶۱ تماس بگیرند.
 • خانواده محترم کودکان بستری در بیمارستان‌های شهرستان می‌توانند جهت طرح هرگونه سوال و ابهام در مورد موارد مربوط به تشکیل پرونده، پرداخت هزینه‌ها و پیگیری امور درمانی و حمایتی با شماره‌ ۲۳۵۰۱۴۳۳ تماس بگیرند.

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  مهدی حسن زاده 2 سال پیش

  باسلام وتبریک سال نو بنده چندین سال است که ماهانه مبلغی را جهت کمک واریزمی نمایم انشاالله باشد که همه ملت توانمند ایران این مؤسسه نیکوکار را یاری نمایند.

 2. پاسخ
  بهمن رضایت 2 سال پیش

  سلام

  مطمئن ترین مرکز که کمکهای مردمی را در راه صحیح صرف می کنه…

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 سال پیش

   با سلام احترام
   از اعتماد شما به مؤسسه خیریه محک صمیمانه سپاسگزاریم. بزرگترین داشته و سرمایه محک اعتماد نیکوکاران عزیز است. محک به پاسداشت اعتماد شما نیکوکاران، با اعتقاد به ارزش‌های شفافیت و پاسخگویی همواره تلاش کرده است ماموریت خود را که نجات زندگی کودکان مبتلا به سرطان است به بهترین شکل ممکن انجام دهد. با آرزوی سلامتی برای شما یاور گرامی

 3. پاسخ
  Ali Noushandeh 2 سال پیش

  سلام ، خدا خیرتون بده ویه دست مریضاد به موسس سرکار خانم قدس و کلیه پرسنل این موسسه که سبب خیرخواهی کودکان هستند

 4. پاسخ
  پدرام 2 سال پیش

  سلام
  ساکن شهر کوچکی هستم و به چشم خودم دیده ام خانواده ها و کودکانی را که امکان ادامه ی درمان نداشتند و در میانه ی راه صدای بال فرشتگان آمد و خداوند متعال درب رحمتش را گشود و آنان را در آغوش محک قرار داد.
  کوچکترین عضو خانواده ی یاوران محک بودن دلخوشی بی انتهای من و امید زیبایم برای زندگیست است.
  به امید شفای همه ی بیماران و تابیدن نور امید و خوشبختی بی انتها بر پهنه ی گیتی.آمین

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه به عنوان عضوی از خانواده بزرگ محک، در روزهای سخت درمان سرطان، همراه فرزندانمان هستید، صمیمانه سپاسگزاریم. بی شک با همراهی شما و تمامی نیکوکارانی که با قدمی، قلمی و درمی ما را در تأمین هزینه درمان کودکان مبتلا به سرطان یاری می‌نمایند، می‌توانیم شاهد بهبودی قهرمانان کوچک محک باشیم. محک در تمامی سال‌های فعالیت خود با تکیه بر اعتماد شما همراهان ارجمند تلاش کرده است تا با اعتقاد به اصول بنیادینی همچون شفافیت و پاسخگویی، مأموریت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد تا درمان سرطان کودکان، در هر شرایطی ادامه داشته باشد. به امید روزی که شاهد خداحافظی جهان با بیماری باشیم. بار دیگر سپاسگزار مهرتان هستیم و برایتان آرزوی سلامتی داریم.

 5. پاسخ
  ماوانگ السلطنه 2 سال پیش

  سلام و درود
  خسته نباشید بزرگواران خدا قوت
  من به تازگی با سایت محک آشنا شدم و خیلی خوشحالم که میتونم کمکی هرچند ناچیز در این راه بکنم

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 سال پیش

   با سلام و احترام
   از شما یاور نیک‌اندیش که با مراجعه به وبسایت محک همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم و قدردان مهر شما هستیم. سپاس

 6. پاسخ
  حمید رضا 1 سال پیش

  سلام . از سال ۷۴ که برادر عزیزم را به علت بیماری سرطان از دست دادم تصمیم گرفتم با کمکهای مالی هرچند اندک و گرفتن قلک از موسسه و تشویق دوستان و همکاران به یاری رساندن به این کودکان قدم کوچکی بردارم ودر این راه هر کمکی از دستم بر آید مضایقه نخواهم کرد زیرا معتقدم کمک به این موسسه از هر خیرات و مبرات و نذر و نیازی واجب تر و برتر است

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه خبر از دست دادن برادر عزیزتان را به دلیل بیماری سرطان می‌شنویم بسیار متاسفیم. ما زیر این سقف روزانه شاهد تلاش اعضای خانواده فرزندان محک هستیم و به خوبی با غم از دست دادن آشناییم. صمیمانه قدردان همراهی ارزشمندتان با کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان هستیم و امیدواریم روزی خداحافظی جهان با بیماری سرطان را جشن بگیریم. برای‌تان آرزوی سلامتی داریم.

 7. پاسخ
  حمید رضا 1 سال پیش

  با همیاری و کمک به محک بدون واسطه با خدای مهربان معامله کنید

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید صمیمانه سپاسگزاریم. تنتان سلامت

 8. پاسخ
  حمید رضا 1 سال پیش

  سلام . ایکاش به غیر از این کمک ناچیز ماهیانه کار دیگری میتوانستم برای این فرشتگان انجام دهم
  البته درمحل کار سعی به آشنایی همکاران و ارباب رجوع با این این ابر سازمان مردمی دارم و تلاش در جذب کمک نقدی دارم ولی باز در برابر کارهای بزرگ شما احساس شرم و حقارت دارم . همیشه سرافراز باشید
  دوستدار محک

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به کودکان مبتلا به سرطان و دغدغه‎‌تان برای درمان و رسیدن آنها به قله سلامتی صمیمانه قدردانیم. برای محک بسیار ارزشمند است که نیکوکاران نیک‌اندیشی چون شما در هر شرایطی کودکان مبتلا به سرطان را فراموش نمی‌کنند. همراهی‌تان را ارج می‌نهیم و برایتان آرزوی سلامتی داریم. امیدواریم روزی نه‌چندان دور در کنارتان خداحافظی جهان با بیماری را جشن بگیریم.

 9. پاسخ
  فاطمه اقدامی نیا 12 ماه پیش

  سرفراز باشيد

 10. پاسخ
  سیما روشندل 4 ماه پیش

  خیلی خوشحالم که با این موسسه آشنا شدم و میتونم کمکی هر چند ناچیز برای فرشتگان انجام دهم ، انشالله که هیچ بچه ای هیچوقت مریض نشه ، مامانم بچه ها رو خیلی زیاد دوست داشت و از وقتی به رحمت خدا رفته همیشه وقتی بخوام براش خیرات کنم به موسسه محک کمک میکنم ، امیدوارم روحش شاد بشه از این کار من

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 ماه پیش

   با سلام و احترام.
   از اینکه خبر از دست دادن مادر عزیزتان را شنیدیم بسیار متاسفیم. ما در محک به خوبی می‌دانیم که غم از دست دادن عزیز چقدر سخت است. محک را در غم خود شریک بدانید. نیت خیر شما برای ما بسیار ارزشمند است و از اینکه همراهانی چون شما داریم که در هر شرایطی کودکان مبتلا به سرطان را فراموش نمی‌کنند افتخار می‌کنیم. برای شما صبر و برای روح‌ مادرتان آرامش آرزومندیم و امیدواریم با همراهی نیکوکاران نیک اندیشی چون شما روزی سلامتی همه کودکان مبتلا به سرطان را جشن بگیریم. سپاس

 11. پاسخ
  حمزه رازقی استاد 3 ماه پیش

  سلام. یک سالی است که ماهانه قبل از اینکه از حقوقم بعد واریز شدن استفاده کنم مبلغ البته بسیار ناچیز است. به این کار خیر اختصاص داده ام. و بسیار احساس خوب و سبک شدن میکنم. انشاااله خداوند همه ی بیماران را شفا دهد.

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 ماه پیش

   با سلام و احترام
   از شما یاور نیک‌اندیش که با مراجعه به وبسایت محک همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید، صمیمانه سپاسگزاریم و قدردان مهر شما و یاوران عزیزمان هستیم. سپاس

 12. پاسخ
  جبرائیل پیرمحمدی 3 روز پیش

  خدا خیرت تون بده از بانی و زحمتکشان صندوق محک تشکر ويژه دارم خدا قوت خسته نباشید دعا کنیم برای شفای همه مریضان الالخصوص مریضان محک انشاالله آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه زحمتکشان صندوق محک انشاالله

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 روز پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه دغدغه ارزشمند کمک به هم نوع را دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وظیفه محک است و همراهی شما یاوران عزیز نشان از اندیشه زیبای کمک به همنوع دارد. قدردان مهرتان هستیم. سپاس

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما