0 کمک آنلاین

سرطان چیست؟

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 56677 بازدید
 • 8 دیدگاه

سرطان بیماری است که از تکثیر غیر طبیعی سلول های بدن شروع می شود. بدن انسان از میلیون ها سلولی ساخته شده است که با یکدیگر گروه بندی شده تا بافت ها و اندام های مختلف را بسازند. ژن های داخل هر سلول به آن دستورهای لازم را صادر می‌کنند. گاهی اوقات این دستورات در یک سلول مبهم و مغشوش بوده و سلول رفتار غیر طبیعی دارد و پس از مدتی گروهی از سلول های غیر طبیعی می توانند در خون یا سیستم ایمنی گردش کرده یا تبدیل به توده یا تومور بدخیم یا سرطان شوند. در واقع سلول های بدن در طی یک روند تنظیم یافته از بین میروند و سلول های جدید جای آنها را می‌گیرند گاهی اوقات این روند طبیعی از تنظیم خارج شده و سلول های فرسوده از بین نمی روند و تشکیل توده ای را می‌نمایند که می‌توانند تبدیل به تومور بدخیم یا سرطان شوند.

سرطان های مختلف بر اساس اندامی که سرطان از آنجا شروع شده است نام گذاری می‌شوند. برای مطالعه مطالبی درباره انواع سرطان فایل زیر را دریافت کنید.
انواع سرطان

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  پارسا 3 سال پیش

  عالی

 2. پاسخ
  پارسا 3 سال پیش

  خیلی خوب

 3. پاسخ
  Mehdi.maki 3 سال پیش

  توضیحاتی روان و ساده خیلی خوب و عالی بود. سپاسگزارم شما مهربانان

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   با سلام و احترام
   از توجه شما به پیام محک و از اینکه به سایت محک مراجعه می‌کنید، صمیمانه سپاسگزاریم. برایتان آرزوی سلامتی داریم.

 4. پاسخ
  حنانه 2 سال پیش

  ممنون از شما

 5. پاسخ
  شایان امامی نيشابوري 2 سال پیش

  حتما دعا کردن براي شفاي بيماران سرطاني اثر بخش هست اما هميشه بايد پيشگيري هاي لازم و آزمايش هاي دوره اي رو انجام بديم که ايشالله هيچ موقع دچار اين بيماري نشيم. ممنون از محک و همه پرستاران و پزشکان صبور

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 2 سال پیش

   با سلام و احترام
   از شما یاور نیک‌اندیش که همراه بیش از ۲۰ هزار کودک مبتلا به سرطان در حال درمان شده‌اید و به پیام محک توجه دارید، صمیمانه سپاسگزاریم. برای همه کودکان مبتلا به سرطان عزیزمان آرزوی سلامتی و بهبودی داریم. قدر مهرتان را می‌دانیم.

 6. پاسخ
  ایوب 1 سال پیش

  مطلب مختصر ومفيد بود ،خدا خيرتان دهد، و در تحقق اهدافتان ياريتان نمايد.

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما