0 کمک آنلاین

گروه والدین داوطلب

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 52520 بازدید
 • 3 دیدگاه

«‌گروه والدین داوطلب» افراد وابسته به بيمار مبتلا به سرطان يا افراد داراي تجربه سرطانند كه براساس ديگر ملاك‌هاي لازم جهت ورود به اين گروه، داوطلبانه و پس از ارزيابي‌هاي روانشناختي انتخاب و شروع به فعاليت‌هاي تعريف شده ‌می‌کنند؛ انتقال تجربيات خود در مسير درمان به ديگر بيماران، توليد محتواي مناسب جهت اشتراك با ديگر خانواده‌ها از طريق سامانه بيمار و خانواده و شركت در گروه‌ها و جلسات ماهانه از جمله فعالیت‌های این گروه است.

 

 

ضرورت شکل‌گیری این گروه چه بوده است؟

انجمن بین‌المللی سرطان کودک که با نام CCI شناخته می‌شود، فعالیت خود را از سال ۱۹۹۴ به عنوان کنفدراسیون والدین کودکان مبتلا به سرطان آغاز کرد. هدف این انجمن دستیابی به امکانات پیشرفته در زمینه معالجه کودکان مبتلا به سرطان، ارتقا سطح آگاهی، اطلاعات و تبادل دانش تخصصی پزشکی، بخصوص در جوامع در حال توسعه است. محک به عنوان سازمانی که از یک سو حمایت همه‌جانبه از کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان را در دستور کار خود قرار داده، و از سوی دیگر در مسیر ارتقای دانش و تخصص خود حرکت می‌کند، از سال ۲۰۰۰ به عضویت انجمن CCI درآمد تا دستاوردهای علمی و تخصصی خود را در رابطه با حمایت‌های مؤثر برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده ایشان با جامعه بین‌المللی به اشتراک بگذارد.

محک براساس دستورالعمل‌های شورای والدین داوطلب در عرصه بین‌الملل (FAC)، گروه والدین داوطلب را شکل داد. فعالیت این گروه از سال ۱۳۸۸ با حضور ۱۰ نفر از والدین داوطلب که تجربه‌ فرزند مبتلا به سرطان داشتند آغاز شد. در ابتدا جلسات آموزشی با حضور بخش روان‌شناسی و مددکاری اجتماعی برگزار و آموزش‌هایی چون مشکلات والدین، نحوه برخورد والدین با بیماری و کودک به ایشان ارائه شد تا گروه بتواند شروع به کار کند.

گروه والدین داوطلب پذیرای شماست اگر …

از سال  ۱۳۹۸ با توجه به لزوم تغییر و گسترش حیطه‌های فعالیت گروه والدین داوطلب، این گروه تحت نظر واحد روانشناسی قرار گرفت؛ توجه به اهمیت پویایی سازمان، بروزرسانی نیازسنجی‌های بیمار و خانواده، در نظر گرفتن دستورالعمل‌های تیم گروه والدین داوطلب در عرصه بین‌الملل (FAC) از جمله دلایل این اقدام است.

در حال حاضر این گروه ۱۸ نفر عضو دارد. کلیه افراد وابسته به بیمار مبتلا به سرطان (بهبودیافته، قطع درمان، فوت شده) که توانایی حضور حداقل هفته‌ای یک بار در جلسات این گروه را داشته باشند و آمادگی خود را برای انجام فعالیت و انتقال تجربیات خود به دیگر والدین بیمار به صورت داوطلبانه، با هدف افزایش امید به زندگی در خانواده‌ها اعلام کنند، شرایط عضویت در گروه را دارند.

اینجا امید ادامه دارد

محک همواره در تلاش است تا کودکان مبتلا به سرطان در ایران، بالاترین سطح حمایت‌های درمانی مطابق با استانداردهای بین‌المللی را دریافت کنند. از این رو با بهره‌مندی از دانش و تجربه سازمان‌های بین‌المللی و الگوسازی از آنها تلاش می‌کند تا شایسته‌ترین خدمات را به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان ارائه کند. گروه والدین داوطلب با این هدف شکل گرفته است و در بیش از ۱۳ سال فعالیت خود تلاش کرده است تا همراه خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان باشد.

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  TORIAN4998 3 سال پیش

  Thank you!!1

 2. پاسخ
  یگانه رحمانی 3 سال پیش

  کانال تلگرامتون رو لطفا قرار بدید بقیه رو عضو کنیم

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 3 سال پیش

   “با سلام و احترام
   از توجه و همراهی شما در مسیر حمایت از کودکان مبتلا به سرطان، صمیمانه سپاسگزاریم. به اطلاع‌تان می‌رسانیم از سال ۱۳۹۷ با فیلتر شدن تلگرام، فعالیت کانال رسمی محک در این پیام‌رسان متوقف شد. این مؤسسه اکنون در صفحه رسمی اینستاگرام به آدرس https://www.instagram.com/mahakcharity/ فعالیت دارد. خوشحال می‌شویم با دنبال کردن این صفحه و معرفی آن به دوستان خود همراه محک باشید. قدردان مهرتان هستیم و برایتان آرزوی سلامتی داریم.”

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما