0 کمک آنلاین
پروژه های تعریف شده در csr

پروژه های تعریف شده csr در محک

 • ۲۸ بهمن ۹۸
 • 13491 بازدید
 • 6 دیدگاه

موسسه محک پروژه هایی را در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت ها ، بر اساس نیازهای سازمان محک طراحی و تعریف کرده است که نمونه هایی از آن را می توانید در همین صفحه مطالعه نمایید. . از آنجا که مسئولیت اجتماعی شرکت ها یک ارتباط دوسویه مابین سازمان های غیردولتی و بنگاه های اقتصادی است، محک مشتاقانه از طراحی و تعریف پروژه هایی که متناسب با علاقه مندی و حوزه فعالیت سازمان شما باشد استقبال می کند. در صورت تمایل به انجام این نوع همکاری با موسسه محک، لطفا با شماره ۲۳۵۰۱۳۳۶ و یا ۲۳۵۰۱۳۳۹ بخش پروژه های خاص تماس حاصل فرمایید.

ایستگاه قلک محک

شرح پروژه:
موسسه محک به عنوان یک سازمان غیر دولتی و غیر انتفاعی تنها با مشارکت های مردمی اداره می شود و یکی از منابع مالی این سازمان از طریق قلک های محک تامین می شود.  جمع آوری و توزیع به هنگام این قلک ها با کمترین هزینه ممکن یکی از دغدغه های اصلی سازمان محک است. چنانچه شرکت شما، دفتر، فروشگاه یا شعب خود را به عنوان ایستگاه توزیع و جمع آوری قلک های محک تعیین نماید، از طریق امکان مراجعه افراد برای تحویل قلک پر شده یا دریافت قلک خالی به این دفاتر ضمن به موقع انجام شدن این فرآیند، صرفه جویی زیادی در هزینه های توزیع و جمع آوری انجام می شود.

اهداف پروژه:
کاهش هزینه های توزیع و جمع آوری قلک های محک
تسریع فرآیند توزیع و جمع آوری

مدت اجرا:
مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل دو سال می باشد.

برآورد مالی:
هزینه فضایی به مساحت دو متر مربع و هزینه یک پرسنل به میزان زمانی که در این پروژه صرف می کند.

آثار پروژه:
پایدارسازی فعالیت های موسسه محک
افزایش رضایت نیکوکاران از موسسه محک
کاهش بار ترافیک شهر
کاهش مصرف بنزین
کاهش آلودگی هوا

تحرک زندگی برای کودکان بهبودیافته

شرح پروژه:
خوشبختانه همه ساله تعداد زیادی از کودکان مبتلا به سرطان با به پایان رساندن دوره های درمانی خود وارد فاز قطع درمان و بهبودی می شوند. اما متاسفانه برخی از آنها در جدال با بیماری سرطان اندام های حرکتی خود مانند دست یا پا را از دست می دهند. این کودکان که اکنون زندگی خود را باز یافته اند می توانند با کمک پروتزهای پیشرفته ای که امروز تولید می شوند تحرک زندگی را بار دیگر تجربه کنند و در مسیر موفقیت استوارتر گام بردارند. شرکت شما که محرک چرخ های صنعت است می تواند از طریق تامین پروتزهای مورد نیاز کودکان مبتلا به سرطان، حرکت را به زندگی این قهرمانان کوچک زندگی اهدا نماید.

اهداف پروژه:
توانمند سازی کودکان بهبودیافته که اندام های حرکتی خود را از دست داده اند.

مدت اجرا:
مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل دو سال می باشد.

برآورد مالی:
پروتز داخل پا : ۸۵,۰۰۰,۰۰۰ الی ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پروتز خارج پا : ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ الی ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پروتز دست : ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ الی ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال

آثار پروژه:
بهبود سطح کیفی زندگی کودکان
ایجاد امید و امکان پیشرفت در زندگی پس از بهبودی

ترویج نیکوکاری

شرح پروژه:
در مسیر گذار جوامع از سنت به مدرنیته به تدریج ظرفیت ها از اشخاص حقیقی به اشخاص حقوقی یا همان شرکت ها منتقل می شود. شرکت هایی که گروهی از انسان ها را به عنوان کارمندان یا منابع انسانی گرد هم آورده اند ظرفیت هایی را برای اقدامات اجتماعی و نیکوکارانه پایدار فراهم کرده اند.
چنانچه هریک از کارمندان شرکت شما با پرداخت ۱۰،۰۰۰ ریال از حقوق خود به عنوان اعضای موسسه محک، این موسسه را در درمان کودکان مبتلا به سرطان یاری نمایند و شرکت مسئولیت جمع آوری و اهدای یکجای این وجوه را فراهم آورد، منابع مالی پایدار برای دستیابی سازمان محک به اهدافش ایجاد می شود.

اهداف پروژه:
تامین منابع مالی پایدار برای موسسه محک

مدت اجرا:
مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل پنج سال می باشد.

برآورد مالی:
هزینه پروسه اجرایی جمع آوری و اهدای پرداخت های پرسنل شرکت به محک (هر عضو ماهانه  حداقل ۱۰،۰۰۰ ریال)

آثار پروژه:
ترویج فرهنگ نیک اندیشی و نیکوکاری
پایدارسازی فعالیت های موسسه محک

کالا یا خدمت شما، محلی برای خدمت محک

شرح پروژه:
یکی از مشکلاتی که موسسه محک با آن مواجه است، مراجعه دیرهنگام خانواده ها به محک است. مراجعه به موقع کودکان مبتلا به سرطان برای شروع درمان می تواند در بالا بردن شانس بهبود و کاهش هزینه های درمان تاثیر بسزایی داشته باشد.محصول یا خدمات شما می تواند حاوی اطلاعاتی در مورد محک باشد. از طریق اطلاع رسانی درمورد فعالیت های موسسه محک و برقراری ارتباط با محک می توان خانواده های زیادی را که با بحران بیماری کودکشان موجه شده اند به موقع و در کوتاه ترین زمان به موسسه و بخش خدمات حمایتی مرتبط ساخت.

اهداف پروژه:
معرفی عمومی محک جهت آگاه سازی جامعه
معرفی عمومی محک به منظور دسترسی سریع خانواده کودکان مبتلا به سرطان به محک
صرفه جویی در هزینه های اطلاع رسانی

مدت اجرا:
مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل دو سال می باشد.

برآورد مالی:
هزینه پروژه بر مبنای نوع محصول یا خدمت و نوع اطلاع رسانی قابل تعیین است.

آثار پروژه:
بالابردن آگاهی عمومی جامعه در ارتباط با سرطان کودکان و خدمت محک
بالابردن فرصت تشخیص به هنگام و درمان موفقیت آمیز

ساختمان سبز، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر

شرح پروژه:
سرزمین ما به عنوان کشوری که به دو منبع طبیعی انرژی نور خورشید و باد که هر دو منابع انرژی پاک و تجدیدپذیر محسوب می شوند دسترسی دارد، بستر مناسبی برای ترویج و توسعه استفاده از این دو منبع می باشد. موسسه خیریه محک در اجرای یکی از محورهای اصلی مسئولیت اجتماعی خود که موضوع سازمان سبز می باشد علاقه مند به استفاده از این دو منبع پاک در داخل بیمارستان محک می باشد.
شما می توانید با کمک به تجهیز ساختمان بیمارستان محک به تجهیزات لازم برای تولید این دو انرژی ما را در استفاده کمتر منابع تجدیدناپذیر سوخت فسیلی و ترویج استفاده از انرژی های نوین پاک و تجدیدپذیر یاری دهید.

اهداف پروژه:
ترویج استفاده از منابع پاک و تجدیدپذیر
کاهش هزینه انرژی

مدت اجرا:
مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل دو سال می باشد.

برآورد مالی:
هزینه پروژه بر مبنای مساحت و انرژی مورد نیاز  قابل تعیین است.

آثار پروژه:
حفظ منابع محدود سوخت های فسیلی
کاهش آلودگی هوا
ترویج فرهنگ استفاده از منابع نوین انرژی
صرفه جویی در مصرف برق

تبدیل هزینه های سربار به هزینه های پربار درمان

شرح پروژه:
بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک با مساحت ۱۸۰۰۰ متر مربع تعداد زیادی لامپ روشنایی دارد. استفاده از روش های اتوماسیون در کنترل مصرف انرژی مانند فتوسل می تواند به کاهش هزینه های سربار سازمان منجر شود. این امر در شرایط کنونی که هدفمندی یارانه ها اجرا می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا هر کیلو وات مصرف کمتر می تواند به چند قطره داروی بیشتر برای درمان کودکان مبتلا به سرطان تبدیل شود.

اهداف پروژه:
کاهش مصرف انرژی
کاهش هزینه ها

مدت اجرا:
مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل یک سال می باشد.

برآورد مالی:
نیاز به کارشناسی دارد بر حسب میزان مصرف و خروجی ها

آثار پروژه:
حفظ منابع ملی کشور
کاهش آلودگی هوا
ترویج فرهنگ صحیح مصرف انرژی در جامعه
صرفه جویی در مصرف آب

هر قطره  مصرف کمتر چند قطره داروی بیشتر برای درمان

شرح پروژه:
بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک هرروز پذیرای بالغ بر ۶۰۰ نفر شامل بیماران و خانواده های آنها، کارکنان کادر درمانی، ملاقات کنندگان، نیکوکاران و ارباب رجوع است. وجود این تعداد افراد مصرف آب زیادی را به همراه دارد. استفاده از روش های اتوماسیون در کنترل مصرف آب مانند شیرهای اتوماتیک می تواند به کاهش هزینه های سربار سازمان منجر شود. این امر در شرایط کنونی که هدفمندی یارانه ها اجرا می شود از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا هرقطره مصرف کمتر می تواند به چند قطره داروی بیشتر برای درمان کودکان مبتلا به سرطان تبدیل شود.

اهداف پروژه:
کاهش مصرف انرژی
کاهش هزینه ها

مدت اجرا:
مدت زمان پیشنهادی برای انجام این پروژه حداقل ۶ ماه می باشد.

برآورد مالی:
هزینه ۳۵۰ شیر اتوماتیک با قیمت پایه هر عدد ۳,۵۰۰,۰۰۰ ریال

آثار پروژه:
حفظ منابع ملی کشور

دیدگاه‌ها

 1. پاسخ
  نزهت 4 سال پیش

  سلام و خدا قوت
  کاش میشد اطلاعاتی مثل این صفحه بصورت پی دی اف قابل دانلود باشه تا ما بتونیم با دانلود و ارسالش در تلگرام یا واتس اپ کمک کوچکی به تبلیغات محک بکنیم . خیلی ها اگر لینک سایت و بفرستیم باز نمیکنن
  یا مثلا یه ویدیو کوچک بسازید همین مطالب و توش شفایی بگید با تصاویری ازمحک

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 4 سال پیش

   با سلام و احترام
   از اینکه به وب سایت محک مراجعه کردید و همراه کودکان مبتلا به سرطان محک در مسیر درمان هستید صمیمانه سپاسگزاریم. به اطلاع شما نیکوکار گرامی میرسانیم در قسمت گزارش‌های سالانه در سایت محک، فایلPDF قرار دارد. همچنین پیشنهاد ارزشمند شما مورد بررسی قرار میگیرد. امیدواریم بتوانیم در آینده از پیشنهاد شما در این قسمت از وب‌سایت نیز استفاده کنیم. قدردان مهرتان هستیم. سپاس

 2. پاسخ
  محمدرضا خواجوی 1 سال پیش

  با سلام اینجانب هنرمند صنایع دستی در رشته قلمزنی روی فلزات هستم پیشنهاد میکنم اقدام به انجام پروژه ای در زمینه جذب و عضویت هنرمندان و اساتید رشته های مختلف هنری برای اهدای اثار هنری خود به محک و همچنین تهیه مکانی برای به نمایش گذاشتن و فروش این اثار در جهت هزینه های درمان میتواند موثر باشد اگر چنین اتفاقی افتد اینجانب پیشقدم در اهدای بهترین تولیداتم میباشم و مطمئن هستم هنرمندان زیادی هم از این طرح استقبال مینمایند

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 1 سال پیش

   سلام و وقت بخیر
   از نیت خیرتان که کودکان مبتلا به سرطان را فراموش نمیکنید و آن‌ها را در مسیر مبارزه‌شان با سرطان همراهی می‌کنید صمیمانه سپاسگزاریم.
   لطفا از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۸ تا ۱۴ با شماره ۰۲۱۲۳۵۰۱۳۳۸ واحد پروژه‌های محک تماس بگیرید. مجددا از توجه‌تان به کودکان مبتلا به سرطان و دغدغه انسان‌دوستی شما صمیمانه سپاسگزاریم. موفق باشید

 3. پاسخ
  صدیقه حیدری 1 سال پیش

  با سلام و احترام
  من یک پژوهشگر هستم و در زمینه مسائل روانشناختی، رفتاری، اجتماعی و فرهنگی پژوهش میکنم و دستاوردش به صورت سنجش نگرش عموم مردم نسبت به پدیده مورد بررسی (در محک میتونه آگاه سازی عموم از سرطان و نقش موسسه محک در بهبود وضعیت) هستش، آیا در این با این کار میتونم کمکی به موسسه داشته باشم؟

  • پاسخ
   مؤسسه خیریه محک 11 ماه پیش

   با سلام. از توجه شما به محک صمیمانه سپاسگزاریم. جهت انجام پروژه‌های تحقیقاتی می‌توانید با شماره ۲۳۵۰۱۱۷۵ تماس بگیرید. سپاس

دیدگاه خود را بنویسید * نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند * دیدگاه شما