0 کمک آنلاین

اثر پروانه‌ای

  • ۳ شهریور ۰۱
  • 524 بازدید
  • 0 دیدگاه

شاید بسیاری از شما نام نظریه اثر پروانه‌ای را شنیده باشید. ایده‌ی کلی این نظریه در یک خط چنین است: تمام عناصر جهان چنان به هم وابسته‌اند که بال زدن پروانه‌ای در گوشه‌ای از جهان، باعث طوفان در گوشه‌ای دیگر از جهان می‌شود.
محمدرضای کوچک وقتی برای معالجه بیماریش از مازندران سرسبز به تهران آمد، نمی‌دانست که یک ملاقات، یک نگاه و یک رفتار سرنوشت آینده‌اش را رقم خواهد زد: «پزشک معالج من در تهران، زنده‌یاد پروفسور پروانه وثوق بود. آن روزها پروفسور وثوق به من و خانواده‌ام بسیار کمک کرد و حتی ابتدایی‌ترین مراحل بستری را برایمان با صبر و حوصله توضیح داد. همان موقع تصمیم گرفتم تلاش کنم تا روزی شبیه او باشم.»
محمدرضا امروز پزشکی جوان است که تحصیلش را در گرایش تخصصی پزشکی اطفال ادامه می‌دهد. رفتار کادر درمان و پزشکان در بیماری‌هایی مانند سرطان که بیمار و گروه درمان، زمان زیادی را با هم می‌گذرانند در شکل‌دهی به آینده‌ کودکان بسیار مؤثر است. شاید اگر اثر پروانه‌ای پروفسور پروانه وثوق بر زندگی محمدرضای کوچک نبود، امروز زندگی او شکل دیگری داشت.
بی‌‌شک برای شما خواننده عزیز هم کسانی بوده اند که با یک حرکت کوچک، آینده شما را دگرگون کرده‌اند. اگر دوست داشتید داستان‌هایتان را با ما در قسمت دیدگاه‌ها قسمت کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.